dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

10 designových jídelen pro velkou rodinu

Máte velkou rodinu a uvažujete, jak by mohl vypadat váš jídelní stůl, abyste se k němu všichni vešli? Pojďte se inspirovat.

Vybrali jsme pár rodin a jejich jídelen z celého světa, které například Den díkůvzdání slaví nejenom s rodinou, ale i s přáteli. Proto potřebují velké jídelny nebo alespoň velké stoly, u kterých se všichni pohodlně najedí. Nezapomeňte kromě stolu na doplňky, jako jsou svíčky a v pozadí dřevo praskající v krbu. 

 

Culardoch Shieling, Skotsko, architektonické studio Moxon

Svíčky poskládané na zavěšené černé polici a krbová kamna na dřevo nabízejí útulné osvětlení, se kterým si vystačíte přes den i v noci. Dlouhý dřevěný stůl a lavice najdete na skotské vysočině.

 

St John's Rye, Anglie, studio Marta Nowicka & Co

Stará záchranná stanice byla přestavěna, aby vytvořila útulné anglické útočiště s velkým prostorem pro zábavu. Dřevo, kámen a dvojitý dřevěný hořák umístěný na betonovém soklu jsou zasazeny mezi jídelní částí a pohovkou. Velký bar, kuchyňský pult i francouzské okno dopřávají opticky ještě větší prostor.

 

Maison à Colombages, Francie, studio 05:00 Arquitectura


 

Rustikální dřevěný stůl doplňuje zdobené stropní a stěnové výplně, aby vytvořily formální jídelnu z 19. století nedaleko Paříže. Pro velkou rodinnou sešlost určitě využijete i mramorový stůl, který sousedí s jídelnou v kuchyni.

 

Kabina Geilo, Norsko, studio Lund Hagem

Černé betonové podlahy a tmavý dub vytváří náladové prostředí v této norské prázdninové lyžařské chatě. Hosté zde mohou uniknout sněhu a zároveň si tu odpočinout. Kuchyň a jídelna vedou do salonku se závěsným krbem.

 

Chilmark House, USA, studio Organschi a Schiller

Ručně vyřezávaný ořech tvoří jídelní stůl s mohutnými nohami, doplněný hnědo oranžovými židlemi se zakřivenou rukojetí. Teplo místnosti dodává překližka v barvě světlého popele, která obklopuje stěny.

 

Chimney House, Slovinsko, architektka Dekleva Gregoric

Hned od vstupu do tohoto slovinského domu můžeme vidět část velkého jídelního stolu, židle políbené designovým duchem a za rohem pak vstup do kuchyně. Vše blízko sebe, aby to hosté neměli nikam daleko. Celý prostor je osvětlen neobvyklým komínovým světlíkem.

 

La Muna, USA, od společnosti Oppenheim Architecture

Hosté této chaty v Aspenu jsou pozváni, aby si vychutnali jedinečné kouzlo, vytvořené mírně šikmým jídelním stolem a ne úplně pohodlným sezením. Ohřát se můžete venku u ohniště. Ke stolu se však vejde poměrně dost lidí a pít budete ze starých kalichů. Vítejte ve středověku.

 

House P, Německo, studio Yonder Architektur

Středně velký betonový krb vyniká skrze otevřený prostor obývacího prostoru, kuchyně a jídelny tohoto domu. Hosté si tu mohou vychutnat výhled na okolní Alpy skrze okna sahající od podlahy až ke stropu.

 

Chata Grand-Pic, Kanada, studio Appareil Architecture

Velké okenní rámy a za nimi velké stromy obklopují jídelnu této lesní chatičky v Quebecu. Vysoký komín, který se táhne od černých kamen, dosahuje vrcholu sedlové střechy, aby zdůraznil výšku prostoru. I zde najdete dostatek místa na velkou rodinnou hostinu.

 

Red House, Portugalsko, od společnosti Extrastudio

Nad tímto čtvercovým stolem se zakřivenými nohami ve stylu starého klavíru visí bílé závěsné světlo. Přes den je tu však světla víc než dost, díky velkému francouzskému oknu do zahrady. Kolem stolu jsou rozmístěny různé židle, které vybízí k posezení. Design takového domu se bude líbit lidem, kteří mají rádi určitý chaos.

dezeen.com

LIFESTYLE DESIGN JÍDELNA JÍDELNÍ STŮL KUCHYŇ

Související články

Tereza Otahalíková: Fashion illustration

V pondělí odstartuje na Senovážném náměstí v Praze vernisáž, která vás provede světem módy, koláží, skic, mood boardů a kreseb.

Celý článek

Nový pop-up store Chanel zahalen do zlaté

Značka Chanel v rámci obchodu Nordstrom otevřela vlastní pop-up store. Inspirovala ho svou kolekcí Cruise 2017-2018. 

Celý článek

OBRAZEM: vánoční nálada

Ve vzduchu zavoněla skořice a jablko, vanilkové rohlíčky a láska. Vánoce s sebou přinesly to, co tolik milujeme. Klid, teplo pod dekou, dobré jídlo a blikající světýlka. Čas s blízkými, nádhernou výzdobu a sníh. 

Celý článek

Italská škola designu a umění nově od ledna 2018 i v Miami

Špičková umělecká a designová škola otevře od ledna svůj školní areál i ve městě Miami. Nakonec je to právě Miami, které je známo jako čtvrť designu a umění.

Celý článek

Jak je vyzdoben Bílý dům na Vánoce?

Pojďte na okamžik nahlédnout za zdi amerického Bílého domu a užijte si jeho vánoční výzdoby. 

Celý článek

Prosincovým Must Haves padla červená

Poslední měsíc roku 2017. Nejvyšší čas zastavit. Proto ta červená. Také jako symbol Vánoc, protože ty k prosinci neodmyslitelně patří! A my si je ani odmýšlet nechceme...

Celý článek

V listopadu chytáme vánoční náladu

Jasně, v listopadu bylo ještě času dost, ale my jsme stejně neodolali. Pomalu nás pohltila vánoční atmosféra a ty, kteří plně nepodlehli už teď, podlehnou za pár dní. 

Celý článek

Z českých oveček, v české tkalcovně, českýma rukama - poctivý český kabát

V projektu designérky Daniely Ettlerové, která pod svou značkou DAYA startuje výrobu unikátních vlněných kabátů, vznikají osobité kousky, které jsou krásnou ukázkou kvalitní lokální práce a příkladem toho, co znamená Slow fashion - Pomalá móda.

 

Celý článek