5 tipů, jak vyrobit krásné vánoční dárky

5 tipů, jak vyrobit krásné vánoční dárky

Chcete tyto Vánoce udělat něco speciálního? Co takhle vlastnoručně vyrobené dárky? Každého potěší vaše snaha i úsilí, vyřádíte své kreativní já, a navíc ušetříte spoustu peněz.

zdroj: pexels.com

Chcete dát letos dárky, které opravdu potěší, a navíc vám nezruinují rozpočet? Letošní Vánoce budou jiné, než jsme doposud byli zvyklí. O to více bychom mohli dát nějaký ten dárek, který zahřeje u srdce. Dárky jsou vhodné pro ženy i muže a vaší kreativitě se meze nekladou. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších nápadů pro vánoční dárečky.

Home-made svíčka

Svíčky a Vánoce to prostě patří k sobě. Nemusíte hned kupovat předražené svíčky v obchodech. Úplně postačí, když si najdete čas a svíčku sami vyrobíte. Postup je jednodušší, než se může zdát. Kupte si nějakou hezkou sklenici, ať už zavařovací, obyčejnou nebo svícínek. Může to být i hrneček nebo skořápka z kokosu. Pak jen stačí koupit vosk, knot a esenciální olej pro krásnou vůni. Svíčku pak můžete ozdobit sušeným ovocem, perličkami nebo květinami.

zdroj: pinterest.com

Sůl do koupele

Kdo by si v chladných večerech rád nedopřál koupel? Můžete sůl do koupele vyrobit hned několika způsoby. Opět koupíte nějakou lahvičku, tentokrát vhodnou pro sůl. Může to být i malá zkumavka, která bude vypadat opravdu krásně. Smícháte pak mořskou sůl se sušenými bylinkami nebo květy. Taky můžete koupit už hotovou sůl a namíchat různé barvy a vytvořit tak pruhy.

 

zdroj: pinterest.com

Vánoční květináč

Má někdo z vaší rodiny nebo přátel rád květiny? Pak kupte nějakou rostlinu, může to být například vánoční hvězda a pusťte uzdu kreativitě při zdobení květináče. Můžete jej pomalovat, polepit, vytvořit zajímavé ornamenty nebo vánoční motivy.

zdroj: pinterest.com

Kreativní album nebo fotokniha

Je snad něco krásnějšího než zvěčněné vzpomínky? Máte se svou drahou polovičkou nebo s rodiči krásné vzpomínky a ty si chcete uchovat? Nechte vytisknout své fotky a kupte nebo vyrobte fotoalbum. Můžete ho různě dozdobit nebo udělat koláže. Pro technicky zdatné tu je možnost i výroby fotoknihy, zabere několik hodin práce, ale výsledek stojí za to!

zdroj: pinterest.com

Sklenice plná překvapení

Tady máte hned několik možností. První z nich může být jako dárek sklenice plná bonbonů s nápisem „antidepresiva“. Jedinec, kterého chcete obdarovat určitě ocení velkou sklenice dobrot, které má nejraději. Pokud si chcete dát více záležet, můžete místo bonbónů nakoupit čaje. Na každý pytlíček pak přicvakněte citát nebo milý vzkaz a obdarovaný si tak užije denní dávku povzbuzení. Pro kreativní jedince je tu třetí možnost, a ta je vyrobit hned 365 citátů, vzkazů nebo vypsaných společných zážitků. Ty pak smotáte jako los a vhodíte do sklenice. Obdarovaný si tak může každý den jednu ruličku vytáhnout po dobu jednoho roku.

zdroj: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram