dnes je 14.12.2019 a svátek má Lýdie

Rozkvetlá kolekce Valentino s Naomi Campbell dohnala k slzám megastar Celine Dion

Přidat na Seznam.cz
Jarní sezónu na Haute Couture Fashion Weeku 2019 v Paříži zahájila značka Valentino v čele s návrhářem Pierpaolo Piccioli. Krásný design dohnal k slzám i zpěvačku Celine Dion.

Krása žen tmavé pleti

Byl to začátek něčeho krásného. Hlavní návrhář Pierpaolo Piccioli vytvořil za pomoci ostatních návrhářů - Rafa Simonse, Clare Waight Keller, Giambattisty Valli, Christiana Louboutina a samotného Valentina Garavaniho ikonickou kolekci inspirovanou jedinečnou fotografií fotografa Cecila Beatona, který v roce 1948 zachytil fotograficky skupinu dívek, oblékajících se do šatů od Charlese Jamesona. Jak sám po přehlídce uvedl, celou kolekcí jej provázela myšlenka, jak by v šatech vypadaly modelky černé pleti. Proto i pro předvádění kolekce zvolil návrhář převážně modelky tmavé pleti.

Dojemné překvapení v podobě nejžádanější topmodelky světa

Celý koncept dojal i zpěvačku Celine Dion, která Picciolimu po přehlídce se slzami v očích gratulovala se slovy: „Vrátil si ženám jejich krásu". Hlavním hřebem přehlídky byla přítomnost britské topmodelky Naomi Campbell. Ta přišla jako poslední předvádějící modelka v černých průsvitných šatech s objemem tvořícími rukávy a vrstvenou sukní. Tato britská supermodelka je stále jednou z nejfrekventovaněji vyhledávaných modelek na světě. Naposledy jste ji mohli vidět například před měsícem v kolekci Miu Miu nebo kooperativně vytvořené kolekci Moschina a H&M. Spontánní aplaus publika v Paříži, když se Campbell objevila na scéně, dokládá to, že modelka byla příjemným překvapení už tak uchvacující přehlídky. 

Tak vypadal středověk v Itálii

Letošní jarní kolekce Valentina byla opět zasazena do květovaných vzorů. Návrhář však vytvářel květované obrysy i v látce, jak je však pro značku typické. Valentino a návrháři, kteří pro značku pracují nebo s ní spolupracují, typicky používají techniku zpracování látky zvanou bulletin. Dalším typickým znakem této přehlídky byl kromě používání květovaných vzorů také důraz na užití textilu v každém směru. Několik z modelů bylo propojeno s textilní koňskou hřívou, vytvořenou z vrstvené látky. Dále také většina plesových šatů byla doplněna o vestu s vrstvenými rameny a dlouhou vlečkou. Inspirace pro návrháře pro tyto modely přišla údajně z dob středověku v Itálii.

Rozkvetlá krása žen

Kompletní obraz rozkvetlé ženské krásy, která bezesporu vrcholí právě jarním obdobím, kdy dámské outfity shazují přebytečné vrstvy teplého izolačního materiálu, a tak samy o sobě rozkvétají jako jarní zahrádky, dotvořil návrhář i make-upem modelek. Část z nich měla kolem očí rozmístěnou imitaci okvětních lístků. Další měly zase kolem očí a na lících světlý kovový lesklý make-up utvořený ze stínů, díky němuž vypadaly jako nadpozemské bytosti v nadpozemských šatech.

Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme je kombinovat

Rozkvetlá krása tedy opravdu přišla v podobě značky Valentino na přehlídkové molo pařížského týdne módy. Návrhář Pierpaolo Piccioli tak sám dokázal, že květinová móda ještě pořád není fádní ani nudná a dá se s ní efektivně pracovat a vytvořit něco, co rozpláče i světovou megastar. „Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme vytvářet nekonečně mnoho úžasných barevných kombinací, " řekl návrhář v rozhovoru pro Vogue.

Vogue.com; Harpersbazaar.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA FASHION WEEK PARIS FASHION WEEK PARIS HAUTE COUTURE VALENTINO CELINE DION NAOMI CAMPBELL

Související články

Jak se stylově obléknout na svah

Zajímáte se o módu a chcete, aby vám to slušelo za každé situace? Je jedno, zdali jdete na rande, do práce nebo na svah. Sportovní a teplé oblečení lze také snadno kombinovat. Ptáte se, jak svůj šatník vybavit do mínusových teplot?

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek

Je čas zapracovat na formě. Jak vypadat skvěle i v posilovně?

Pravidelný pohyb je jednou z cest za krásnou postavou. Ale jak docílit toho, aby vám to slušelo i v posilovně? Nečekejte na novoroční předsevzetí, začněte hned a buďte u toho sexy!

Celý článek
ANNA Anna

Tip na skvělý dárek: originální barevné čepice a čelenky české značky Anna Anna!

Přemýšlíte každý rok, co zajímavého a hezkého dát svým blízkým nebo těm, kteří už „všechno mají”? Máme pro vás tip na zcela originální dárek, který je krásný, cenově dostupný, a ještě podpoříte českou řemeslnou výrobu.

Celý článek

Čeští olympionici budou v Japonsku reprezentovat v kolekci, kterou inspirovala gymnastika v popředí s Věrou Čáslavskou

Limitovaná kolekce vznikla nejenom pro české reprezentanty, ale také pro jejich fanoušky. Nápis Czech Republic má i svůj japonský ekvivalent.

Celý článek

Prosinec ve smyslu vzorovaných must haves kousků!

Jistě už chystáte dětem nadílku na Mikuláše a pomalu dokupujete vánoční dárky. Na chvíli se však zastavte a mrkněte, co by v šatníku pro tuto zimu nemělo chybět právě vám, prosincem počínaje…

Celý článek

Oblečení na svah, které opravdu stojí za to! Co na sebe na lyže či snowboard?

Chystáte se letos na lyže nebo přemýšlíte, jakou výbavu na sjezdovku nakoupit pod stromeček? Máme pro vás několik tipů na mrazuvzdorné oblečení pro vás i vaši drahou polovičku. Takhle si svůj oblíbený svařák či jiný horký nápoj na svahu vychutnáte v teple a ještě stylově.

Celý článek

Styl ze seriálu Sex ve městě, aneb podle které z hrdinek se obléknete?

Příběhy čtyř krásek ze seriálu Sex ve městě zná asi každý. Nádherné šaty, drinky, muži a móda. Který styl oblékání vám sedí nejvíce?

Celý článek