dnes je 13.06.2021 a svátek má Antonín

6 tipů, jak správně pečovat o své nehty

Přidat na Seznam.cz
Krásné a zdravé nehty jsou vaší osobní vizitkou. Dobře udržované nehty o vás prozradí hodně. Jak správně o nehty pečovat a co je dobré vědět? To se dozvíte v dnešním článku.

zdroj: pixabay.com

Upravené nehty o vás prozradí víc, než si myslíte. Pokud se chystáte na pohovor nebo na schůzku, tak si lidé vašich rukou všimnou jako první. Pokud máte okousané nehty, oloupaný lak nebo špinavé nehty, tak nejlepší dojem asi neuděláte. Mít krásně upravené nehty i ruce je pro každou ženu základ.

Jak začít:

- Aby vaše nehty byly pevné a zdravé, je nutné je podpořit zdravou vyváženou stravou a dostatkem minerálů i vitamínů.

- Pokud zajistíte dostatek vitamínů pro vaše nehty, nebudou se lámat a třepit. Nejlepšími pomocníky jsou vápník, zinek a železo. Z běžného jídelníčku ryby, vejce a semínka.

- Dalším bodem je správná péče o nehty i okolí, kterou jsme vám rozepsali níže.

Nemusíte mít zrovna dlouhé gelové nehty nebo ani používat barevný lak, abyste měly krásné nehty. Ta správná péče je velmi jednoduchá, ale účinná. Platí několik zásad, jak se o vaše nehty správně starat. Pokud dodržíte těchto pár bodů, vaše nehty budou opět krásné.

zdroj: pexels.com

1. V případě, že používáte odlakovač na nehty, tak si vybírejte ten bez obsahu acetonu a formaldehydu. Tyto látky nehty velmi vysušují a jsou pak slabé a lámavé.

2. Víte, kdy je nejlepší stříhat nehty? Odpověď je jasná, vždy po koupeli. Nehty jsou měkčí a poddajnější.

3. Dalším důležitým bodem je kůžička okolo nehtů. Nikdy kůžičku nestříhejte, protože pak to budete muset dělat pořád. Kůže okolo nehtů bude tvrdá, proto je lepší kůžičku zastrkávat pod nehtové lůžko.

4. Dopřejte svým nehtům hydrataci. Před lakováním nehtů nebo jinou úpravou je dobré použít olejíček nebo vazelínu pro vysušený nehet a jeho okolí. Skvělou volbou může být ricinový olej nebo makový olej, dále i mandlové máslo.

5. Pracujete často na zahrádce nebo umýváte nádobí? Pak je dobré používat ochranné rukavice. Gumové rukavice vás totiž ochrání před chemickými přísadami čisticích prostředků, které se hojně používají například v koupelnách.

6. Posledním důležitým bodem je správné pilování. Jen málokdo ví, že se nehty nepilují po koupeli, když jsou změklé. V tuhle chvíli se stříhají, nejdříve hodinu po koupeli můžete nehty zapilovat. Pilujte vždy v jednom směru a nepoužívejte na své přírodní nehty příliš tvrdé pilníky.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
NEHTY JAK SE STARAT O NEHTY LAK NA NEHTY PÉČE O NEHTY JAK SI NALAKOVAT NEHTY

Související články

Manikúra pro muže - nový pánský trend, který nás v Evropě teprve čeká

Začalo to holením, vytrháváním obočí a masážemi pokožky. Muži se chtějí starat sami o sebe a civilizace jim to umožňuje. Teď přichází pánský svět s dalším trendem - pánskou manikúrou.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek

Dubnové must have v pohodlí domova

Jestli jste s tím ještě nezačali, je nejvyšší čas alespoň část „nouzového stavu“ věnovat sami sobě. Nevíte odkud začít? Udělejte si pohodlí, jdeme na to!

Celý článek

Jak se správně starat o nehty

Ruce i nehty jsou součástí vaší sebeprezentace, takže je nutné se o ně pravidelně starat. Kvalita nehtů záleží samozřejmě na vaší stravě, zdraví i genetice. V tomto článku vám dáme jednoduché tipy, jak mít krásné nehty, i když vám příroda nepřála.

Celý článek

Co je tento rok trendy v manikúře

Nový rok s sebou přináší i nové trendy, a to i v oblasti manikúry. Na co se můžete těšit a co se opět vrací do módy? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Trendy laky na nehty: Které barvy jsou na zimu IN?

Opět je čas pro změnu manikúry a vy už nevíte, jakou barvu svým nehtíkům dát? Nezoufejte, nejste jediná. Tolik barev, tolik možností… tolik laků. My vám pro tento měsíc volbu ulehčíme.

Celý článek

New York nabídl mnoho odlišných trendů v manikúře pro jaro 2019

Od krátkých nehtů v přirozených barvách po miniaturními šperky zdobené. New York nezklamal ani v nehtových trendech.

Celý článek