dnes je 19.03.2018 a svátek má Josef

10 designových jídelen pro velkou rodinu

Máte velkou rodinu a uvažujete, jak by mohl vypadat váš jídelní stůl, abyste se k němu všichni vešli? Pojďte se inspirovat.

Vybrali jsme pár rodin a jejich jídelen z celého světa, které například Den díkůvzdání slaví nejenom s rodinou, ale i s přáteli. Proto potřebují velké jídelny nebo alespoň velké stoly, u kterých se všichni pohodlně najedí. Nezapomeňte kromě stolu na doplňky, jako jsou svíčky a v pozadí dřevo praskající v krbu. 

 

Culardoch Shieling, Skotsko, architektonické studio Moxon

Svíčky poskládané na zavěšené černé polici a krbová kamna na dřevo nabízejí útulné osvětlení, se kterým si vystačíte přes den i v noci. Dlouhý dřevěný stůl a lavice najdete na skotské vysočině.

 

St John's Rye, Anglie, studio Marta Nowicka & Co

Stará záchranná stanice byla přestavěna, aby vytvořila útulné anglické útočiště s velkým prostorem pro zábavu. Dřevo, kámen a dvojitý dřevěný hořák umístěný na betonovém soklu jsou zasazeny mezi jídelní částí a pohovkou. Velký bar, kuchyňský pult i francouzské okno dopřávají opticky ještě větší prostor.

 

Maison à Colombages, Francie, studio 05:00 Arquitectura


 

Rustikální dřevěný stůl doplňuje zdobené stropní a stěnové výplně, aby vytvořily formální jídelnu z 19. století nedaleko Paříže. Pro velkou rodinnou sešlost určitě využijete i mramorový stůl, který sousedí s jídelnou v kuchyni.

 

Kabina Geilo, Norsko, studio Lund Hagem

Černé betonové podlahy a tmavý dub vytváří náladové prostředí v této norské prázdninové lyžařské chatě. Hosté zde mohou uniknout sněhu a zároveň si tu odpočinout. Kuchyň a jídelna vedou do salonku se závěsným krbem.

 

Chilmark House, USA, studio Organschi a Schiller

Ručně vyřezávaný ořech tvoří jídelní stůl s mohutnými nohami, doplněný hnědo oranžovými židlemi se zakřivenou rukojetí. Teplo místnosti dodává překližka v barvě světlého popele, která obklopuje stěny.

 

Chimney House, Slovinsko, architektka Dekleva Gregoric

Hned od vstupu do tohoto slovinského domu můžeme vidět část velkého jídelního stolu, židle políbené designovým duchem a za rohem pak vstup do kuchyně. Vše blízko sebe, aby to hosté neměli nikam daleko. Celý prostor je osvětlen neobvyklým komínovým světlíkem.

 

La Muna, USA, od společnosti Oppenheim Architecture

Hosté této chaty v Aspenu jsou pozváni, aby si vychutnali jedinečné kouzlo, vytvořené mírně šikmým jídelním stolem a ne úplně pohodlným sezením. Ohřát se můžete venku u ohniště. Ke stolu se však vejde poměrně dost lidí a pít budete ze starých kalichů. Vítejte ve středověku.

 

House P, Německo, studio Yonder Architektur

Středně velký betonový krb vyniká skrze otevřený prostor obývacího prostoru, kuchyně a jídelny tohoto domu. Hosté si tu mohou vychutnat výhled na okolní Alpy skrze okna sahající od podlahy až ke stropu.

 

Chata Grand-Pic, Kanada, studio Appareil Architecture

Velké okenní rámy a za nimi velké stromy obklopují jídelnu této lesní chatičky v Quebecu. Vysoký komín, který se táhne od černých kamen, dosahuje vrcholu sedlové střechy, aby zdůraznil výšku prostoru. I zde najdete dostatek místa na velkou rodinnou hostinu.

 

Red House, Portugalsko, od společnosti Extrastudio

Nad tímto čtvercovým stolem se zakřivenými nohami ve stylu starého klavíru visí bílé závěsné světlo. Přes den je tu však světla víc než dost, díky velkému francouzskému oknu do zahrady. Kolem stolu jsou rozmístěny různé židle, které vybízí k posezení. Design takového domu se bude líbit lidem, kteří mají rádi určitý chaos.

dezeen.com

LIFESTYLE DESIGN JÍDELNA JÍDELNÍ STŮL KUCHYŇ

Související články

Inspirativní instagramové profily vol. III

Všechny mají velmi minimalistický styl a fotky lahodící nejednomu oku. Toto je náš březnový výběr inspirativních instagramových profilů.

Celý článek

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Celý článek

Britská modelka Adwoa Aboah je vizí nové kampaně Chanel

Kampaň pro jaro a léto 2018 představující dioptrické i sluneční brýle v černobílém podání s modelkou Aboah popisuje rozmanitost.

Celý článek

Designérský výběr - Únor 2018

Jaké produkty jsme v únoru vyzkoušeli, nakoupili nebo objevili? Přinášíme vám seznam designérských kousků, které vám nesmí uniknout.

Celý článek

Superfoods znali už ve starověku, říká zakladatel značky se super potravinami ISWARI

O super potravinách jsme si popovídali se zakladatelem české značky prodávající superfoods Františkem Lomským. 

Celý článek

Jóga, práce, bílá a hodování - vklouzněte do našeho února 2018

Redakční únor byl plný aktivit, radostí a povinností. Jak jinak. Ne vždycky svítilo sluníčko, ale i tak jsme si ho užívaly naplno.

Celý článek

Jak vybrat sedačku, kterou využijete naplno

Sedačka je tak trochu dominanta - minimálně obývacího pokoje. Pomůžeme vám najít tu správnou.

Celý článek

Jaký módní magazín v Česku prodá nejvíce výtisků?

Jaký módní časopis v České republice měsíčně vytiskne nejvíce? A kolik to je? Kdo má největší čtenost a pro jaké věkové skupiny jsou časopisy určené? 

Celý článek