10 módních svetrů, které vám v této sezóně nesmí chybět!

10 módních svetrů, které vám v této sezóně nesmí chybět!

Znáte všechny módní styly svetrů, které jsou v této sezóně v módě?

Trendů svetrů, které se letos nosí, jsme napočítali celkem 10. Důležité je, naučit se tyto trendy správně nosit a kombinovat do outfitů. Nestačí vlastnit trendový svetřík podle poslední módy, musíte jej umět na sobě také prodat.

10 trendy svetrů pro sezónu podzim/zima 2012/13
Noste svetr jako kabát, pletené kabáty jsou in!
Pletené peleríny krátké i dlouhé musíte mít!
Svetry a pulovry mají vypadat jako ručně pletené.
Pořiďte si lesklé svetry a svetříky.
Se symboly na svetru budete v kurzu!
Svetrové šaty, hřejí a sluší!
Obléct si svetr místo halenky? Proč ne!
Velké roláky hřejí a jsou módní.
Odhalující svetry vypadají sexy, odhalte kus těla!
Kupte si svetr s kožešinou nebo s kůži!

Módní trend č. 1: Svetr jako kabát anebo pletené kabáty jsou in! Místo kabátu svetr? Proč ne! Správně upravený pletený model nemusí díky podšívce ani profukovat přes velká pletená oka, ani poskytovat méně tepelného komfortu než klasické flaušové, vlněné nebo prošívané kabáty. Tuto sezónu jsou navíc svetry jako kabáty módní, tak si místo nového klasického kabátu pořiďte letos model pletený.
Módní trend č. 2: Pletené peleríny se nosí krátké i dlouhé Peleríny se letos uchytily. A nejen jako kabáty, ale také jako svetry. Vypadají elegantně a v teplejších dnech podzimu i zimy dokážou nahradit bundu i kabát. Ideální jsou také do interiéru jako „pohotovostní“ svetřík, který zahřeje kdykoliv je potřeba.
Módní trend č. 3: Svetr a pulovr jako ručně pletený Jaký styl pletení zvolit? V této sezóně je jedním z módních trendů vydávat svůj v butiku zakoupený svetr, pulovr nebo rolák za ručně pletený. Vsaďte proto na hrubé pleteniny a velká oka. Mírná nedokonalost střihu taky nevadí, svetřík či pulovr může na vás dokonce i trochu viset!
Módní trend č. 4: Lesklé svetry a pulovry Zaleskněte se! Pořiďte si svetříky a pulovry z lesklých materiálů. Ty pak směle noste místo halenek do formálních kostýmků, jen tak se sukní či elegantními kalhotami, nebo i jako součást koktejlové módy. Není se čeho bát! Svetříky již nakoukly i sem!
Módní trend č. 5: Označkujte své svetry a pulovry symboly Nechte vaši pletenou módu promluvit! Různé nápisy a symboly už nejsou jen výsadou triček. Patří také na pulovry a svetry. Než se ale „popsat“ nic neříkajícími nápisy, vsaďte raději na podobizny zvířat, symboly lásky nebo velké znaky abecedy.
Módní trend č. 6: Oblečte si dlouhé pulovry jako svetrové šaty V zimě šaty trochu zanedbáváme. Letošní módní trend svetrových šatů však může vše opět změnit. Je snadné si je obléct! Stačí vám leginy, klidně zateplené a dlouhý pulovr, který díky své délce v podstatě zmutoval na šaty. Pásky jsou povoleny, ne však povinné! Pletené svetry mohou být z hrubé, ale i jemnější pleteniny. Mohou být také bez rukávů nebo s krátkým rukávem. Pak je kombinujeme s roláky a dalšími svetříky, které si oblékáme pod ně.
Módní trend č. 7: Svetr místo halenky Svetr místo halenky? Řeknete si, to přece nosím běžně, tak jaký trend? Jenomže letos si místo halenky nemůžete obléct ledajaký pulovr. Ten musí halenku skutečně připomínat. Střih může být vypasovaný, zúžený v pase, s peplum volánem, s nabíranými rukávy či s šálovou mašlí kolem krku.
Módní trend č. 8: Velké roláky jsou in Chcete-li se skutečně ohřát, pořiďte si módní pulovr s velkým rolákem. Ten je totiž letos extra moderním. Jen pozor, ne vždy roláky správně stojí a často můžete zjistit, že neesteticky padají, zcela jinak, než bychom si představovaly. Proto tyto modely vždy pořádně odzkoušejte, ať se z nich nestanou ležáky ve vaší skříni!
Módní trend č. 9: Módní svetřík umí odhalovat! I svetříky a pulovry mohou sexy odhalovat kousky našeho těla. Z pulovru může vykouknout nahé ramínko, dekolt může prosvítat pod tylem, kterým je doplněna pletenina pulovru, nebo stejně jako večerní šaty může i váš pulovr odhalovat záda. Jen si dejte pozor, kam si tyto modely oblečete! Pletenina může svádět k pocitu tepla, ale přes módní průzory vás může profouknout.
Módní trend č. 10: Kupte si svetr s kožešinou nebo s kůži! Hitem sezóny jsou svetříky a pulovry kombinované s kůží a především s kožešinou. Ale nejen standardně, kdy ke svetříku jako límec přibude pruh pravé či kombinované kožešiny. Ta se v této sezóně se svetrem přímo zkřížila a díky ní dostávají svetry, pulovry a roláky naprosto nové designy.

 

Zdroj obrázků: Net-a-porter.com, kolekce značek pro podzim/zimu 2012/13

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram