dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Karl Lagerfeld uvedl svou první výstavu soch

Mramorové fontány, stoly a zrcadla patří mezi první díla návrhářské legendy Karla Lagerfelda. Designér se tentokrát zaměřil na sochařské umění, které představil v galerii v Paříži.

Mramorové objekty, které jsou vystaveny v Carpenters Workshop Gallery v Paříži, odráží odkaz původní krásy, kultury a modernity. Monochromatická výstava zahrnuje i lampy a konzole. Každý kus je vytesán z pečlivě vybraného bloku vzácných mramorů Arabescato fantastico nebo z černého mramoru Nero marquina. První z vyjmenovaných mramorů je bílý mramor s tmavě šedivými žilkami, který nebyl opracován již více než 30 let. Oproti tomu druhý mramor je vybaven kartáčovými mléčnými bílými žilkami. Lagerfeld se snažil návrhy sochařských děl tvořit tak, aby zvýraznil krásu materiálu.

„Mám rád věci, které nejsou plánované,“ vysvětluje Lagerfeld ve filmu, který doprovází výstavu. „Proces není tak promyšlený, jak si myslíte. Improvizoval jsem.“ Lagerfeld se dále rozplývá nad krásou materiálů, které přirovnává k drahokamům. „Mezi starožitnostmi a současností klasických ikon a nejkvalitnějších novodobých dovedností ztělesňují výtvory nadčasový monochromatický styl Karla Lagerfelda,“ zhodnotila výstavu samotná galerie.

Sochy byly vyrobeny v limitované edici s osmi kusy v každé barvě mramoru plus čtyři umělecká díla. Výstava se koná až do 23. prosince 2018.

dezeen.com

LIFESTYLE DESIGN KARL LAGERFELD VÝSTAVA SOCH MRAMOR

Související články

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek

18.století inspirovalo jarní Haute Couture Chanel přehlídku

Karl Lagerfeld zamířil pro nápady do minulosti. V čele s Madam Popmadour zasazenou ve slunné Itálii vytvořil moderní kolekci v luxusním zpracování s ohledem na časy dávno minulé.

Celý článek

Picasso, deprese a umělecký projekt Feeling Blue

Feeling Blue je projekt, který vytvořila česká fotografka a režisérka Eliška Kyselková a italská verze Vogue ji publikovala jako hlavní editorial. Tleskáme.

Celý článek

Nemáte s kým slavit Valentýna? Kupte si dárek sama pro sebe

Svatý Valentýn se blíží, pokud však nejste ve vztahu, nezoufejte. Oslavte si ho i vy sama. Udělejte si radost! Pár tipů, které vás inspirují...

Celý článek

Módní značka Louis Vuitton představila bezdrátová sluchátka

Louis Vuitton představil módní bezdrátová sluchátka se svým logem. Jak vypadají? A čím jsou výjimečná?

Celý článek

Tyhle barvy vládnou interiérům v roce 2019

V minulém roce upřednostňovali designéři interiérů teplé barvy, letos je všechno trošku jinak. Vedou totiž barevné trendy založené na živé přírodě kolem nás.

Celý článek