dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

10 nejdražších svateb v historii aneb takhle se žení a vdávají nejbohatší lidé světa

Přidat na Seznam.cz
Svatba je pro někoho nejkrásnějším dnem v životě, pro jiné zase nutnou formalitou. Jedno je jisté. Je to způsob, jak dokázat svému okolí, jaký statut vlastně ve společnosti zaujímáte. A někdo si na takovou prezentaci opravdu potrpí. Zde je 10 nejdražších svateb na světě.

Chtěli ohromit svět svou láskou a dokázat mu svou výjimečnost. A ačkoli se jejich velký den zapsal do historie, téměř v 80 % to nevydrželo. Řeč je o 10 párech, kterým se povedlo zapsat se do historie jako nevěsty a ženichové v top desítce nejdražších svateb na světě. Není náhodou, že jsou to osobnosti z řad celebrit a společenského života. A tak zatímco si některé nevěsty nepotrpí na velké hostiny, některé celebrity jako například Brad Pitt jsou schopné utratit i 75 tisíc dolarů za květinovou výzdobu. A tak žádné okolky, pojďme se podívat na top desítku nejdražších svateb na světě.

10. Christina Aguilera a Jordan Bratman

Rozpočet (2005): 45 854 000 korun

Nevěsta a ženich: popová  zpěvačka Christina Aguilera a úspěšný hudební producent Jordan Bratman

Na svatbu bylo pozváno bezmála 150 hostů včetně hollywoodských hvězd jako například Sharon Stone. Svatba se konala na vinici ve známém údolí Napa Valley v USA. Samotné šaty nevěsty stály 30 tisíc dolarů, v přepočtu asi 687 810 korun českých. Šaty si nechala Aguilera ušít a jsou modelované ve španělském stylu od návrháře Christiana Lacroix. Na práci na dekoracích si Christina najala designéra Michaela Gapinskiho.Ten situoval výzdobu do zimy, a tak obřadní síň i hodovací sál byly zaplněny růžemi, sněhobílým saténem a kožešinou. Láska ženicha a nevěsty však nebyla věčná, pár se rozvedl po necelých pěti letech manželství.

9. Elizabeth Hurley a Arun Nayar

 Rozpočet (2007): 596 102 000 korun

Nevěsta a ženich: topmodelka a filmová herečka Elizabeth Hurley a podnikatel Anur Nayar

Svatební obřad tohoto páru probíhal hned dvakrát a svatba jako taková trvala celkem 8 dní. První obřad se konal v Edinburghu a druhý v paláci Umaid Bhawan v Jodhpur podle hinduistických tradic ženicha. Za přepravu svatebčanů soukromými tryskáči zaplatil pár přes 7 milionů korun a za ubytování další 3 miliony. Svazek však neměl dlouhého trvání. Pár se rozvedl poté, co do médií unikly fotky modelky, jak se líbá s australským hráčem kriketu Shanem Warnem. Jednalo se mimochodem o nejdelší svatbu v historii a také nejrychlejší rozvod v historii celebrit. Soudce vynesl rozsudek o rozvedení manželství za pouhých 92 sekund.

8. Paul McCartney a Heather Mills

Rozpočet: 82 537 200 korun

Nevěsta a ženich: člen kapely Beatles Paul McCartney a modelka a aktivistka Heather Mills

Obřad se konal v kostele sv. Salvadora v Monaghan v Irsku. Obřadu se účastnilo 300 hostů. Na hostinu, která byla čistě vegetariánská, se pak svatebčané přesunuli na zámek, jehož pronajmutí stálo 40 tisíc dolarů. 300 tisíc dolarů pak stála květinová výzdoba a ohňostroje. Na svatbě také poprvé zazněla píseň Heather, kterou McCartney složil pro svou milovanou. Růžové brýle však spadly rychleji, než kdo čekal, manželství bylo rozvedeno po 4 letech. Rozvod byl dokonce dražší než svatba. Soud nakázal Paulu McCartneymu vyplatit Mills 27 milionů dolarů a z děleného majetku odešla Heather ještě s 13 miliony dolarů navíc.

7. Elizabeth Taylor a Larry Fortensky

Rozpočet: 91 708 000 korun

Nevěsta a ženich: ikonická filmová herečka Elizabeth Taylor a stavební dělník Larry Fortensky

Elizabeth Taylor potkala Larryho v léčebně drogově závislých. Životní problémy je nakonec spojily a vznikla z toho ikonická svatba na ranči Michaela Jacksona, v Neverlandu. Mezi hosty se kromě Jacksona objevili například Nancy Raegan, Liza Minnelli, Eddie Murphy a Macaulay Culkin. Zajímavé je, že Larry Fortensky musel během obřadu podepsat předmanželskou smlouvu, která mu udávala, že v případě rozvodu jej Taylor vyplatí pouhým milionem dolarů. Možná i proto bouřlivý vztah vydržel 5 let, poté se pár rozdělil, ale zůstali dobrými přáteli. Po smrti Elizabeth Taylor zdědil Larry Fortensky pouhých 800 tisíc dolarů, které mu Taylor zanechala ve své poslední vůli.

