dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Vyhrajte lístek na Colours of Ostrava s Tsampou ProTibet!!!

Přidat na Seznam.cz
Pochutnat si – udržovat linii – nehladovět. A ještě tím pomáhat na druhé straně světa! Připadá Vám to nemožné? Vyzkoušejte tsampu – tradiční tibetské jídlo, které k nám přináší nezisková organizace MOST ProTibet. Vymyslete svůj vlastní recept a vyhrajte lístek na Colours of Ostrava!

Léto se naplno rozjíždí, sluníčko nás táhne ven, k vodě, do lesa, na dovolené. Zkrátka kamkoliv, jen ne ke sporáku trávit hodiny vyvařováním a vymýšlením vhodných jídel. Co kdyby však existovala možnost, jak si zdravé, chutné a nízkokalorické jídlo připravit raz dva? Přesně tuhle možnost nabízí zatím ne příliš známá tsampa.

Členové organizace MOST ProTibet do Indie každoročně létají, kontrolují všechny projekty a při tom poznávají do hloubky místní kulturu, zvyky a samozřejmě také jídlo. Jejich projekty se řídí mottem „Pomáhat má smysl“ a jejich cílem je podpora tibetské kultury, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Tsampa – jídlo bohů

Ze všech tradičních pochutin, které pravidelně ochutnávají, jim ovšem v hlavě stále visela jediná. Tsampa. Jedná se o speciálně upražený, namletý ječmen, plný živin, vitamínů a minerálů s příznivě nízkým glykemickým indexem.

„Na tsampě miluji právě to, jak málo jí stačí sníst, na jak dlouho nás zasytí, jak je lehká, zdravá a chutná. Nejen tibetské děti jí pravidelně jedí. Moje čtyřletá dcerka se o ní téměř každé ráno také hlásí. A v neposlední řadě, s tsampou je příprava svačin a snídaní opravdu rychlovka.“ Říká Jana Ďásková Neboráková, ředitelka organizace.

Jelikož tsampa prošla pražením, není nutné jí dále tepelně upravovat. Pohodlně stačí přimíchat do jakékoliv kaše, jogurtu, polévky, smoothie, můžete si jí pouze rozmíchat ve vodě a doplnit třeba oblíbeným ovocem. Členové MOSTu ProTibet si na tsampě rádi pochutnávají v podobě nepečených kuliček s kokosem nebo burákovým máslem, nebo si tsampou posypou jogurt s ovocem. Výborné jsou také placky či různé variace knedlíčků. Pro inspiraci na recepty se stačí podívat na www.protibet.cz/tsampa.

Zapojte se do soutěže o super ceny

Staňte se TsampaChefem. Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. Stačí vymyslet recept, jehož nedílnou součástí bude tsampa a s fotkou i postupem přípravy jej do 10.7.2019 zaslat na tsampa@protibet.cz.

Tým MOSTu ProTibet bude všechny Vaše zaslané recepty poctivě pročítat a zkoušet a nakonec vybere 3 nejlepší, kteří budou odměněni:

1. místo • lístek na festival Colours of Ostrava 2019 •
2. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 1 000 Kč •
3. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 500 Kč •

A to už přece stojí za to! Fantazii se meze nekladou, pokrmy mohou být masité, vegetariánské i veganské, sladké i slané, vařené, pečené, smažené nebo zcela bez tepelné úpravy. Záleží jen na Vás.

Svou tsampu seženete na: shop.protibet.cz/tsampa

Pomáhat můžete i Vy

Způsobů jak se zapojit do činnosti MOSTu ProTibet je mnoho. Na webových stránkách www.protibet.cz najdete projekty v zahraničí i ČR.

Jsou Vám blízké osudy dětí? MOST podporuje jejich vzdělání. Soucítíte se starými lidmi? MOST se stará o životní úroveň tibetských seniorů. Souzníte s myšlenkami buddhismu? MOST působí v několika buddhistických klášterech, kde podporuje tradiční vzdělání mnichů a mnišek. Fascinuje Vás tradiční pastevecký život tibetských nomádů? MOST kupuje a krmí jejich stáda a udržuje je tak v horách, kam patří.

Voní Vám orient? Na eshopu MOSTu najdete nepřeberné množství zboží z Indie či Nepálu. Módu, šperky, interiérové dekorace, nejrůznější meditační, buddhistické předměty, knihy, kosmetiku, koření, stačí si jen vybrat.

Na eshop MOSTu ProTibet se můžete podívat na odkazu shop.protibet.cz

A pamatujte, nákupem každého výrobku z eshopu uděláte radost nejen sobě, ale i na úbočí majestátného Himálaje.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI PROTIBET.CZ TIBETSKÉ ŠKOLY O.P.S. MOST TSAMPA ZDRAVÁ STRAVA NÁKUP A OBCHOD SOUTĚŽ COLOURS OF OSTRAVA

Související články

Modelka Barbora Fialová se stala jednou z hlavních tváří na přehlídce Gucci Cruise 2020

Jistě všichni víme, že naše modelky jsou jedny z nejkrásnějších. Mezi ně se nyní řadí i Barbora Fialová, která svým nekomerčním vzhledem zaujala až v Itálii.

Celý článek

Zóna H&M na Colours of Ostrava - síla živlů bojuje za udržitelnou módu i na mezinárodním festivalu

Kdo by neznal legendární festival Colours of Ostrava. Tradiční mezinárodní multižánrový festival, který se koná už od roku 2002, je tady zase! A s ním i tradiční doprovodný program, ve kterém nebude chybět ani speciální zóna H&M.

Celý článek

Nejlepší sushi restaurace v Česku

Japonské tradiční jídlo sushi zažívá v posledních letech obrovský boom. Kdo jí sushi, ten jde s dobou. Modelky a celebrity toto jídlo milují, nejen kvůli tomu, že se skvěle vyjímá na instagramu, ale také je téměř nemožné po něm ztloustnout.

Celý článek

Fashion Revolution Week ve 100CLASS concept store

Vendula Stoklásková je majitelka obchodu 100CLASS concept store, který se zaměřuje na slow fashion. Najdete u ní design od českých i zahraničních návrhářů. My jsme její obchod navštívili ve dnech, kdy měla v prodeji i kvalitní oblečení ze secondhandů, které sama vybrala a případně upravila.

Celý článek

Soutěž Souboj nevěst připravuje nevěsty na to, jak se stát skvělou manželkou

Již osmý ročník Souboje nevěst přinesl devět finalistek, které soutěžily o svatební věno v hodnotě čtvrt milionu korun. Vítězkou se stala první houslistka Národního divadla Táňa Vejvodová.

Celý článek

POKRAČOVÁNÍ REALITY SHOW - INSTAHERO 2019

Na začátku března jsme vás infomovali o spuštění unikátní reality show v online světě - INSTAHERO / Česko - Slovensko hledá influencera. Nyní je show již ve své polovině. 

Celý článek

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

REALITY SHOW - INSTAHERO 2019

Reality show a sociální sítě? O tom bude INSTAHERO. Nová soutěž, která bude tvořit budoucnost obsahu Instagramu.
 

Celý článek