dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Zhanna Belskaya předvedla kolekci, která sbližuje současné umění a folklór

Přidat na Seznam.cz
Zhanna Belskaya představila svoji kolekci 
Zhana Belskaya

Zhanna Belskaya osobně o své kolekci My Grandmother’s Diary Designblok 2013, který probíhal v Praze ve dnech 7.-13. října, jsem se účastnila i já. Prezentovala jsem debutní kolekci „Deník mojí babičky“.Dostala jsem nabídku zúčastnit se Premier Fashion Week, který probíhá v rámci Designbloku, jako hostující návrhář z Kazachstánu. Bylo pro mě velkou ctí představit Kazachstán na takto prestižní akci designu a módy v překrásné Evropské metropoli v Praze. Jsem velice vděčná organizátorům Designbloku, protože vše bylo na špičkové úrovni. Organizace potřebná k uskutečnění módní přehlídky byla perfektní a já se mohla soustředit jen na dokončení mé tvorby a výběr hudby.

Přehlídka se uskutečnila 11. 10. 2013 v Kostele svatého Šimona a Judy v Praze. Atmosféra byla neuvěřitelně kouzelná až magická, zvuk linoucí se hudby byl umocněn tak speciální a ničím nenapodobitelnou akustikou kostela. Inspirací pro vznik této kolekce byla mongolská kultura a umělecká tvorba Matthew Barney. Základní koncept je vztah současného umění a folklóru. Je to též pojednáno jako můj protest, jako tvořícího člověka, proti nadměrnému konzumu čehokoliv, obzvlášť týká-li se to naší generace. Tato kolekce je velmi smyslná a plná mých nejintimnějších emocí. Mnohokrát jsem v průběhu tvorby plakala, vzpomínajíc na mé dětství u prarodičů, vlastní rodiče, kteří v době tvorby byli spoustu kilometrů ode mě a taky mojí mladší sestru, která vše přijímá přes hluboké emoce a která mi pomáhá rozjímat na různá témata, která mě tíží.

Co se týče technického popisu kolekce, tak jsem se od začátku věnovala výzkumu mongolských textilií, nejvíc mě zaujal Ikat. Tato technika se mi líbí, ale protože byla již použita mnohokrát, rozhodla jsem se přijít s vlastní interpretací tohoto materiálu. Použila jsem potahové tkaniny z rubové strany, kde volné nitě nejsou stříhané, a které přechází od vzoru ke vzoru, čímž tvoří motiv z lícové strany. Tento motiv volných nití mi vzdáleně připomněl Ikat. Barvy a materiály použité v kolekci jsou založeny na konceptu eklekticismu, přírodní látky jsou ve směsi se syntetickými tkaninami používanými pro technické účely. Pestré barvy změkčuje tmavě modra vlna s příměsí kašmíru. Přísné pevné plátěné košile jsou doplněné měkkými ručně vyráběnými vlněnými pletenými rukávy. Každý kus materiálu byl zakoupen v Itálii na bleších trzích, skladech a starožitnictvích. Každá látka vypraví svůj příběh. Co se týče střihu, ty jsem modelovala já a konzultovala jsem je s mistry přes historické střihy. Dlouhá studie historického mongolského kostýmu mi dala možnost se dostat do podstatné hloubky tématu. Po dosaženi tohoto bodu jsem již byla připravena rozvíjet své nové formy, které budou „next level“, nepodobající se na žádný z již existujících oděvu.

 

Zdroj obrázků: Designblok.cz

Přidat na Seznam.cz
ZHANNA BELSKAYA PŘEHLÍDKA PRAHA FASHION DESIGNBLOK MODNI MODY MÓDNÍ PŘEHLÍDKY NÁVRHÁŘ

Související články

Památka Karla Lagerfelda bude uctěna 20. června v Paříži

Vzpomínka na ikonický talent a osobnost německého návrháře bude dne 20. června uctěna na návrhářově nejoblíběnějším místě v Paříži v hotelu Grand Palais. Velkolepá rozlučka bude za přítomnosti 2 500 lidí.

Celý článek

Podzimní kampaň značky Balenciaga nás zavedla do různých krajin

Kreativní ředitel Demna Gvasalia se v nejnovější podzimní kampani inspiroval projektem Etnografická krajina od fotografa Jean-Pierra Attala. Snímky jsou povedené a dodávají kolekci patřičnou dynamiku. 

Celý článek

Návrhář Miroslav Bárta: Nejvíce si vážím obyčejného DĚKUJI

Mladý módní návrhář vyjadřující neskrývanou úctu a vděk za to, co ho v životě potkalo i to, kam se dostal, momentálně mimo jiné natáčí pořad pro TV Barrandov. Seznamte se blíže s Miroslavem Bártou.

Celý článek

Nejromantičtější ples sezóny: Česko - Slovenský ples

16. února 2019 proběhne nejkrásnější ples u nás, který snoubí to nejlepší z Čech a Slovenska. Romantika vévodí letošnímu roku! Jaké se na plese chystá překvapení?

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek

Valentino: Modelové a modelky poprvé společně na přehlídce v Tokiu

Dokonalá nedokonalost souznila na přehlídce Valentino. Poprvé v historii luxusní značka vyslala obě pohlaví na stejné molo!

 

Celý článek

Jitka Klett for Fashion Revolution

Úspěšná módní návrhářka uspořádala jedinečný, módou a uměním protkaný charitativní večer při světové premiéře JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION.

Celý článek