dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Vertical Village II je projektem bydlení, které by mělo být postaveno v Göteborgu ve Švédsku. Jedná se o alternativní řadové domy, kde je upřednostněn zejména prostor pro zeleň. Tato vesnice bude součástí nového udržitelného okresu nazvaného Wendelstrand, které je plánované u jezera Landvetter.

Studio Tham & Videgård Arkitekter se podílelo při vývoji celého obydleného systému na charakteru zahradních měst. Metoda urbanistického konceptu byla sestavena Ebenezerem Howardem, který má vidinu samostatné komunity obklopené zelení. Výsledkem je schéma bydlení o rozloze 2.550 metrů čtverečních, které zahrnuje třípatrové domy obklopené zelení a vyznačuje se asymetrickými formami a velkými čtvercovými okny.

Každé obydlí ve Vertical Village II bude postaveno zejména ze dřeva a bude obklopeno soukromou zahradou, která zajistí, že návrh splňuje nejvyšší environmentální a energetické standardy a také, že podporuje místní biologickou rozmanitost.

Všech 17 domů má identické půdorysy, ale budou se lišit různou orientací vůči světovým stranám a také fasádami. Každý dům pak obsahuje kuchyň, obývací pokoj, jídelní kout, koupelnu a tři ložnice s výhledem na okolní krajinu a čtvrtou ložnici umístěnou v šikmém půdním prostoru.

dezeen.com

 

DESIGN LIFESTYLE VERTICAL VILLAGE II ZAHRADNÍ DOMY

Související články

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Celý článek

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Celý článek

Fotografie odhalující „Tajný život tužek“

Alex Hammond a Mike Tinney se rozhodli pomocí fotek představit 500 let starý kreslicí nástroj a jeho význam v dnešním, stále více technologicky zaměřeném světě.

Celý článek

Budoucnost přináší oblečení šité na míru bez standardizovaných velikostí

Není snad již nikdo, kdo by neuvažoval nad konkrétními potřebami svých zákazníků. Tyto značky však myslí ještě o krok dál…

Celý článek

Nejhezčí interiéry posledních dvanácti měsíců

Je libo dům na pobřeží, byt s terasou v Miláně nebo starožitný interiér v Barceloně? Tady jsou…

Celý článek

Korálové fashion must have velí lednu

Barvou roku 2019 je korálová, to už víme. Poohlédli jsme se proto ke konci roku po trendech v tomto odstínu růžové a už teď víme, že vládnout bude nejenom prvnímu měsíci nového roku.

Celý článek

Módní vychytávky pro domácí mazlíčky

Pejsci a kočičky... Máme je doma, rozmazlujeme je a chceme pro ně jen to nejlepší. Co pro ně přináší móda a design?

Celý článek

TOP účesy nejen na silvestrovskou párty

Silvestrovské oslavy přicházejí... Jaké účesy vám poradíme? Máme pár tipů, ve kterých budete zářit celý večer.

Celý článek