dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Přidat na Seznam.cz
Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Značka Ksenia Schnaider svůj příběh začala psát již v roce 2011, od té doby se mílovými kroky posouvá dál a dál. Klade důraz na perfektní střih, východoevropské kulturní myšlenky i aktuální módní trendy. Když se jich zeptáte na myšlenku post-sovětské mentality, jsou téměř nostalgičtí: „Myslím, že došlo k velké vlně trendů ovlivněných sovětskou mentalitou a je skvělé, že konečně oceňujeme naši minulost vůči kultuře, stejně jako přijímáme západní historické odkazy. Myslím si, že je důležité si pamatovat, bez ohledu na zdroj vlivu, že je třeba, aby se to nějakým způsobem odlišovalo a jednoduše nekopírovalo,“ říká Ksenia Schnaider.

Ksenia a Anton si dali za cíl představit téma ukrajinských pláží. Hlavním poselstvím je, že pohodlí může být stylové, stejně jako oblečení vyrobené z drahých tkanin. Proto jsou základem kolekce utilitární vesty, šortky, áčkové sukně i trička s grafickými potisky. Kolekce je navíc rozšířena o široké i úzké džíny.

I na Ukrajině mají mladí lidé velký zájem o módní dění. Jejich finanční prostředky sice nejsou tak veliké jako naše, zato odhodlání a srdce ano. „Ukrajinská módní scéna se hodně rozvinula s mladou generací, která se o ní stále více zajímá. Jsou si velmi dobře vědomi toho, co se kde děje a v mnoha ohledech jsou před námi,“ smějí se návrháři. Probojovat se nejenom v Evropě v rámci módního světa je ale pro ukrajinské návrháře složitější. Chybí jim podpora ze strany vlády, nebojí se označit za vinu určitou míru odcizení mezi jednotlivými státy vůči Ukrajině, ale zůstávají optimističtí a věří, že není nic, čeho se nedá dosáhnout. Možná právě trend nováčků z nejvzdálenějších koutů světa jim pomůže dostat se zase o krůček dál. A kdo si nejčastěji kupuje oblečení značky Ksenia Schnaider? „Většina našich zákazníků pochází z Číny a USA,“ doplnila náš krátký rozhovor Ksenia Schnaider.

kseniaschnaider.com
 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KSENIA SCHNAIDER UKRAJINSKÁ MÓDNÍ ZNAČKA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek