dnes je 24.05.2019 a svátek má Jana

Štrůdl aneb umění se zastavit 

Přidat na Seznam.cz
Opravdu sobota a ještě v 9.30, kdo vymýšlí ty časy? No jasně, zaspala jsem, nezvonil mi budík. Rychlá sprcha, rychlý start směr Praha, Kino Lucerna.

Co ten štrůdl vlastně je? Lucie Špaková hned na začátku říkala, že popsat, co ten štrůdl vlastně je, je trochu složitější. Takže, štrůdl se nedá popsat, štrůdl se musí zažít. A my za redakci jsme rádi, že jsme zrovna ten vánoční štrůdl zažili. Jinak se dá popsat jako inspirativní happening na různá témata a tento předvánoční štrůdl byl na téma umění zastavit se. Pokusím se za sebe říci, co mě osobně happening přinesl. První přednášející byla šamanka KARAIMI, která nám všem přítomným chtěla prostřednictvím meditace předat trochu vnitřního klidu a pohody. Jsem na to zvyklá z jógy, na kterou, jak víte, nedám dopustit, ale v kině Lucerna se mi nepovedlo tolik  se soustředit. Budu uvažovat o klidnějším semináři, které Karaimi pořádá. Moc milá bytost, která má ve svém portfoliu předávat ostatním lidem energii lidství a bytí. 

                

Prožitek a zastavení. To mě dostalo. Každému v kině přistála v náruči jedna mandarinka, přesněji řečeno, jeden měsíček mandarinky (nebyla bio). Prožít si jeden kousek mandarinky a dokázat jí žvýkat 3 minuty, bylo těžké sousto i pro mě. Zkuste si to doma také vyzkoušet, já jsem to nedala, zvládla jsem 2 minuty, ale 3 minuty NE. Tím chtěl básník říct, že bychom měli prožívat každé naše sousto a tím tak ulevit našemu trávení a prožít si tu chuť. 

 

Dalším milým hostem byla Zdeňka Pohlreichová. Nemusím zdlouhavě popisovat, čím si tato žena prošla. Mně se její povídání líbilo a obdivuji, jak dokázala o své nemoci velice hezky hovořit. Díky rakovině našla v sobě to krásné, přestala bojovat sama se sebou a našla vnitřní krásu. Cituji Zdeňku: "Doma jsem si sbalila kufry a chtěla odjet za léčitelem někam hodně daleko a za velký obnos peněz. Můj manžel mi řekl, že pokud odjedu, tak se rozvádíme! Na druhý den mi zařídil chemoterapie a vše potřebné kolem. Nevzdala jsem ovšem ani léčitelství, každý si v sobě musí najít rovnováhu a lásku." 

 

Následovala 20minutová pauza. Odskočit si do fronty dlouhé jak týden na toaletu bylo nutností. Dokonce jsem uvažovala, že vyrazím k domovu. Nebo spíš někam na jídlo. Dezert v podobě štrůdlu se nekonal :)  A jeden měsíček mandarinky nestačil... Příště sváču s sebou. 

Nelitovala jsem, že jsem zůstala. Tomáš Klus byl výborný! Vážně, ten bulvár udělá z lidí takové blbce. Mě Tomáš velice překvapil. Nezpíval! Ale mluvil a moc hezky. Rozpovídal se o jeho roční pauze od zpívání a nejen to. Téma byly hlavně děti, trochu politika, ale také o postoji k životu. Ztotožnila jsem se s ním a jeho názory jak na výchovu dětí, tak na partnerský život. 

Předvánoční štrůdl s Tomášem, šamankou i Zdeňkou byl moc fajn. Nebyla jsme tam naposled. 

 

Přidat na Seznam.cz
LUCIE ŠPAKOVÁ ŠTRŮDL Zdeňka Pohlreichová Karami MEDITACE VÁNOCE 2016

Související články

Jak nachystat vánoční brunch?

Zvykem je jezdit na obědy a nebo zvát přátele na večeře. Co letos postavit základní kameny nové tradici? Co uspořádat brunch?

Celý článek

Aktuálně ze světa módy: outfity královské rodiny a novinky od Kate Spade

Co nosila královská rodina během Vánoc a co znamenají drby o tom, že Kate Spade chce prodat svou značku?

Celý článek

Nadýchejte se vánoční atmosféry z bytových dekorací

Vánoční atmosféra nemusí být nutně jen o svařáku a trzích. Spoustu se ji ukrývá i ve zdobení domácností. Přinášíme trochu inspirace. 

Celý článek

Jak se obléct na vánoční firemní večírek?

Firemní večírky vás buď většinou baví, a nebo na ně chodíte jen ze slušnosti. Ať tak či onak, vhodné oblečení je vždy na místě. 

Celý článek

Mrazivý prosinec u redaktorek Móda.cz

Po dlouhé době v prosinci konečně mrzlo, a dokonce občasně padal i sníh. Zatím tedy z naší redakce hlásíme spokojenost. Tak nějak si to představujeme. 

Celý článek

POZNÁMKY POD ČAROU: O stříbrné, zlaté a nejlépe obou dohromady

Ty nejlepší vánoční přípravy konečně přišly. Nakupování a kompletování dárků, psaní přání a balení. Rok od roku si to užívám víc a víc. 

Celý článek

Vánoční dárky pro sportovce

Oblečení a doplňky na CrossFit a outdoorové aktivity jistě potěší všechny jejich vyznavače. Hledáte-li na poslední chvíli ideální dárek pro svého sportovce, pak přesně víme, kam se obrátit.

Celý článek

OBRAZEM: Kouzlo Vánoc

Balíčky, jehličí, světýlka, stromeček, ozdoby, stužky, polibky, filmy, deky, přátelé, horké čokolády, cukroví, sněhuláci, sobi, sněhové vločky a Vánoce. 

Celý článek