dnes je 15.12.2018 a svátek má Radana

Zemřela bývalá zástupkyně editora Vogue a módní poradkyně princezny Diany Anna Harvey

10. října zastihla módní průmysl smutná zpráva. Anna Harvey, osobnost světové módy, zástupce editora Vogue a důvěrná módní rádkyně zesnulé Lady D., ve věku 74 let zemřela.

Dlouhá kariéra v Condé Nast

Dáma světové módy, jejíž hvězda na módním nebi nikdy nezhasne. Zanechala za sebou obrovský kus práce a odkaz budoucím generacím. Téměř třicet let Anna Harvey budovala svou kariéru v Condé Nast, mediální společnosti spojující několik módních magazínů. V sedmdesátých letech působila v Brides, a pak se konečně dostala do vedení Vogue, kde působila od roku 1977 až do roku 1990. Poté na nějaký čas zabrousila do magazínu Tatler, než se definitivně vrátila do Vogue, stala se přímo zástupkyní hlavního editora a v této pozici setrvala až do roku 1996.

Přinesla Vogue do Číny, Indie i Ruska

Její přínos pro magazín byl obrovský. Jako ředitelka pro nové trhy se jí podařilo rozšířit magazín po celém světě, speciálně v Evropě i v Africe, kde následně pomohla i expanzi dalších médií Condé Nast. "Anna Harvey byla jednou z největších editorů všech dob, který kdy Vogue měl. Oplývala neuvěřitelným vkusem a schopností zobrazovat na stránkách našeho magazínu. V posledním období to byla ona, kdo se zasadil o expanzi na trhy v Číně, Rusku a Indii, kdy radila současnému vedení, které tyto expanze provádělo,"  říká CEO Condé Nast International.

Osobní poradce lady Diany

Velmi zajímavé je i spojení Anny Harvey se zesnulou módní ikonou a členkou britské královské rodiny princeznou Dianou. Tu představila Anně bývalá šéf editorka britského Vogue Beatrix Miller v roce 1980, těsně po tom, co bylo oznámeno princeznino zasnoubení s následníkem trůnu princem Charlesem, 17 let před tragickou smrtí princezny. Harvey byla vybrána, aby to byla ona, kdo bude pomocí módy tvořit princezninu image před veřejností. "Třásla jsem se jako osika, ale pak jsem si ji prohlédla a řekla jsem si, že to nebude zase tak složité. Měla skvělou postavu. Oči se jí rozzářily, když viděla věšák se všemi těmi věcmi, její optimismus byl uhrančivý," řekla Harvey na jedné z prvních porad ve Vogue potom, co byla požádána o tak prestižní a zároveň náročnou úlohu. Pak už následovaly pravidelné návštěvy přímo v Kesingtonském paláci, kde s Dianou seděly nad různými náčrty, návrhy, kusy látek. Jak Harvey později říkala, Dianin přístup byl velice kladný, byla to pravá anglická dívka plná něžného půvabu a smyslu pro romantiku.

Smysl pro eleganci a cit, to je to, co charakterizovalo Annu Harvey, zároveň se však nebála opřít se do těžkého businessu a protlačit módní žurnalistiku na nové trhy. Její odkaz, který po sobě v módním světě zanechala, nebude nikdy zapomenut.

Vogue ; hellomagazine.com

ZE SPOLEČNOSTI AKTUÁLNĚ MÓDNÍ NOVINKY NOVINKY DĚJE SE PRINCEZNA DIANA ANNA HARVEY

Související články

Kate Middleton dokazuje, že je stylovou ikonou i při cestování

 Tři dokonalé outfity během dvou dnů vynesly Kate na módní špičku popularity. Její styl prošel razantní změnou. Vévodkyni to neskutečně sluší. 

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Petra Němcová je součástí nové kampaně Max Factor

Naše krásná česká supermodelka se stala tváří nové řasenky od známé značky v Americe. Ale nejen to. Patří i mezi inspirativní ženy!

 

Celý článek

Omluva Victoria's Secret nestačila, lidé po celém světě protestují proti jednostranné módě

"Móda nás zklamala!" křičely protestující ženy před hlavní centrálou značky Victoria's Secret v Londýně. Slavná transyoutuberka Nikita Dragun se zase rozhodla značce dokázat, že módní politika, kterou vyznává je moc konzervativní a zastaralá, a tak sama natočila Fantasy Fashion Show ve spodním prádle.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek

Kalendář Pirelli zná své tváře pro rok 2019

A nejsou to ledajaké tváře, najdeme mezi nimi módní velikány jako Alexandra Wang, Gigi Hadid i baletku Misty Copeland. Rok 2019 rozhodně bude stát za to.

Celý článek

Značka Balmain představila nové logo

Logománie se v poslední době velmi rozšířila. U módních domů je důležité, jak jejich loga vypadají. Proto se je snaží kreativní ředitelé neustále zdokonalovat. 

Celý článek