dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Rozhovor s Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou.

 

 

Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kupoletou a Jaroslavou Lokajovou.

Náhlédněte s námi pod pokličku této zásadní módní události, která spojuje nadějné české návrháře s potencionálními zákazníky.

Kdy a jak vznikl nápad zorganizovatat luxusní módní veletrh?

Nápad nám uzrával v hlavách dva roky. Móda nás baví a obě jsme velmi náročné na to, co nosíme. Máme svůj styl a v nabídce českých obchodů  není snadné najít kousky, které  naše představy splňují. A pokud ano, pak většinou jen částečně. Máme PR agenturu a pro jednoho z klientů jsme pořádaly přehlídku. Poznaly jsme zblízka práci návrhářů a to byl poslední impuls k tomu, abychom naše plány začaly realizovat. Módní událost Grace‘n’Glamour jsme veřejnosti představily poprvé před dvěma roky a v sobotu 30. listopadu se odehrálo její čtvrté pokračování.

Jakým způsobem vybíráte návrháře, které oslovíte? Jaké nároky musí splňovat? A stává se Vám, že tvůrci Vás sami zkontaktují se zájmem prezentovat se na Vaší akci?

Když jsme připravovaly první Grace’n’Glamour, byl výběr časově velmi náročný. Módních tvůrců je v Čechách hodně, ale tento projekt od začátku směrujeme k cíli vybudovat tradiční módní událost určenou pro náročné zákazníky, kteří hledají jedinečnost, kvalitu a luxusní zpracování a nadčasovost. Proto jsme mezi návrháři vybíraly s předem vysoko nastavenou laťkou.  A jsme nadšené, že se začínají o účast na této prodejní prezentaci „ucházet“ sami.

Po sobotní akci nás oslovilo několik návrhářů se zájmem o prezentaci na květnové události.  Z toho máme velkou radost a vnímáme to jako ocenění a důkaz toho, že náš autorský projekt má smysl.

Jak nahlížíte na současnou situaci v módě v Čechách? Konkrétně zda se veřejnost dostatečně zajímá o autorskou tvorbu?

            Z našeho pohledu autorská tvorba zajímá jen část veřejnosti. Je mnoho lidí, kteří módu milují, ale svazuje je ostych z osobního setkání s návrhářem. Jsme přesvědčené, že motto našeho projektu „Tváří v tvář českým návrhářům“ jednoznačně vyjadřuje hlavní myšlenku

projektu. Přivádět k návrhářům další klienty a návštěvníky přesvědčit o tom, že stojí za to alespoň občas investovat do kvalitních věcí a současně zjistit, že jejich tvůrci jsou „normální“ a skvělí lidé.

 

Jste spokojené s právě proběhlou událostí Grace´n´Glamour? Byla z pohledu organizátorů úspěšná?   

Byly jsme nadšené z úžasné atmosféry, kterou jsme si, vyčerpané  po náročných přípravách, velmi užívaly. Strávily jsme příjemný den mezi milými lidmi.

Plánujete již další ročník? Můžeme se těšit na nějaké novinky?

Ano, další ročník máme naplánovaný na začátek května a už teď přemýšlíme o nových překvapeních. Věříme, že i díky vám se o nich milovníci módy včas dozví.

 

A mi se již pátého ročníku Grace´n´Glamour nemůžeme dočkat!

 

Zdroj: Moda.cz - Pavla Gerschonová 

 

 

Přidat na Seznam.cz
GRACE´N´GLAMOUR KATEŘINA GEISLEROVÁ VELETRH MÓDA STYL ROZHOVOR MODA.CZ MODNI MODY NÁVRHÁŘ NÁVRHÁŘI

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek

Sexy umění v podání Toni Garrn v aktuálním čísle Harper's Bazaar

Singapurská verze časopisu Harper's Bazaar přináší na červenec 2019 velmi poutavou obálku se šestadvacetiletou německou modelkou.

Celý článek

Karlie Kloss, Louis Vuitton a Alex Israel v jedné jediné spolupráci

Někdy musíte mít nesporný a přirozený talent, abyste prodali své nápady a výtvory. Jindy stačí sázka na jistotu v podobě věhlasných jmen a je jedno, co vlastně prodáváte (s trochou nadsázky samozřejmě).

Celý článek