dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Rozkvetlá kolekce Valentino s Naomi Campbell dohnala k slzám megastar Celine Dion

Přidat na Seznam.cz
Jarní sezónu na Haute Couture Fashion Weeku 2019 v Paříži zahájila značka Valentino v čele s návrhářem Pierpaolo Piccioli. Krásný design dohnal k slzám i zpěvačku Celine Dion.

Krása žen tmavé pleti

Byl to začátek něčeho krásného. Hlavní návrhář Pierpaolo Piccioli vytvořil za pomoci ostatních návrhářů - Rafa Simonse, Clare Waight Keller, Giambattisty Valli, Christiana Louboutina a samotného Valentina Garavaniho ikonickou kolekci inspirovanou jedinečnou fotografií fotografa Cecila Beatona, který v roce 1948 zachytil fotograficky skupinu dívek, oblékajících se do šatů od Charlese Jamesona. Jak sám po přehlídce uvedl, celou kolekcí jej provázela myšlenka, jak by v šatech vypadaly modelky černé pleti. Proto i pro předvádění kolekce zvolil návrhář převážně modelky tmavé pleti.

Dojemné překvapení v podobě nejžádanější topmodelky světa

Celý koncept dojal i zpěvačku Celine Dion, která Picciolimu po přehlídce se slzami v očích gratulovala se slovy: „Vrátil si ženám jejich krásu". Hlavním hřebem přehlídky byla přítomnost britské topmodelky Naomi Campbell. Ta přišla jako poslední předvádějící modelka v černých průsvitných šatech s objemem tvořícími rukávy a vrstvenou sukní. Tato britská supermodelka je stále jednou z nejfrekventovaněji vyhledávaných modelek na světě. Naposledy jste ji mohli vidět například před měsícem v kolekci Miu Miu nebo kooperativně vytvořené kolekci Moschina a H&M. Spontánní aplaus publika v Paříži, když se Campbell objevila na scéně, dokládá to, že modelka byla příjemným překvapení už tak uchvacující přehlídky. 

Tak vypadal středověk v Itálii

Letošní jarní kolekce Valentina byla opět zasazena do květovaných vzorů. Návrhář však vytvářel květované obrysy i v látce, jak je však pro značku typické. Valentino a návrháři, kteří pro značku pracují nebo s ní spolupracují, typicky používají techniku zpracování látky zvanou bulletin. Dalším typickým znakem této přehlídky byl kromě používání květovaných vzorů také důraz na užití textilu v každém směru. Několik z modelů bylo propojeno s textilní koňskou hřívou, vytvořenou z vrstvené látky. Dále také většina plesových šatů byla doplněna o vestu s vrstvenými rameny a dlouhou vlečkou. Inspirace pro návrháře pro tyto modely přišla údajně z dob středověku v Itálii.

Rozkvetlá krása žen

Kompletní obraz rozkvetlé ženské krásy, která bezesporu vrcholí právě jarním obdobím, kdy dámské outfity shazují přebytečné vrstvy teplého izolačního materiálu, a tak samy o sobě rozkvétají jako jarní zahrádky, dotvořil návrhář i make-upem modelek. Část z nich měla kolem očí rozmístěnou imitaci okvětních lístků. Další měly zase kolem očí a na lících světlý kovový lesklý make-up utvořený ze stínů, díky němuž vypadaly jako nadpozemské bytosti v nadpozemských šatech.

Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme je kombinovat

Rozkvetlá krása tedy opravdu přišla v podobě značky Valentino na přehlídkové molo pařížského týdne módy. Návrhář Pierpaolo Piccioli tak sám dokázal, že květinová móda ještě pořád není fádní ani nudná a dá se s ní efektivně pracovat a vytvořit něco, co rozpláče i světovou megastar. „Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme vytvářet nekonečně mnoho úžasných barevných kombinací, " řekl návrhář v rozhovoru pro Vogue.

Vogue.com; Harpersbazaar.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA FASHION WEEK PARIS FASHION WEEK PARIS HAUTE COUTURE VALENTINO CELINE DION NAOMI CAMPBELL

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek