dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Zemřela bývalá zástupkyně editora Vogue a módní poradkyně princezny Diany Anna Harvey

10. října zastihla módní průmysl smutná zpráva. Anna Harvey, osobnost světové módy, zástupce editora Vogue a důvěrná módní rádkyně zesnulé Lady D., ve věku 74 let zemřela.

Dlouhá kariéra v Condé Nast

Dáma světové módy, jejíž hvězda na módním nebi nikdy nezhasne. Zanechala za sebou obrovský kus práce a odkaz budoucím generacím. Téměř třicet let Anna Harvey budovala svou kariéru v Condé Nast, mediální společnosti spojující několik módních magazínů. V sedmdesátých letech působila v Brides, a pak se konečně dostala do vedení Vogue, kde působila od roku 1977 až do roku 1990. Poté na nějaký čas zabrousila do magazínu Tatler, než se definitivně vrátila do Vogue, stala se přímo zástupkyní hlavního editora a v této pozici setrvala až do roku 1996.

Přinesla Vogue do Číny, Indie i Ruska

Její přínos pro magazín byl obrovský. Jako ředitelka pro nové trhy se jí podařilo rozšířit magazín po celém světě, speciálně v Evropě i v Africe, kde následně pomohla i expanzi dalších médií Condé Nast. "Anna Harvey byla jednou z největších editorů všech dob, který kdy Vogue měl. Oplývala neuvěřitelným vkusem a schopností zobrazovat na stránkách našeho magazínu. V posledním období to byla ona, kdo se zasadil o expanzi na trhy v Číně, Rusku a Indii, kdy radila současnému vedení, které tyto expanze provádělo,"  říká CEO Condé Nast International.

Osobní poradce lady Diany

Velmi zajímavé je i spojení Anny Harvey se zesnulou módní ikonou a členkou britské královské rodiny princeznou Dianou. Tu představila Anně bývalá šéf editorka britského Vogue Beatrix Miller v roce 1980, těsně po tom, co bylo oznámeno princeznino zasnoubení s následníkem trůnu princem Charlesem, 17 let před tragickou smrtí princezny. Harvey byla vybrána, aby to byla ona, kdo bude pomocí módy tvořit princezninu image před veřejností. "Třásla jsem se jako osika, ale pak jsem si ji prohlédla a řekla jsem si, že to nebude zase tak složité. Měla skvělou postavu. Oči se jí rozzářily, když viděla věšák se všemi těmi věcmi, její optimismus byl uhrančivý," řekla Harvey na jedné z prvních porad ve Vogue potom, co byla požádána o tak prestižní a zároveň náročnou úlohu. Pak už následovaly pravidelné návštěvy přímo v Kesingtonském paláci, kde s Dianou seděly nad různými náčrty, návrhy, kusy látek. Jak Harvey později říkala, Dianin přístup byl velice kladný, byla to pravá anglická dívka plná něžného půvabu a smyslu pro romantiku.

Smysl pro eleganci a cit, to je to, co charakterizovalo Annu Harvey, zároveň se však nebála opřít se do těžkého businessu a protlačit módní žurnalistiku na nové trhy. Její odkaz, který po sobě v módním světě zanechala, nebude nikdy zapomenut.

Vogue ; hellomagazine.com

ZE SPOLEČNOSTI AKTUÁLNĚ MÓDNÍ NOVINKY NOVINKY DĚJE SE PRINCEZNA DIANA ANNA HARVEY

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek

Chiara Ferragni oslaví 10. výročí svého blogu dokumentárním snímkem

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších módních bloggerek světa má nápadů na rozdávání. Pro svůj blog a zároveň i fanoušky po celém světě si pro letošek připravila velmi originální dárek.

Celý článek