dnes je 26.03.2017 a svátek má Emanuel

Rozhovor s Tomem Fordem o jeho nové kolekci

Návrhář Tom Ford se rozpovídal o své první See-Now-Buy-Now kolekci a díky jeho pohledu možná více pochopíme, v čem celý tento nový trend spočívá.

Tom Ford spadá do první vlny návrhářských jmen, která se rozhodla své kolekce převést do nejmodernější podoby, kterou zatím známe. See-Now-Buy-Now kolekce si nevyžadují dlouhé pořadové listy ani obsáhlé časopisové editoriály. Jsou uzpůsobené tomu, aby jeden večer byly předvedeny na módních show a den druhý visely v obchodě. 

Jaké ve vás nový koncept kolekce vyvolává pocity? 

Je to skvělé. Mimo jiné také proto, že jsem oblečení neviděl od té doby, co jsem ho navrhnul. A takhle se dostane hned do prodeje. Ty návrhy miluji a rozhodně jich nejsem přesycený, takže se vážně těším. Ale nevím, jestli je tento způsob vhodný. Budu se teprve muset naučit, jak funguje a jak na to budou reagovat naši zákazníci. Nikomu oblečení před prodejem nepředvádím a ani žádné neposílám do časopisů. 

Nepřijde vám to zvláštní?

Já sám nevím. Oblečení, které jsem odprezentoval teď na podzim už je v obchodech. Je sice použitelné na focení, ale vzhledem k tomu, jak je celý proces zdlouhavý, se dostane do časopisu nejdříve o dva měsíce později. Společně s Burberry jsem zatím jediný, kdo tuto filosofii nastavil, ale pokud na to přejde většina značek, módní magazíny se budou muset naučit připravovat editoriály rychleji. 

Bylo pro vás důležité přijít s tím jako první?

To je vtipný příběh. Vymyslel jsem to, udělal jsem si rešerše a pak najednou zpanikařil a couvnul. A potom stejný koncept zveřejnilo Burberry, tak jsem hned volal Christopheru Baileyovi a řekl jsem mu, že tedy byl první, ale já se to chystám udělat také. Takže jsem vzápětí vydal stejné oznámení.    

Jste návrhářem, který zamířil do Hollywoodu. A aktuálně tu máme spoustu celebrit, které přispívají do světa módy. Co si o nich myslíte?

Myslím, že pokud mají silný a hodně osobitý styl, jsou schopni vzbudit mnoho energie k budování vlastního stylu mezi lidmi. Mnoho lidí podceňuje náročnost našeho odvětví. To, jak tvrdě pracujeme, jak hodně tomu musíme dát a jak hodně odhodlaní musíme být. A pokud je někdo opravdu stylový, jako třeba Rihanna, pak je to jedině dobře. 

Tom Ford odpovídal na otázky magazínu Vogue.

ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR TOM FORD SEE-NOW-BUY-NOW MÓDNÍ NOVINKY

Související články

Sportovní redaktorka Monika Čuhelová: větší přehled mám v pánské módě

Sportovní redaktorka České televize preferuje módu sportovní a minimalistickou. Přesto inspiruje snad každého už na první pohled. Móda.cz přináší rozhovor s Monikou Čuhelovou!

Celý článek

Tom Ford nafotil jarní kolekci Tom Ford

Někdy je nejsnazší cestou ta nejnáročnější. Chopit se řemesla, které nám není úplně vlastní, za to si výsledný efekt užít dvojnásob. Tak to vnímá i návrhář Tom Ford.

 

Celý článek