6. Liza Minnelli a David Gest

Rozpočet: 96 293 400 korun

Nevěsta a ženich: zpěvačka Liza Minnelli a hudební producent David Gest

Hvězdná svatba se konala v New Yorku na Páté Avenue za přítomnosti družičky Elizabeth Taylor a svědka Michaela Jacksona. Přítomni byli všichni členové kapely Jackson Five, kytarista kapely Queen Brian May, Liam Neeson, Joan Collins, Gloria Gaynor, Anthony Hopkins, Mia Farrow, Tony Bennett, Stevie Wonder a Natalie Cole. Orchestr, který na svatbě hrál byl 60ti členný a svatební dort stál 40 000 dolarů. Románek však netrval dlouho, pár spolu vydržel pouhý rok. Rozvedeni byli po 5 letech a jednalo se o nejdramatičtější rozvod v historii. Dvojice na sebe házela špínu prostřednictvím bulváru. David Gest dokonce žaloval Lizu Minnelli z domácího násilí. Mimochodem svatební šaty Lizy Minnelii od návrháře Bobbyho Mackieho byly v roce 2018 prodány v aukci.

5.Chelsea Clinton a Marc Mezvinsky

Rozpočet: 114 635 000 korun

Nevěsta a ženich: dcera prezidenta USA Billa Clintona Chelsea Clintonová a investiční bankéř Marc Mezvinsky

Na svatbu bylo pozváno přes 500 hostů. Hostina se odehrávala v klimatizovaných stanech u Astorových kurtů nad řekou Hudson. Zřízení stanů stálo 60 tisíc dolarů. Dort pak novomanželé pořídili za 11 tisíc dolarů. Jedny z nejdražších položek v rozpočtu však byly šaty nevěsty od návrhářky Very Wang a ochranka. Jedním z hlavních hostů večera byla Oprah. Inu, když jste dcera bývalého prezidenta a ministryně zahraničí, nemusíte nijak troškařit.

4. Wayne Rooney a Coleen McLoughlin

Rozpočet: 183 416 000 korun

Nevěsta a ženich: servírka Coleen McLoughlin a nejlépe placený fotbalista v historii Wayne Rooney

Náhoda tomu chtěla, aby se ti dva potkali. Na první rande zamířili do kina a vznikla z toho jedna z nejdražších svateb v historii. Své ano si řekli v klášteře v Cevaře poblíž Genoi v Itálii v roce 2008. Hostina se odehrávala na luxusní jachtě, která stála v přepočtu téměř 3 miliardy korun. Sem byli hosté přemístěni privátními tryskáči. Mezi 65 hosty byla i Roomneyho oblíbená irská kapela Westlife, jejíž hudba na celý večer stála novomanžele 650 tisíc dolarů. Hostina byla situována jako bál v maskách, a jelikož trvala několik dní, našli svatebčané útočiště v pětihvězdičkovém hotelu. Novomanželé však rozpočet nakonec velmi zkrátili. Za exkluzivní svatební fotky jim totiž jeden nejmenovaný britský magazín nabídl zaplacení poloviny celého rozpočtu.

 

3. Prince William a Kate Middleton

Rozpočet: 779 518 000 korun

Nevěsta a ženich: následník trůnu princ William a Kate Middleton

K této svatbě nelze říci více než pár prostých čísel. 80 % rozpočtu padlo na ochranku, která zajišťovala ulice Londýna při průjezdu novomanželů v kočáře. Květiny a dort stály 880 tisíc dolarů. Obřad sledovalo u televizních obrazovek a na internetu přes 100 tisíc diváků. Právem je tato svatba nazývána svatbou století. Pokud si chcete připomenout některé zajímavosti z tohoto mimořádného dne, najdete je zde

2. Vanisha Mittal a Amit Bhatia

Rozpočet: 1 513 182 000 korun

Nevěsta a ženich: dcera miliardáře a ocelového magnáta Lakshmia Mittala Vanisha Mittal a londýnský bankéř Amit Bhatia

Zasnoubení obou novomanželů proběhlo v paláci Versailles, svatba se pak konala v Chateau Veaux le Vicomte poblíž Paříže. Pozvánky byly svatebčanům odeslány ve stříbrných krabičkách včetně letenky. Hostina probíhala v pařížském pětihvězdičkovém hotelu, který byl celý zamluven pouze pro tuto příležitost. Během večera pak vystoupila na 30 minut zpěvačka Kylie Minogue, a to za 300 tisíc dolarů. Oslavy trvaly 5 dní a na závěr byl pro hosty připraven ohňostroj z Eiffelovy věže. Jako dárek pak svatebčané dostali dárkové tašky s luxusními šperky. Štěstí ale novomanželům nevydrželo, a tak bylo po téměř 10 letech manželství rozvedeno.

1. Prince Charles a Diana

Rozpočet: 2 521 970 000 korun

Nevěsta a ženich: nejikoničtější princezna všech dob Diana Spencer a princ Charles

Nejdražší svatbu všech dob sledovalo osobně na místě 3 500 lidí a u televizních obrazovek 750 milionů diváků. Dianiny šaty byly potkány 10 tisíci pravými perlami a závoj byl 25 stop dlouhý. Na hostinu bylo objednáno 27 svatebních dortů a jeden dlouhý 5 stop, na kterém cukráři pracovali dlouhých 14 dní, a to z toho důvodu, že pro všechny případy připravili i jeden duplikát. Ani tak nádherná a drahá svatba nezajistila novomanželům šťastný život až do smrti a manželství bylo v roce 1996 rozvedeno. Princezna Diana poté v roce 1997 tragicky zemřela. Příští měsíc uplyne 22 let od této tragédie.

Financeonline.com; Business Insider

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CELEBRITY SVATBY KRÁLOVSKÁ RODINA PRINCEZNA DIANA KATE MIDDLETON PRINC WILLIAM PRINC CHARLES CHRISTINA AGUILERA MICHAEL JACKSON LUXUS

Související články

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek