dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

6 tipů, jaké šaty vybrat družičkám pro váš velký den

Přidat na Seznam.cz
Pro každou z nás je nejdůležitější, jaké šaty na sebe vezmeme v náš velký den my samy. Proto jsou outfity ostatních svatebčanů často opomíjeny a podceňovány. Poradíme vám, jak vybrat ty správné šaty pro vaše družičky.

Je to věčné téma. Svatební šaty. V první řadě záleží na nevěstě a ženichovi, zda chtějí sledovat nejnovější módní trendy a nebojí se experimentovat, nebo zda dají přednost komornějšímu tradičnímu pojetí svých outfitů. Hlavní je, aby byli spokojení právě ženich s nevěstou. Šaty družiček jsou pak kapitolou samou pro sebe. Snad za to může lehkovážnost, se kterou se téma v Čechách potýká, či dokonce je to vina hollywoodského obrazu, který je nám vnucován - družičky by neměly mít hezčí šaty než nevěsta, ale rozhodně by neměly na obřadu dělat ostudu. Pojďte se tedy s námi podívat na to, jak tyto dva aspekty vyvážit podle nejnovějších módních trendů.

1. Nechte družičky, ať si šaty vyberou podle svého

Svatba a její zařizování je samo o sobě stresující záležitostí. Přestože je to váš den, nemusíte nechávat všechno spočinout pouze na svá bedra. Proto nechte svým družičkám volnou ruku. Samozřejmě pokud nechcete, aby vaše svatba byla pestrobarevnou přehlídkou různých stylů, zadejte svým družičkám přesné informace, jak si jejich šaty představujete - barvu, délku, materiál, typ rukávu, tvar dekoltu a další. Ušetříte si práci a družičky budou 100% spokojené.

2. Pořiďte svým družičkám pouze část jejich outfitu

Nikdy nikdo neřekl, že družičky musí mít stejné šaty. Mělo by však být vidět, že jsou to družičky, patřící k nevěstě. Proto by měly mít společný alespoň jeden prvek. Domluvte se proto se svými družičkami, zda by se jim tento koncept líbil a zeptejte se jich na jejich šatník a zda jsou schopny jej flexibilně společně sladit. Můžete jim například koupit pouze okaté čelenky či sukně stejné barvy. Každá si pak může k sukni doladit svůj top a výsledek bude rozhodně famózní.

3. Při výběru šatů berte v úvahu existenci různých typů postav

Pokud jste žena, naprosto s jistotou víte, že žádné z nás nesluší všechno. Různé typy postavy vyžadují různý střih, a dokonce i barvy. Pokud tedy opravdu chcete jednotnou uniformu svých družiček a jste ochotná jim šaty pořídit, zvažte především to, zda by šaty měly být dlouhé či krátké, vypasované či spíše splývající. Pokud totiž vyberete vypasované barevné šaty s krátkou sukní, vaše plus-sized kamarádka vám pravděpodobně moc nepoděkuje.

4. Požádejte družičky, ať si šaty pořídí samy

Svatba je často jedním z největších jednorázových výdajů, který vás pravděpodobně v životě čeká. Proto je nezbytné i váš rozpočet připravit k vaší maximální spokojenosti. Jestli už teď tušíte, že extra výdaj za šaty družiček, si dovolit nemůžete, zkuste svým nejbližším dámám vysvětlit situaci a své přání, aby měly jednotný styl šatů. Možná budete mile překvapena, když se kamarádky domluví a na svatbě vás skutečně jednotnými šaty překvapí.

 

5. Pochlapte se, ale udržte si ženský rozum

Pokud vám opravdu záleží na vaší svatbě a družičkách a přejete si, aby družičky neměly pouze šaty z HMka, ale od profesionálního návrháře, nabídněte jim, že jim šaty zaplatíte. Ano, nebude to levná záležitost, ale naštěstí vás může uklidnit fakt, že pro polovinu novomanželů v ČR je svatba pouze jednou za život. Buďte ale chytrá a zvolte šaty tak, aby je mohly družičky nosit i při jiné příležitosti, v první řadě například na rozlučku se svobodou. K tomu je proto vhodné vybrat kratší modernější střih.

6. Nebojte se černé ani bílé

Že je černá na pohřby a bílou má mít pouze nevěsta? Nenechte se mýlit. Toto tabu je už dávno překonané, a zvláště pak u šatů družiček. Navíc černá a bílá se hodí pro všechny typy postav a nemusíte si tak lámat hlavu s různými barevnými odstíny. Černá prostě zůstane černou a bílá bílou. A nakonec ještě jeden tip navíc. Nebojte se krátkých sukní a šatů. Formální délka vhodná pro svatby je udávaná nad kotníky, ale pod kolena. Dnes se však zdá i tento trend překonán a nic nezkazíte při volbě šatů nad kolena. Všeho ale s mírou.

Nakonec pro vás máme ještě jednu radu. Svatba je (s trochou štěstí )opravdu pouze jednou za život. Je to váš jedinečný den, proto si jej vytvořte přesně tak, jak jste si jej jako malá holčička vysnila. Bude totiž ve vašich srdcích a v paměti napořád.

Fashionista

Přidat na Seznam.cz
SVATBA ČERNÉ ŠATY DÁMSKÉ ŠATY DRŮŽIČKY RADY REDAKCE ŠATY PRO DRUŽIČKY DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek

5 tipů, co pořídit nevěstě a ženichovi, jako svatební dar

Jste pozvaná na svatbu a nevíte si rady? Co zakoupit budoucím novomanželům, aby se jim to nejen líbilo ale i hodilo? Jak se vyhnout trapasu, kdy budete mít stejný dárek jako jiný svatebčan? Odpověď najdete v článku...

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek