7 kabátových trendů pro zimu 2012/13: víme jaké kabáty se nosí i kde a za kolik je koupíte!

7 kabátových trendů pro zimu 2012/13: víme jaké kabáty se nosí i kde a za kolik je koupíte!

Už jste si letos oblékla kabát, nebo jste pořád na lovu za novým modelem?

Ve vojenském stylu. Vojenský styl je trendem No. 1 této sezóny. Na kabátech samozřejmě nesmí chybět. Neznamená to ale, že musíte skončit s kabátem v khaki zelené. I když ta je samozřejmě povolena a dokonce také módní. Vojenský styl je především o střihu a detailech. Kabát musí být střižen rovně, nebo být zúžený v pasu s rozšiřující se sukní. Ramena jsou výrazná, s vycpávkami, nebo dokonce nabíraná. Důležité jsou detaily, jako různé knoflíky, štepování či kapsy podobné těm, které vídáme na uniformách.

Parádně hřejivé prošíváky. Když se prošíváky vrací do módy - jásáme, když z ní odchází - jen stěží se s nimi loučíme. Prošívák se totiž nedá nemilovat a prošívaný kabát je ideálním kabátem i do toho nejmrazivějšího počasí. A letošní sezónu máme opět štěstí, protože prošívané kabáty jsou nedílnou součásti módních šatníků. Pokud takový prošívák pořád nemáte, je čas si jej pořídit.

Kožešinka zdobí i hřeje. Kožešinka je v zimě hřejivá a letos navíc extra módní. Pořídit si můžete celokožešinkový kabátek ze syntetické kožešiny, ale ještě módnější je s umělou kožešinou kombinovaný kabát. Někdy udělá parádu třeba jen kožešinový límec, jindy například celokožešinová sukně kabátku nebo jeho rukávy. Čím více fantasie bude kabátek s kožešinkou mít, tím více bude v tento podzim a zimu trendy.

Barvy, vzory, textura. Přestože inklinujeme k černým kabátům jako k univerzálnímu vrchnímu oblečení, a i přestože jsou černé kabáty hezké a slušivé, letos si pořiďte také barevný kabát. Může být krátký nebo dlouhý, hladký nebo mít tkanou texturu. Můžete vsadit také na zajímavé potisky třeba geometrickými tvar nebo ornamenty. Barevné a potištěné kabáty totiž letí!

Červená jako Karkulka. Přemýšlíte, že byste si tedy jeden barevný kabát pořídila, avšak v jaké barvě? Nic v této sezóně nezkazíte ohnivě červenou, která je extra módní barvou pro podzim i zimu 2012/13. že budete vypadat jako pohádková Karkulka? O to líp!

Kabátový minimalismus. Pokud milujete džínsy, nebo máte ráda strohé oblečení či se po vás v práci vyžaduje v rámci dress code business outfit, ideální pro vás bude kabát v minimalistickém duchu. Minimalismus samozřejmě může mít řadu podob, podstatné je však, aby šlo o model, kde není žádné zbytečné zdobení a kde i střih je hranatější, více mužný, bez zdůrazňování ženských předností.

Pásek patří i na kabát! Přepásávat volnější pláště je celkem běžné, ale letos na podzim a v zimě se propásávají i vypasované kabáty. A pásky nemusí být vůbec ze stejného materiálu jako kabát. Použít můžete kožený pásek ve stejné nebo kontrastní barvě, ale také různé druhy zajímavých designových nebo bižuterních šperků. Cílem je opticky zdůraznit útlý pas a naopak zvýraznit ženské boky.

 

Zdroj obrázků: Net-a-porter.com, H&M, Mango, F&F, pietro filipi, Promod, Zara, M&S, Next, Orsay

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram