15 rad a tipů, než začnete lakovat své nehty

15 rad a tipů, než začnete lakovat své nehty

Velké procento žen si užívá lakování nehtů. Rády testujeme nové barvy, druhy i značky. Moda.cz vám přináší patnáct tipů, jak s laky na nehty zacházet a jak pečovat o své nehty.

1. Vždy používejte podkladový lak. Zabere to sice malinko času navíc, avšak vyhnete se nehezkým pigmentovým skvrnám, jako pozůstatku po barevných lacích na nehty.

2. Správný odstín bílé může působit chladněji oproti barevnému podzimu, avšak na nehtech vypadá elegantně. Jen vybírejte takový, aby byl hustý a krémový. Ujistěte se, že není průsvitný a nebojte se ho ozdobit malými, barevnými detaily.

3. Pozor na rychleschnoucí laky na nehty. Složení může být takové, že připraví nehty o vodu a způsobí jejich vysušení. Místo rychleschnoucích laků můžete své nehty po nalakování nechat pod proudem studené vody, i to uspíší jejich zaschnutí.

4. Kůžičku kolem nehtů masírujte olejíčkem. Vaše ruce pak budou vypadat, jako byste právě vyšla ze salónu. I nehty a jejich okolí potřebují svoji hydrataci, použít můžete například olivový či kokosový olej.

5. Ani neonové barvy by vám v repertoáru laků neměly chybět. Parádně se budou hodit k neonovému líčení na večerní party.  

6. Rychlejšího schnutí můžete docílit nanesením tenčích vrstev – dvou tří, místo jedné tlustší.

7. Teplá voda a čerstvě nalakované nehty se nemají rády. Nádobí tedy umývejte vždy před lakováním.

8. Netřepejte s laky na nehty. Obracejte je v ruce tam a zpět, abyste docílili odstranění vzduchových bublin. Nebo je mezi dlaněmi lehce třete.

9. Jestliže vás potká neštěstí v podobě záděru, pak není zbytí než použití nehtových kleštiček. I ty patří do výbavy pro správnou manikúru.

10. Nepilujte si nehty „neřízeně“ v obou směrech tam a zpět. Pilujte je pouze v jednom směru a vyhnete se lámání, štěpení i dvojení nehtů.

11. Skladujte své laky na nehty na chladném, suchém a tmavém místě. Využít můžete i lednici. Teplem a slunečním zářením totiž laky mění svou barvu i hustotu.

12. Používejte bezacetonový odlakovač. Nevysuší tak vaše nehty a nebude je oslabovat.

13. Třpytivé laky na nehty vydrží déle než běžné laky. Horší je však jejich odstraňování, pomůže vám vatový tampónek namočený v odlakovači. Nehte ho na nehtu chvíli položený, uvidíte, že odstranění pak půjde mnohem snadněji.

14. Sledujte složení laků na nehty. Ty, kde chybí jména jako formaldehyd, toluen či dibutylftalát (DBP) patří mezi ty bezpečnější.

15. Průhledný lak je vhodné používat pod barevný i jako krycí vrstvu na něj. Nejenom že lak dostane ten správný lesk, ale utvrdíte tak celkový „nátěr“ proti běžným činnostem, které jej namáhají.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram