dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Karl Lagerfeld uvedl svou první výstavu soch

Mramorové fontány, stoly a zrcadla patří mezi první díla návrhářské legendy Karla Lagerfelda. Designér se tentokrát zaměřil na sochařské umění, které představil v galerii v Paříži.

Mramorové objekty, které jsou vystaveny v Carpenters Workshop Gallery v Paříži, odráží odkaz původní krásy, kultury a modernity. Monochromatická výstava zahrnuje i lampy a konzole. Každý kus je vytesán z pečlivě vybraného bloku vzácných mramorů Arabescato fantastico nebo z černého mramoru Nero marquina. První z vyjmenovaných mramorů je bílý mramor s tmavě šedivými žilkami, který nebyl opracován již více než 30 let. Oproti tomu druhý mramor je vybaven kartáčovými mléčnými bílými žilkami. Lagerfeld se snažil návrhy sochařských děl tvořit tak, aby zvýraznil krásu materiálu.

„Mám rád věci, které nejsou plánované,“ vysvětluje Lagerfeld ve filmu, který doprovází výstavu. „Proces není tak promyšlený, jak si myslíte. Improvizoval jsem.“ Lagerfeld se dále rozplývá nad krásou materiálů, které přirovnává k drahokamům. „Mezi starožitnostmi a současností klasických ikon a nejkvalitnějších novodobých dovedností ztělesňují výtvory nadčasový monochromatický styl Karla Lagerfelda,“ zhodnotila výstavu samotná galerie.

Sochy byly vyrobeny v limitované edici s osmi kusy v každé barvě mramoru plus čtyři umělecká díla. Výstava se koná až do 23. prosince 2018.

dezeen.com

LIFESTYLE DESIGN KARL LAGERFELD VÝSTAVA SOCH MRAMOR

Související články

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Celý článek

Nakupte vánoční dárky chytře! Víme, čím zaručeně potěšíte

Praktické dárky jsou účelné, ale… Pod blyštivými světly vánočního stromku toužíme nalézt i něco jen a jen pro nás. A která žena by nemilovala parfémy! 

Celý článek

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Celý článek

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Celý článek

Značka Hermès přináší vedle Birkinki také vánoční jídelní servis

Máte svou Birkinku? Značka Hermès začala vyrábět i jídelní servis. Bude se vám hodit ke kabelce.

Celý článek

Trendy laky na nehty: Které barvy jsou na zimu IN?

Opět je čas pro změnu manikúry a vy už nevíte, jakou barvu svým nehtíkům dát? Nezoufejte, nejste jediná. Tolik barev, tolik možností… tolik laků. My vám pro tento měsíc volbu ulehčíme.

Celý článek