dnes je 18.06.2019 a svátek má Milan

Vše, co potřebujete vědět o blížící se Met Gala 2019

Přidat na Seznam.cz
Jedna z největších módních událostí roku se blíží. Dne 6. května 2019 se uskuteční Met Gala, a proto jsme si pro vás připravili článek o všem, co potřebujete o blížící se události vědět. 

The Costume Institute Gala je každoročně pořádaná charitativní událost, na kterou se sjíždějí celebrity z oblasti módy, filmu, hudby a umění. Událost vznikla roku 1948 publicistkou Eleanor Lambertovou s cílem získat peníze od lidí z vyšší newyorské společnosti na nově založený The Costume Institute. Hosté se musí obléci tak, aby korespondovali s tématem, které je každý rok přesně určené. Minulý ročník byl na téma Nebeská těla: Móda a katolická představivost (Heavenly Bodies).

Kdy a kde se událost uskuteční?

Událost se vždy pořádá první pondělí v květnu. Letos to vychází na 6. května v newyorském Metropolitním muzeu umění. Akce začíná v 19:00 místního času, kdy se na červený koberec sjíždějí umělci ze všech koutů světa. Po promenádě na koberci si umělci prohlédnou tematickou výstavu a jsou usazeni ke stolu. Letošními hlavními tvářemi Met Gala jsou zpěvačka Lady Gaga a zpěvák Harry Styles, z nichž každý má svůj jedinečný styl oblékání. 

Téma letošní Met Gala: Nadsázka a ironie v módě

Téma letošní Met Gala se odvíjí od eseje 'Camp: Notes of Fashion' z roku 1964, kterou napsala spisovatelka Susan Sontag. V publikaci se Susan zabývá myšlenkou, co to vlastně výraz 'camp' je a jak je móda úzce spojena s nadsázkou, ironií, rafinovaností a parodií. Tento koncept si může každý vyložit po svém. K pochopení tohoto výrazu vznikla v Metropolitním muzeu umění stejnojmenná výstava. Jedním z klíčových aspektů 'campu' je podle Andrew Boltona, kurátora výstavy, myšlenka: „Nebýt tak vážný a nesnažit se prvoplánově šokovat či ohromit”. Důkazem toho, že se v módě nemá nic brát vážně, jsou například zpěvačka Cher, herečka Marlene Dietrich či zpěvák Elton John.

Co návštěvníci na Met Gala obléknou?

Kromě Lady Gaga a Harryho Stylese jsou letošními co-hosty i tenistka Serena Williams a kreativní ředitel módního domu Gucci, Alessandro Michele. Předpokládá se proto, že mnoho lidí oblékne právě modely od Gucciho. Hlavní téma ovšem pasuje i pro oděvy od značek Schiaparelli, Balenciaga, Jean Paul Gautier či Valentino. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Vogue.co.uk, Graziadaily.co.uk, Fashionterest.com

Přidat na Seznam.cz
MET GALA 2019 MET GALA MÓDNÍ UDÁLOST SCHIAPARELLI GUCCI LADY GAGA HARRY STYLES ALESSANDRO MICHELE ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Meghan Markle poprvé po porodu vystoupila na veřejnosti při slavnostním ceremoniálu a oblékla si Givenchy

Vévodkyně ze Sussexu se minulou sobotu objevila poprvé po porodu na veřejnosti. Vyjela si v tradičním královském kočáře se svým manželem princem Harrym a vévodkyní z Cambridge Kate na každoroční ceremoniál, který oslavuje královniny narozeniny. Meghan byla velmi šik. 

Celý článek

Finalisté soutěže PURE MODEL 2019 zabojují o kontrakt za více jak jeden a půl milionu korun

Česká Miss roku 2016, Andrea Bezděková je ambasadorkou modelingové soutěže a provází tak v rámci castingů všechny účastníky, kteří se mohou stát budoucími TOP modelkami a modely.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Slavné tenisové culíky, copy a jiné účesy

Spolu s French Open se na tenisových kurtech objevují nadějné i nejlepší hvězdy tenisu. Po celá desetiletí mají jednotlivé sportovkyně své vlastní profesionální účesy, Jako jsou copy, ale hlavně culíky! Prozkoumejte s námi, co která tenistka ráda nosí.

Celý článek

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek

Česká modelka Hana Jiříčková je hvězdou americké kampaně pro značku Nautica

Tuzemská krása slaví v Americe další úspěch, a to hned pro obrovský konfekční dům Nautica. Původem česká modelka Hana Jiříčková byla vybrána do letní kampaně, a je tak dokonalým ztvárněním námořnického života ve velkém stylu.

Celý článek