dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

4 úžasné módní knihy, které musíte mít

Přidat na Seznam.cz
Zajímáte se o módu a chcete vědět více? Díky těmto úžasným knihám načerpáte nové informace a řádnou dávku inspirace. Nabízíme vám neotřelé knihy, které opravdu stojí za to.

Jste módní nadšenec a potřebujete vědět více? Krásné příběhy, zajímavá fakta, ale i náhled do milostných životů. Jste zvědaví? Pak neotálejte a podívejte se na naše zajímavé tipy.

Coco Chanel: Pohled zblízka, Lisa Chaney

Obsáhlá biografie Coco Chanel, která dříve žila jako chudá dívka a posléze se vyšvihla mezi nejznámější módní elity vůbec. Mimo jiné se v knize můžete dočíst i nově objevené milostné vztahy, které dřívějším životopiscům unikaly. Autorka odhaluje tuto emocionální a často nepochopenou ženu ze všech možných úhlů.

Legendy módy, Federico Rocca

Tato kniha pojednává o celebritách ze světa módy a o jejich životních příbězích. Lidé většinou vnímají módu jako pomíjivou, ale některé výtvory se do její historie navždy zapsaly. Jsou to například Kellyho kabelky, šátky Hermes nebo Burberryho trenčkot. S touto existencí se museli vyrovnat krejčí, návrháři i stylisté tehdejší doby a známe je dodnes.

To jsem já, Františka od Františky Čížkové

Sama autorka říká: "Stvořila jsem knihu, aniž bych po tom bytostně toužila. Pár nakladatelů, jež mě k tomu vyzvali, jsem v nedávné minulosti s díky odmítla. Nechtěla jsem udělat další výpravnou publikaci o módě, kterou si představovali. Na trhu jich je řada, jsou lahůdkou pro fajnšmekry a jejich autory mají být historici módy. Loni na podzim jsem však začala o knize přemýšlet. Životní okolnosti, diagnóza, jež člověka srazí na zem, mimovolná, do vyššího levelu posouvající revize lidských hodnot mě přiměly k pocitu, že nazrál čas na sdělení, neboť má výpověď může jiným pomoci. Kniha je skládačka. Leporelo. Malé a velké dílky puzzle mého života.“

Love × style × life, Garance Doré 

Garance Doré je známá blogerka, ilustrátorka a fotografka. Odvážná Pařížanka, která žije v New Yorku a svou tvorbou uchvátila miliony čtenářů. V knize se autorka zaměřuje na styl nejen z pohledu zevnějšku (jak nosit džínovou bundu), ale také na nitro člověka (jak někoho milovat). Bude vám průvodcem v kombinování stylů oblékání přes milostné vztahy až po úspěšný život a kariéru. Můžete se těšit na mnoho autorčiných fotografií a ilustrací.

Zdroj foto: Databazeknih.cz, Elle.cz, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ KNIHY KNIHA FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ TO JSEM JÁ KNIHY O MÓDĚ STYL MÓDNÍ LEGENDY COCO CHANEL RADY REDAKCE

Související články

Reebok a Victoria Beckham již potřetí

Rok se s rokem sešel a my vám opět oznamujeme, že vznikla další, již třetí kolekce sportovní značky Reebok ve spolupráci s Victorií Beckham. A opět je z čeho vybírat.

Celý článek
Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek
Líčení v 5 minutách

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

The Carrie Diaries, móda teenagerů aneb co bylo před Sexem ve městě

Všechny ženy znají seriál Sex ve městě, ale víte, co bylo před ním? O tom se dozvíte v tomto prequelu o životě mladé Carrie Bradshaw a jejích módních začátcích. Můžete se těšit na velkou dávku zábavy a stylu.

Celý článek
Neviditelné tričko

Jak vyřešit každodenní faux pas nejen v business světě

Pánské ochlupení na hrudi, nevzhledné propocené kruhy v podpaží či průsvitnost dámských podprsenek. Jak vyřešit tyto problémy, aby nebyly viditelné pod bílou košilí? Poradíme vám!

Celý článek

SEDMDESÁTÁ LÉTA V PODÁNÍ CELINE

Hedi Slimane, kreativní ředitel módního domu Celine, představil v pátek večer na pařížském týdnu módy novou kolekci na sezonu podzim–zima 2020/2021.

Celý článek