dnes je 23.11.2017 a svátek má Klement

#WANGFEST probíhal přímo v ulicích New Yorku

Jarní přehlídka Alexandera Wanga dostala konkrétní jméno a své místo a oproti těm, které od tohoto návrháře známe, můžeme hodnotit, že se posunul blíže k nositelné módě.

Silná výprava z řad modelek obsahovala jména jak jinak než Bellu Hadid, Candice Swanepoel, Suki Waterhouse, Grace Elizabeth, Kendall Jenner i Joan Smalls. Jakoby každý návrhář chtěl díky oblíbeným modelkám zajistit své kolekci větší pozornost a následně prodej. Otázkou zůstává, zda to nezačíná být stereotyp, který naopak přestane diváky bavit. Necháme to zatím s otazníkem a podíváme se na samotnou kolekci.

Wang po delší době předvedl nový styl modelů. Takové, které se dají opravdu i nosit nebo alespoň jejich větší část. Více energická show než bývá u Alexandra zvykem, přinesla i větší potlesk. Jeho experimenty ustoupily do pozadí a vznikla tak kolekce plná sportovně elegantních modelů. Jistě, trošku bláznivé detaily v kolekci nechybí ani tentokrát, avšak vše únosně přijatelné.

Na přehlídku modelky přivezl autobus, místo pro „módní molo“ bylo obestavěné zábranami s nasvícenými wolframovými světly. Přehlídka probíhala doslova v ulicích New Yorku na křižovatce ulic Lafayette a Center Streets, Astor Place a dále pak v Bushwicku v Brooklynu.

Kompletní kolekci najdete pod článkem.

vogue.com

ALEXANDER WANG MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JARO 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

ELIŠKA TOMKOVÁ PŘEDSTAVILA NOVOU KOLEKCI PRO PODZIM/ZIMA

Navštívit představení kolekce a zároveň přehlídku módní značky Elisha, která jak jistě víte, spadá pod návrhářku Elišku Tomkovou, byl rozhodně zážitek. Byl jsem neskutečně zvědavý, jak na mě kolekce bude působit, jelikož jako muž se na mnoho věcí dívám jinak, než žena. 

Celý článek

Jitka Klett představila novou kolekci v míčovně Pražského hradu

Móda.cz nechyběla u jedinečné přehlídky oblíbené československé návrhářky Jitky Klett. Ta v prostorách míčovny Pražského hradu uvedla svou kolekci 2017-2018.

Celý článek

Glamour aristokracie v Resort kolekci Alexander McQueen 2018

Sarah Burton se podařilo něco ojedinělého. Ve své hlavě šla staletí zpátky, aby se inspirovala pro nádherné modely Resort kolekce 2018.

Celý článek

Zoe Kravitz a Laetitia Casta v nespoutané jarní módě Saint Laurent

Zoe Kravitz a Laetitia Casta jsou nové tváře jarní kampaně značky Saint Laurent. Nafotil je známý fotograf David Sims.

Celý článek

Kde uvede Chanel svou další přehlídku?

Značka Chanel uvede svou další kolekci v rodném městě Karla Lagerfelda. 

Celý článek

Giorgio Armani má jaro 2018 v mlze

Fotografku Sarah Moon si pro své kampaně volají slavné domy jako například Dior, Chanel, Issey Miyake a nyní i Giorgio Armani. Možná právě proto, že je skutečnou umělkyní.

Celý článek

Britský herec Joe Alwyn v kampani Prada

Jarní kampaň s názvem „Ascension“ pro pánskou módu přináší doposud ne příliš známého britského herce.

Celý článek

Temná i plná života - podzimní kolekce Terezy Sabáčkové Female Heart

V sobotu 28. října módní návrhářka Tereza Sabáčková uvedla svou kolekci večerních a svatebních šatů v prostorách křížové chodby Dominikánského kláštera v Českých Budějovicích.

Celý článek