dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

5 největších extrémů nebo zázraků pro vaši pleť

Přidat na Seznam.cz
Je libo maska z ptačího trusu, krém z kravské moči nebo další kosmetické výstřelky pro otrlé? V dnešním článku si můžete přečíst nevšední ingredience, které se do přípravků přimíchávají pod vidinou krásnější pleti.

zdroj: pexels.com

Japonsko

Japonská pleťová maska z ptačího trusu je trend pro statečné a otrlé. Pro nás spíše zarážející, zatímco pro tamější způsoby je to běžné. Většina Asiatů je posedlá tím, mít velmi světlou pleť, což právě tato maska umožňuje. Pleťová maska vzniká ze sušeného trusu zpěvavých ptáků cétií. Dokáže vybělit a sjednotit pleť a také odstranit pigmentové skvrny. Dnes už maska prochází speciální UV úpravou a očištěním, než je používána.

zdroj: pexels.com

Indie

Indové se začínají vracet ke tradiční ajurvédské medicíně a zde vznikají nové start-upy. Nabízejí například kosmetické výrobky z kravské moči i výkalů. Jedna z nejznámějších firem je Maa Gou Products, které vyrábí pleťové masky, mýdla a lék proti nespavosti.

zdroj: pexels.com

Asie

Pro mnoho asijských žen je péče o pleť na prvním místě, a i zde se setkáme s trochu nezvyklými ingrediencemi. Patří sem například hlemýždí sekret, který je skvělý pomocník proti akné nebo placenta jak už zvířecí nebo lidská.

zdroj: pexels.com

Londýn

Zde přišel jeden londýnský kadeřník vskutku s neobvyklou nabídkou. Uvedl vlasové produkty s obsahem býčího semene. Značku i salon pojmenoval Hari’s a zaručuje, že jeho produkty dokážou co jiné ne.

zdroj: pexels.com

Švýcarsko

Tamní společnost Pentapharm uvedla na trh hadí jed jako hlavní ingredienci krémů. Za svůj výzkum dostala ocenění a krémy prý skvěle působí proti vráskám. Jakému výrobku dáte přednost vy?

zdroj: pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
MASKY PLEŤOVÁ MASKA OBLIČEJ PÉČE O PLEŤ INGREDIENCE EXTRÉMY

Související články

Máte suchou nebo dehydratovanou pleť?

Klíčovým problémem je to, že suchá i dehydratovaná pokožka mají tendenci mít podobné vlastnosti. Rozluštěte, co trápí vaši pleť a přizpůsobte tomu svou pleťovou rutinu. 

Celý článek

Dodržujete ranní a noční rutinu pro krásnou pleť?

Není žádným tajemstvím, že pravidelná péče o vaši pleť přináší jasné benefity. Dodržujete ranní a noční rituály pro krásnou pleť? V dnešním článku se dozvíte vše, co potřebujete znát.

Celý článek

Co potřebuje zralá pleť? Seznamte se s novinkou značky Di Angelo Cosmetics

Už dávno si nemusíme lhát, protože všichni moc dobře víme, že nikdo z nás nemládne, bohužel. Ale zase už dávno není problém pleti pomoci a její stárnutí alespoň zpomalit.

Celý článek

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Celý článek

Tipy na rychlé líčení i v domácí karanténě

Lehký, rychlý a přesto efektní make-up dokáže divy, a proto pro vás máme několik tipů, jak hravě a během několika málo minut vykouzlit jednoduché líčení, které pozvedne vaše sebevědomí. 

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek