dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Karl Lagerfeld uvedl svou první výstavu soch

Přidat na Seznam.cz
Mramorové fontány, stoly a zrcadla patří mezi první díla návrhářské legendy Karla Lagerfelda. Designér se tentokrát zaměřil na sochařské umění, které představil v galerii v Paříži.

Mramorové objekty, které jsou vystaveny v Carpenters Workshop Gallery v Paříži, odráží odkaz původní krásy, kultury a modernity. Monochromatická výstava zahrnuje i lampy a konzole. Každý kus je vytesán z pečlivě vybraného bloku vzácných mramorů Arabescato fantastico nebo z černého mramoru Nero marquina. První z vyjmenovaných mramorů je bílý mramor s tmavě šedivými žilkami, který nebyl opracován již více než 30 let. Oproti tomu druhý mramor je vybaven kartáčovými mléčnými bílými žilkami. Lagerfeld se snažil návrhy sochařských děl tvořit tak, aby zvýraznil krásu materiálu.

„Mám rád věci, které nejsou plánované,“ vysvětluje Lagerfeld ve filmu, který doprovází výstavu. „Proces není tak promyšlený, jak si myslíte. Improvizoval jsem.“ Lagerfeld se dále rozplývá nad krásou materiálů, které přirovnává k drahokamům. „Mezi starožitnostmi a současností klasických ikon a nejkvalitnějších novodobých dovedností ztělesňují výtvory nadčasový monochromatický styl Karla Lagerfelda,“ zhodnotila výstavu samotná galerie.

Sochy byly vyrobeny v limitované edici s osmi kusy v každé barvě mramoru plus čtyři umělecká díla. Výstava se koná až do 23. prosince 2018.

dezeen.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN KARL LAGERFELD VÝSTAVA SOCH MRAMOR

Související články

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Jízdou na kole vstříc mořským želvám

Peter Millar se rozhodl, že ve spolupráci s mořským klubem Timbers Kiawah - Ocean Club & Residences, vytvoří kola, která budou pomáhat podmořskému světu.

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Inspirace: Jak zorganizovat vstupní prostor domu i bytu

Vstupní chodba do domu či bytu by měla být světlým útulným prostorem, který vás přivítá. Často v něm ale překypuje hromada svršků a bot. Jak takové místo lépe zorganizovat?

Celý článek

Domov budoucnosti - zpátky na stromy

Mladý absolvent Westminsterské univerzity navrhl domy ve stromech, které mají vyřešit nedostatek prostoru a vysoké znečištění v londýnských ulicích.

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek