dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

1. díl: S dietou podle Lisa Drayer nejen zhubnete, ale budete i lépe vypadat!

Přidat na Seznam.cz
Většina znás chce patřit mezi ty krásné a hubené

Lisa Drayer je autorkou knihy „The Beauty Diet: Looking Great Has Never Been So Delicious“ (v českém překladu „Krásná dieta: Vypadat úžasně nikdy nebylo tak skvělé“). V této knize vytyčila Lisa deset jídel, díky nimž se budete cítit lépe, budete lépe vypadat a navíc také zhubnete.

Tyto potraviny poskytují tělu důležité živiny, které je vyžaduje pro optimální buněčnou funkci a obnovu. Lisa Drayer podotýká, že: „Tyto potraviny dodají vašemu tělu materiály, které potřebuje právě ke zdraví, jasnosti a mladosti a tak může být vaše pleť jemná, pevná, vaše vlasy lesklé, vaše nehty na rukou dlouhé a pevné, oči jasné a oslnivé a váš úsměv okouzlující a zářící.“ Co se každé potraviny týče, komentuje Lisa vknize detailně jejich nutriční skladbu, a jak a čím potravina dosahuje specifických elementů zdraví a krásy. Lisa radí těm, kteří dietu dodržují, zahrnout jedno z deseti uvedených potravin do každého jídla nebo svačiny a zároveň dodržovat dietu o celkovém souhrnu maximálně 1500 kaloriích denně. K top deseti potravinám navíc doporučuje každý den pojídání několik čerstvých potravin.

Doporučené potraviny diety „the Beauty Diet“
Kniha „The Beauty Diet“ poskytuje čtyřtýdenní jídelní plán s více než stovkou receptů. Jídelní plán zahrnuje tři hlavní jídla a dvě svačiny denně. Mezi doporučená jídla patří losos, nízkotučný jogurt, ústřice, borůvky, kiwi, sladké brambory, rajčata, vlašské ořechy, tmavá čokoláda, zelený čaj, bílky, sýr feta, kozí sýr, krocan, avokádo, fíky, mandle a celozrnný chleba. Hlavními je ale top 10 superpotravin, na kterých je dieta založena.

Jídelníček
Vzor dietního jídelního plánu se skládá ze snídaně, svačiny, oběda, odpolední svačiny a večeře. Ke snídani je doporučené například jídlo složené ze sladkých brambor, cukety a kozího sýra. Dopolední svačina může obsahovat čerstvé borůvky. Oběd pak například krocaní burger s krémovou, avokádovou pomazánkou. Odpolední svačina může být složena z rozčtvrcených fíků pokapaných medovo-jogurtovým saucem a opékaných mandlí. K večeři se může podávat losos s asparágem pečeném v páře, podávané s pečenými sladkými brambory.

Cvičení 
Cvičení je během této diety samozřejmě rovněž doporučováno, protože napomáhá ve spalování kalorií a urychluje docílení štíhlého a krásného těla. Mezi nejvíc doporučené cvičení patří tanec, jóga a pilátes, nicméně si samozřejmě můžete zvolit jakýkoliv druh fyzické aktivity, který máte rádi. Mezi velké výhody této krásné diety „The Beauty Diet“ patří, že vás podpoří v konzumaci širokého množství zdravého jídla a také vysvětlí, jak jednotlivé potraviny napomáhají k docílení krásy vašeho těla a zdraví. Kniha „The Beauty Diet“ zahrnuje jednotlivé informace, rady a tipy o kráse a poskytuje čtyřtýdenní jídelní plán včetně receptů.

 

Zdroj obrázků a textu: Womansday.com, Everydiet.com, Ebookstore.sony.com 

Přidat na Seznam.cz
NEHTY DIETA VLASY ZDRAVÍ DIETY TOP POTRAVINY JÍDELNÍČEK SVAČINA VEČEŘE OBĚD SNÍDANĚ RECEPT

Související články

5 mužů, kterým ženy mohou závidět dlouhé vlasy

Muži a dlouhé vlasy? Že vám to nejde k sobě. Přesvědčíme vás o opaku. Těmto mužům jejich kštici závidí ženy po celém světě.

Celý článek

5 domácích masek, které oživí vaše vlasy

Ke krásným a zdravým vlasům jednoduchou cestou - a tím je domácí péče. Vytvořte si několik zaručených masek, které vaše vlasy oživí a dodají jim potřebný lesk.

Celý článek

Trendy účesy do 5 minut

Máte jen pár minut, a přesto chcete vytvořit stylový účes? Žádný problém. Několik jsme jich pro vás vybrali. Jednoduché, rychlé a trendy. Co víc si můžeme přát?

Celý článek

Mark Zuckerberg vytvořil své ženě světélkující krabičku pro podporu spánku

Beznadějný romantik a praktický manžel! Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg vytvořil pro svou ženu Priscillu velmi originální dárek - "krabičku na spaní", která má zlepšit kvalitu jejího spánku.

Celý článek

Nejlepší slané spreje na plážové vlny

Jak docílit plážových vln, i když zrovna u moře nejste? Hravě! Máme pro vás totiž několik tipů, jak upravit vaše vlasy, aby vypadaly jako po dovolené.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

Home office: jak pracovat efektivně i z domova

Home office - jeden z nejskloňovanějších pracovních výrazů poslední doby. Jak co nejefektivněji pracovat z pohodlí domova?

Celý článek