dnes je 22.02.2018 a svátek má Petr

#WANGFEST probíhal přímo v ulicích New Yorku

Jarní přehlídka Alexandera Wanga dostala konkrétní jméno a své místo a oproti těm, které od tohoto návrháře známe, můžeme hodnotit, že se posunul blíže k nositelné módě.

Silná výprava z řad modelek obsahovala jména jak jinak než Bellu Hadid, Candice Swanepoel, Suki Waterhouse, Grace Elizabeth, Kendall Jenner i Joan Smalls. Jakoby každý návrhář chtěl díky oblíbeným modelkám zajistit své kolekci větší pozornost a následně prodej. Otázkou zůstává, zda to nezačíná být stereotyp, který naopak přestane diváky bavit. Necháme to zatím s otazníkem a podíváme se na samotnou kolekci.

Wang po delší době předvedl nový styl modelů. Takové, které se dají opravdu i nosit nebo alespoň jejich větší část. Více energická show než bývá u Alexandra zvykem, přinesla i větší potlesk. Jeho experimenty ustoupily do pozadí a vznikla tak kolekce plná sportovně elegantních modelů. Jistě, trošku bláznivé detaily v kolekci nechybí ani tentokrát, avšak vše únosně přijatelné.

Na přehlídku modelky přivezl autobus, místo pro „módní molo“ bylo obestavěné zábranami s nasvícenými wolframovými světly. Přehlídka probíhala doslova v ulicích New Yorku na křižovatce ulic Lafayette a Center Streets, Astor Place a dále pak v Bushwicku v Brooklynu.

Kompletní kolekci najdete pod článkem.

vogue.com

ALEXANDER WANG MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JARO 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Jóga, práce, bílá a hodování - vklouzněte do našeho února 2018

Redakční únor byl plný aktivit, radostí a povinností. Jak jinak. Ne vždycky svítilo sluníčko, ale i tak jsme si ho užívaly naplno.

Celý článek

Našla jsem se ve střídmých modelech, říká Bára Sklenářová

Zatím ještě studentka, brzy už módní návrhářka. I Bára Sklenářová bude mít své modely od 22. února ve Vnitroblocku. Jak se k módě dostala a jaké má plány?

Celý článek

Podzim plný pastelových barev v podání značky Delpozo

Značka Delpozo opět nezklamala a pro své fanoušky si připravila kolekci plnou barev, výšivek a oblých tvarů.

Celý článek

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Celý článek

Emily Ratajkowski v jarní kampani na spodní prádlo DKNY 2018

Modelka Emily Ratajowski pokračuje dál ve své spolupráci se značkou DKNY a již třetí rok v řadě pózuje v jejich spodním prádle v rámci jarní kampaně 2018.

Celý článek

Vlasové doplňky, které byste na Newyorském fashion weeku určitě nečekali

Na letošním fashion weeku bylo k vidění spoustu netradičních doplňků do vlasů. Uvidíme je letos i v podzimních ulicích?

Celý článek

Podzimní kolekce 2018 plná výšivek v podání Oscara de la Renta

Kolekce Podzim/Zima 2018-2019 v podání Oscara de la Renta přináší spoustu výšivek, transparentních materiálů a flitrů. 

Celý článek

Novinky z letošního New Yorského fashion weeku

Každý z fashion weeků s sebou přináší vždy něco překvapivého a nového. Newyorkský týden módy letos novinkami doslova překypoval!

Celý článek