dnes je 22.07.2018 a svátek má Magdaléna

10 designových jídelen pro velkou rodinu

Máte velkou rodinu a uvažujete, jak by mohl vypadat váš jídelní stůl, abyste se k němu všichni vešli? Pojďte se inspirovat.

Vybrali jsme pár rodin a jejich jídelen z celého světa, které například Den díkůvzdání slaví nejenom s rodinou, ale i s přáteli. Proto potřebují velké jídelny nebo alespoň velké stoly, u kterých se všichni pohodlně najedí. Nezapomeňte kromě stolu na doplňky, jako jsou svíčky a v pozadí dřevo praskající v krbu. 

 

Culardoch Shieling, Skotsko, architektonické studio Moxon

Svíčky poskládané na zavěšené černé polici a krbová kamna na dřevo nabízejí útulné osvětlení, se kterým si vystačíte přes den i v noci. Dlouhý dřevěný stůl a lavice najdete na skotské vysočině.

 

St John's Rye, Anglie, studio Marta Nowicka & Co

Stará záchranná stanice byla přestavěna, aby vytvořila útulné anglické útočiště s velkým prostorem pro zábavu. Dřevo, kámen a dvojitý dřevěný hořák umístěný na betonovém soklu jsou zasazeny mezi jídelní částí a pohovkou. Velký bar, kuchyňský pult i francouzské okno dopřávají opticky ještě větší prostor.

 

Maison à Colombages, Francie, studio 05:00 Arquitectura


 

Rustikální dřevěný stůl doplňuje zdobené stropní a stěnové výplně, aby vytvořily formální jídelnu z 19. století nedaleko Paříže. Pro velkou rodinnou sešlost určitě využijete i mramorový stůl, který sousedí s jídelnou v kuchyni.

 

Kabina Geilo, Norsko, studio Lund Hagem

Černé betonové podlahy a tmavý dub vytváří náladové prostředí v této norské prázdninové lyžařské chatě. Hosté zde mohou uniknout sněhu a zároveň si tu odpočinout. Kuchyň a jídelna vedou do salonku se závěsným krbem.

 

Chilmark House, USA, studio Organschi a Schiller

Ručně vyřezávaný ořech tvoří jídelní stůl s mohutnými nohami, doplněný hnědo oranžovými židlemi se zakřivenou rukojetí. Teplo místnosti dodává překližka v barvě světlého popele, která obklopuje stěny.

 

Chimney House, Slovinsko, architektka Dekleva Gregoric

Hned od vstupu do tohoto slovinského domu můžeme vidět část velkého jídelního stolu, židle políbené designovým duchem a za rohem pak vstup do kuchyně. Vše blízko sebe, aby to hosté neměli nikam daleko. Celý prostor je osvětlen neobvyklým komínovým světlíkem.

 

La Muna, USA, od společnosti Oppenheim Architecture

Hosté této chaty v Aspenu jsou pozváni, aby si vychutnali jedinečné kouzlo, vytvořené mírně šikmým jídelním stolem a ne úplně pohodlným sezením. Ohřát se můžete venku u ohniště. Ke stolu se však vejde poměrně dost lidí a pít budete ze starých kalichů. Vítejte ve středověku.

 

House P, Německo, studio Yonder Architektur

Středně velký betonový krb vyniká skrze otevřený prostor obývacího prostoru, kuchyně a jídelny tohoto domu. Hosté si tu mohou vychutnat výhled na okolní Alpy skrze okna sahající od podlahy až ke stropu.

 

Chata Grand-Pic, Kanada, studio Appareil Architecture

Velké okenní rámy a za nimi velké stromy obklopují jídelnu této lesní chatičky v Quebecu. Vysoký komín, který se táhne od černých kamen, dosahuje vrcholu sedlové střechy, aby zdůraznil výšku prostoru. I zde najdete dostatek místa na velkou rodinnou hostinu.

 

Red House, Portugalsko, od společnosti Extrastudio

Nad tímto čtvercovým stolem se zakřivenými nohami ve stylu starého klavíru visí bílé závěsné světlo. Přes den je tu však světla víc než dost, díky velkému francouzskému oknu do zahrady. Kolem stolu jsou rozmístěny různé židle, které vybízí k posezení. Design takového domu se bude líbit lidem, kteří mají rádi určitý chaos.

dezeen.com

LIFESTYLE DESIGN JÍDELNA JÍDELNÍ STŮL KUCHYŇ

Související články

Design pro život je mou prioritou, říká Katka Čábelková za Brunetti Design

Jak probíhá navrhování interiérů, jaké to je, dát důvěru lidem, aby se vaše podnikání mohlo rozrůstat a jak se propojuje rukopis designérky s představou klientů.

Celý článek

Cestovní outfity, které budete chtít hned obléknout

Vyrážíte na dovolenou a nevíte, jak se obléct pohodlně, ale stylově? My vám s tím pomůžeme! Připravili jsme 7 inspirativních cestovních outfitů, které si zamilujete.

Celý článek

Designérský výběr - Červen 2018

Zajímavá móda a dobrý design zkrátka nikdy nespí! Nevěříte? Přesvědčte se v našem designérském výběru.

Celý článek

Pojďte si prohlédnout nový dům Leonarda DiCapria v LA

Oblíbený herec Leonardo DiCaprio si pořídil v Los Angeles nový palác. Pojďte do něj nahlédnout prostřednictvím fotografií.

Celý článek

Dostupná trika s motivem vodního života od malíře Marcina Wolskiho

Odstíny modré vévodí kolekci triček, které speciálně pro Medicine navrhl polský malíř Marcin Wolski. Pánské seženete pod pět stovek, dámské za čtyři a všechny stojí zato!

Celý článek
udržitelná móda

Jak z fast-fashion udělat módu udržitelnou

Udržitelná móda nutně neznamená, že musí být výhradně od návrhářů, co šijí za etických podmínek a která nepodléhá tzv. fast fashion. Tyto dva pojmy lze perfektně kombinovat. 

Celý článek

Červnové Must Haves? Vzdušnost a svoboda

Horké červnové dny, které se blíží, si žádají své. Třeba vyměnit těžké materiály za lehčí nebo se jen zastavit a svobodně se nadechnout.

Celý článek

Stylové sportování - raději jógu, běh nebo plavání?

S teplejším počasím se nám také otevírá více možností ku sportování. Z pásu můžete seběhnout do parku a z bazénu pod zářivkami vyplavat pod širé nebe. 

Celý článek