dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Přidat na Seznam.cz
Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Kolekce, která navazuje na úspěšnou řadu Manifesto a Manifesto / Emet, přináší šaty – noční košilky, nazvané „To a jen sen“. Košilky, které slouží zároveň jako šaty na denní nošení jsou inspirované snem o odpočinku a relaxování.  „Přivádíme na svět náš další společný sen. Každý z našich projektů vzniká spontánně a na základě příběhů a situací, které se objevují v našich životech nebo v našem okolí. Vytvořily jsme košilky, které jsou zároveň i šaty. Jsou pohodlné pro noční spánek a krásné na denní nošení. Ráno se probudíte a můžete jít rovnou ven, zůstat ve snu a snít dál,“  říkají k nové kolekci její autorky Ester Geislerová a Josefína Bakošová.

Hledáte-li kombinaci oblečení vhodnou na lenošení a denní snění, ale zároveň se v ní chcete cítit žensky, pak jsou pro vás tyto košilko-šaty jako dělané. „Spánek je důležitý pro všechno, co děláme, pojďme víc snít a odpočívat! To je poselství této kolekce,“ doplňuje Ester Geislerová.

Stoprocentní bavlna je k dostání ve dvou variantách. První je vzor kostky v kombinaci barev bleděmodré a bílé nebo šedé a bílé. Druhá varianta má vzor drobné kostičky v kombinaci černé a bílé.

Do kolekce umělkyně propojily i hudbu v podání skladby zpěvačky Marie Kieslowski. Vznikla tak ambient-elektro ukolébavka a k ní také videoklip. „Chtěly jsme propojit sféry umění, vytvořit společně výsledný dojem, který bychom rády předaly dál. Nová kolekce je trochu surreálná, snová, fantazijní a Marie ji skvěle dokázala vystihnout v její nové písni a poté také ve videoklipu,“ říká ke spolupráci Josefina Bakošová.

Fotografie ke kolekci nafotila Michaela Karásková, která se snažila rozvést motiv denního snění, prostřednictvím příběhu, jehož hlavními hrdinkami jsou právě autorky kolekce. „To a jen sen“ je od tohoto měsíce dostupný v galerii Harddecore na Senovážném náměstí nebo také v eshopu esterajosefina.com.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA JOSEFINA BAKOŠOVÁ ESTER GEISLEROVÁ ESTER A JOSEFÍNA ČESKÁ TVROBA TO A JEN SEN

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek