dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Úzké džíny a kabáty - toulky mezi muži stylového Amsterdamu

Přidat na Seznam.cz
Obdivujeme styl Italů a Britů, kteří si zapínají košile i na poslední knoflíčky a okolo krku si pečlivě vážou drahé šály. Líbí se nám, že dbají na svůj vzhled a vybírají si každý kus, který si oblečou.

Všimli jsme si ale někdy mužů v jiných městech? Ani oni se totiž neoblékají špatně. Když projdeme pár ulic Amsterdamu, potkáme desítky mužů, kteří si ráno před zrcadlem dávali na čas, aby vytvořili oblíbený dojem ledabylého vzhledu. Oblékají úzké džíny, košile a dlouhé kabáty. 

Nejen že se muži v Amsterdamu umějí skvěle obléknout, zároveň byli v roce 2012 vyhodnoceni jako třetí nejhezčí muži na světě! To už přece o něčem vypovídá. Stejně jako dámy mají rádi pohodlné oblečení a efekt "I woke up like this". Přesto si na svých outfitech a celkově na svém vzhledu dávají záležet. Oblékají si úzké džíny i kalhoty, občas je ohrnují nad kotníky. Rádi nosí upnuté košile, volné svetry a široké dlouhé kabáty. 

Běžně své oblečení ladí v tmavých odstínech jako je khaki zelená, hnědá, tmavě šedá.

Potrpí si na kvalitní boty, které dotváří jejich vzhled elegána. Nebojí se ani doplňků - často je uvidíte se šátkem či šálou, kšandami a s koženou taškou. Důležitou roli u nich hraje úprava vlasů - vede přirozené rozcuchání nebo delší vlasy.   

Líbí se vám styl amsterdamských mužů nebo raději ten italský?

Zdroje: pinterest.com; styleabba.com 

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MUŽI AMSTERDAM OUTFIT VZHLED MUŽE DŽÍNY KALHOTY SAKA KOŠILE VOLNÉ SVETRY KABÁT

Související články

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek