dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Vím, co nosím - projekt české módní značky MUZA se zabývá udržitelností i kvalitou

Přidat na Seznam.cz
Znáte českou módní značku MUZA? A znáte jejich projekt Vím, co nosím? A vlastně víte, co máte právě teď na sobě? Odkud k vám přišlo vaše oblíbené tričko, z jakého je materiálu a proč vypadá tak, jak vypadá. O tom všem je právě tento projekt.

Za značkou a vlastně i projektem Vím, co nosím, který bude spuštěn 1. června 2019, jsou spojeny dvě osoby -  Šárka Musilová a Bohuslava Hejlová, které značku vytvořily s jedinečnou filosofií. Ta tkví především ve zpracovávání přírodních materiálů za pomocí tradičních technik. Zaštiťují se nejen udržitelností, ale i kvalitou. Jejich trička se nemusejí žehlit, a ani po několika vypráních neztrácejí svůj tvar, jak to často vidíme u triček, které nakoupíme v obchodech s tzv. rychlou módou, kde jsou trička krásná do prvního vyprání či žehlení. Této nepříjemnosti se však nemusíte obávat, u triček od MUZA , a to díky sublimačnímu tisku, který je zapuštěn do vlákna oblečení.

Nejnovější kolekce, kterou MUZA spouští v rámci projektu, se nazývá CHART. Kolekce je přímo vytvořená návrhářkou Šárkou Musilovou. Většinový materiál, ze kterého je kolekce vytvořena, je od českých výrobců, konkrétně multifunkční úplet double, který má certifikát oeko-tex standard 100. Trička si můžete zakoupit jak v dámském střihu, tak v pánském, se vzorem i bez. A vybrat si jinak můžete dokonce i vlastní typ materiálu - modal nebo double. Vše najdete na jejich stránkách projektu Vím, co nosím. A v neposlední řadě také musíme zmínit, že se značka snaží dostát své filosofii i názvu svého projektu naprosto ve všem - i balíček, který po objednání obdržíte, bude plně kompostovatelný!

Nepochybně je důležité vědět, co má člověk na sobě, co nosí. Filosofie projektu je proto velmi záslužná. V dnešní uspěchané době na to totiž většina z nás pořád zapomíná. Jsme ze všech směrů zahlcováni nepotřebnými informacemi o věcech kolem nás a zapomínáme na to, že nejdůležitější jsme právě my. My bychom měli být tím nejdůležitějším, a proto by právě nám mělo záležet na tom, co máme na sobě. Abychom se v oblečení cítili příjemně, aby jeho design vyjadřoval nás a jenom náš styl a také abychom jeho pořízením podpořili pouze ty, kterým záleží na nás, na našem okolí a koneckonců i na přírodě jako takové.

Čtěte také: MLADÁ MÓDNÍ ZNAČKA MÚZA - FASHION ART

vimconosim.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÚZA - FASHION ART ŠÁRKA MUSILOVÁ BOHUSLAVA HEJLOVÁ SUSTAINABLE FASHION EKOLOGICKÁ MÓDA

Související články

Proč mít ve skříni alespoň jedny maxišaty?

Maxišaty jsou letním must-have, který ve svém šatníku nesmíte zanedbat. Univerzálnost a praktické sladění s vašimi doplňky jsou jasnými důvody, proč si jedny, nebo raději hned dvoje maxišaty na tuto sezónu pořídit.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní paprsky v plážovém lookbooku značky Queens

Tým profíku z Queensu si pro nás tentokrát připravil letní novinky, které využijete nejenom na pláži v Chorvatsku. Prohlédněte si aktuální trendy plavek, slunečních brýlí i plážových pantoflí.

Celý článek