dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Přidat na Seznam.cz
Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Mezi nimi například Takashi Murakami, Kate Moss, Cara Delevingne, Amber Valletta, Lewis Hamilton a Tommy Hilfiger.

„Pokud byste se mě zeptali, co bych chtěl v módě vynalézt, řekl bych, že bílou košili. Pro mě je bílá košile  základem všeho. Všechno ostatní přišlo až potom." - to je slavný citát Karla Lagerfelda, na kterém je postaven celý projekt.

Bílé tričko - základ módy

Někteří se prostě stále nemohou smířit se smrtí slavného módního génia Karla Lagerfelda. Návrhář a kreativní ředitel značky Chanel zesnul letos v únoru. Více jak pět měsíců po jeho smrti začíná jméno Karla Lagerfelda plnit novinové titulky znovu. Známí a přátelé Karla Lagerfelda se rozhodli uspořádat charitativní projekt na jeho počest. Projekt nese název The White Shirt Project - Projekt bílé košile a navazuje na lásku, kterou Karl Lagerfeld choval k jednoduchosti v módě. Byl prostě zastáncem toho, že bílá košile je základem všeho. Bílá košile tady byla první, a proto v ní tkví základ všeho, ostatní je pouze jeho obměna a napodobenina. Sám často bílou košili nosil. Jednu ze svých slavných košil koupil Lagerfeld v Hilditch & Key na slavné módní ulici v Paříži - Rue de Rivoli.

7 divů Karla Lagerfelda již toto září

Projekt tkví ve vytvoření sedmi designů bílého trička. Každý design bude vyroben přesně 77krát a hotová košile bude prodávána v ceně 777 dolarů v září na pařížském týdnu módy u memoriálu Karla Lagerfelda v Paříži na ulici Rue Saint-Guillaume. Číslo 7 je v projektu stěžejní, není totiž tajemstvím, že Karl Lagerfeld byl za svého života přímo posedlý tímto číslem, a tak jej organizátoři zakomponovali všude, kde mohli. Projekt již zaštítily Cara Delevingne, Diane Kruger, Kate Moss, Amber Valletta, Lewis Hamilton, Tommy Hilfiger, Alessandro Michele, Takashi Murakami, Carine Roitfeld, Sébastien Jondeau a další známé osobnosti módního i společenského života. Výtěžek z projektu půjde na dobročinné účely, konkrétně na výzkumnou činnost pařížské Decartovi univerzity. Pokud tedy budete mít cestu do Paříže na nejnavštěvovanější týden módy na světě, rozhodně využijte příležitost zakoupit tento unikát ve světě módy a přispět tak na dobrou věc!

People; WWD

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KARL LAGERFELD BÍLÁ BARVA KOŠILE FASHION WEEK CHANEL CARA DELEVINGNE

Související články

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Bílá košile: základ šatníku, ale kde koupit tu pravou?

Bez námahy šik - tohle rozhodně zvládnete jen s jediným kouskem ve vašem šatníku, a to bez ohledu na to, jaký máte rozpočet nebo smysl pro styl. Řeč je o bílé košili. 

Celý článek