dnes je 20.11.2019 a svátek má Nikola

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Přidat na Seznam.cz
Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Značka Ksenia Schnaider svůj příběh začala psát již v roce 2011, od té doby se mílovými kroky posouvá dál a dál. Klade důraz na perfektní střih, východoevropské kulturní myšlenky i aktuální módní trendy. Když se jich zeptáte na myšlenku post-sovětské mentality, jsou téměř nostalgičtí: „Myslím, že došlo k velké vlně trendů ovlivněných sovětskou mentalitou a je skvělé, že konečně oceňujeme naši minulost vůči kultuře, stejně jako přijímáme západní historické odkazy. Myslím si, že je důležité si pamatovat, bez ohledu na zdroj vlivu, že je třeba, aby se to nějakým způsobem odlišovalo a jednoduše nekopírovalo,“ říká Ksenia Schnaider.

Ksenia a Anton si dali za cíl představit téma ukrajinských pláží. Hlavním poselstvím je, že pohodlí může být stylové, stejně jako oblečení vyrobené z drahých tkanin. Proto jsou základem kolekce utilitární vesty, šortky, áčkové sukně i trička s grafickými potisky. Kolekce je navíc rozšířena o široké i úzké džíny.

I na Ukrajině mají mladí lidé velký zájem o módní dění. Jejich finanční prostředky sice nejsou tak veliké jako naše, zato odhodlání a srdce ano. „Ukrajinská módní scéna se hodně rozvinula s mladou generací, která se o ní stále více zajímá. Jsou si velmi dobře vědomi toho, co se kde děje a v mnoha ohledech jsou před námi,“ smějí se návrháři. Probojovat se nejenom v Evropě v rámci módního světa je ale pro ukrajinské návrháře složitější. Chybí jim podpora ze strany vlády, nebojí se označit za vinu určitou míru odcizení mezi jednotlivými státy vůči Ukrajině, ale zůstávají optimističtí a věří, že není nic, čeho se nedá dosáhnout. Možná právě trend nováčků z nejvzdálenějších koutů světa jim pomůže dostat se zase o krůček dál. A kdo si nejčastěji kupuje oblečení značky Ksenia Schnaider? „Většina našich zákazníků pochází z Číny a USA,“ doplnila náš krátký rozhovor Ksenia Schnaider.

kseniaschnaider.com
 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KSENIA SCHNAIDER UKRAJINSKÁ MÓDNÍ ZNAČKA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Zákulisí módních přehlídek

Ze zákulisí módních přehlídek očima modelky

Velkolepé módní show patří k oblíbeným společenských událostem, na které se všichni milovníci módy chodí inspirovat a zároveň se podívat na snovou podívanou krásných dam, doslova plujících po mole, mnohdy za doprovodu tanečních kreací. Co se ale za jinak pohodovou show, z pohledu diváka, skrývá v zákulisí?

Celý článek

Stylové deštníky, které zvýrazní váš outfit

Podzimní období s sebou přináší nepříliš oblíbený déšť a změny teplot. Kdo ale tvrdí, že nemůžete vypadat skvěle i za deštivého počasí? Se správným deštníkem to půjde jedna báseň.

Celý článek
Domácí oblečení

I v domácím úboru se můžete cítit pohodlně a krásně

Pyžamový komplet, teplé úpletové ponožky, kotníkové měkké bačkory a plyšový župan je základem domácího zimního úboru. Pojďte se inspirovat s námi!

Celý článek

Variabilní pásky návrhářky Zdeňky Imreczeové jako perfektní doplněk i vánoční dárek

Představte si kožený pásek, který můžete vázat na několik způsobů, v několika barevných provedeních. Jestliže jste tvůrčí žena, která si se svými outfity ráda hraje, pravděpodobně vás tento doplněk upřímně nadchne.

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek

Kravaty a obleky patří do muzea, pánové chtějí pohodlí a svobodu i v kanceláři

Zásady společenského oblékání se časem mění a změny si žádá i naše hektická doba. Zdá se ale v pořádku vyměnit sako za mikinu a společenské polobotky za pohodlné botasky? Držte si kravaty, možná přichází doba, kdy obleky nahradí streetwear. 

Celý článek

Pletené šaty vás v podzimních dnech zahřejí, a navíc vypadají skvěle

Počasí se ochlazuje, tak je nutné se trochu zahřát. Pletenina je dokonalým kouskem pro chladné dny. Milujete šaty nejen v létě? Pak je tohle řešení přesně pro vás.

Celý článek