dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

7 cviků, které udrží vaše tělo v kondici

Přidat na Seznam.cz
Účinný způsob jak zformovat své tělo a udržet se ve výborné kondici. Máme pro vás několik základních cviků. 

Hledáte účinný způsob jak zformovat své tělo a udržet se ve výborné kondici? Pak pro vás máme několik základních cvičení, která účinně bojují s nežádoucími kaloriemi a v kombinaci se zdravou stravou a dostatkem spánku vám zaručeně pomohou.

Skoky přes švihadlo

Jak je to dlouho, kdy jste naposledy skákala přes švihadlo? Pokud si odpovíte s rukou na srdci, pravděpodobně vás vaše vzpomínky zavedou do dětských let. Ale není to škoda? Tento typ cvičení není nákladný a je velice flexibilní, proto jej můžete provozovat prakticky kdekoliv. Navíc je to zábava, při které lidské tělo spaluje více kalorií v jedné minutě, nežli u jiných cvičení.

Dřepy

Jsou základním cvikem, který vás zocelí. Nejenže si jimi zajistíte silnější kolena a kotníky, ale navíc zapojíte až na dvoustovku svalů. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Při dřepu se zapojují nejen hlavní svaly nohou, lýtka a ostatní svaly po celém těle, ale hlavně docílíte skvělého formování hýžďových svalů. Dřepy zkrátka posilují celé tělo a spalují hodně kalorií.

Kliky

Nepříliš oblíbený typ cvičení, díky větší zátěži, která však při formování vašeho těla dokáže učiněné zázraky. Vzhledem k tomu, že existuje hned několik stylů kliků, je zbytečné se omezovat jen na jeden základní typ cvičení, který se časem může omrzet. Proto jednotlivé styly obměňujte a kombinujte. Klikování pár dní v týdnu rozhodně pomůže při tvarování vašich ramenou i paží, ale zapojí i bříško.

Výpady

Pro účinné tvarování a posílení nohou se zaměřte právě na výpady, které vám zaručí překvapivé výsledky díky rozložené zátěži na obě dolní končetiny a napomáhají k formování celého těla. Výpady jsou velmi účinným prostředkem jak k posílení, tak i tvarování hned několika svalů a podporují kardiovaskulární systém, tak proč je nezapojit do každodenní rutiny?

Plavání

Je tu skvělá zpráva pro všechny milovníky vodních radovánek a zvláště pak pro ty, kteří se navíc snaží zformovat svá těla. Neomezujte se na pouhé bazénové koupání a plavte. Plavání vás totiž osvobodí a zapojuje obrovskou škálu svalů. Stává se tak velmi efektivním cvičením, které mnohdy přináší úžasné výsledky. Nejenže snižuje krevní tlak a posiluje srdce, zvyšuje také celkovou fyzickou zdatnost.

Běh

V boji s formováním těla a udržení se v kondici, není snad nic lepšího. Běh je nejúčinnějším bojovníkem proti stresu s blahodárným účinkem na kardiovaskulární systém. Rapidně snižuje riziko depresí a spaluje neuvěřitelné množství kalorií. Tuto přirozenou činnost ale nejvíce ocení vaše nohy, které budou pevné a štíhlé. Pokud pracujete na formování těla, pak si určete cíl a běhejte a necítíte-li se na dlouhý běh, pak zkuste jogging.

Cyklistika

Jízda na kole je spolehlivý způsob, jakým docílíte posílení nohou, rukou i zad a to vše ve svém vlastním tempu, který si sama určujete a v závislosti na terénu měníte. Jízdu na kole navíc hravě zapojíte do každodenního režimu, je totiž skvělým a levným dopravním prostředkem, který vaše tělo udrží v kondici. Cyklistika obecně pomáhá při hubnutí a podporuje správnou funkci srdečního svalu.

"Dost bylo výmluv na nedostatek času". Zde máte seznam nejúčinnějších cvičení, která povedou k blahodárným účinkům na vaše zdraví a formování těl. Zapojte je do svého každodenního programu a buďte fit.

 

Zdroj: google

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA CVIČENÍ FITNESS JOGGING HUBNUTÍ POSILOVÁNÍ

Související články

POSKYTNĚTE SVÉ PLETI POMOC S OKAMŽITÝMI A VIDITELNÝMI VÝSLEDKY

Kůže je pod neustálým vlivem vnitřního i vnějšího prostředí. Psychická nepohoda, narušená imunita, hormonální změny, kouření, nevyvážený životní styl, nekvalitní strava, nedostatečný příjem vody, UV záření, modré záření, teplotní výkyvy a další chemické a mechanické faktory pokožku zatěžují a stresují.

Celý článek

I muži mají své rty. Jak o ně čeští muži pečují?

Nepotí se, nemají přirozenou ochranu a jde o jeden z nejcitlivějších orgánů, který máme na těle. Řeč je o rtech, které by stejně jako naše otisky prstů mohly sloužit kriminalistům k naší identifikaci.

Celý článek

Zbavte se snadno a rychle pih a znamének

Trápí vás nevzhledné znaménko, piha nebo jiný kožní nedostatek? Za pomocí nejmodernějších technologií za vás tento problém snadno a rychle vyřeší renomovaní specialisté v Petra Clinic!

Celý článek

Stoplist aneb kosmetika, kterou musíte vyhodit právě teď

Určitě to znáte. Kdo z nás si nekoupil krém, který nám nevyhovoval, nebo rtěnku, která po jednom použití skončila v zadní části skříňky? Po pár měsících nebo letech se nám najednou nahromadí velké množství přípravků, které vlastně vůbec nepotřebujeme.

Celý článek

JARNÍ NOVINKY OD NOBILIS TILIA

Česká přírodní značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia uvádí na trh pravidelné jarní novinky pro všechny, kteří se potřebují během dne uvolnit, nadechnout a nalézt ztracenou rovnováhu.

Celý článek

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek