dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Přidat na Seznam.cz
Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Lipno je ideální místo pro rodinnou dovolenou nebo výlet s přáteli, a to z jednoho prostého důvodu – tady se nikdy nebudete nudit. Lipno se zavděčí opravdu každému a patří k nejšpičkovějším areálům v Česku.


Zdroj: Lipno.info

Sport, adrenalin i wellness

Široká síť cyklostezek, které vedou nádhernou šumavskou přírodou a jsou na ní vyznačeny turistické atrakce, dělá z Lipna ráj pro všechny cyklisty. Pro návštěvníky je k dispozici půjčovna kol. Nemusíte ale jezdit pouze na kole. Téměř 12 km dlouhá in-line stezka, která vede do Přední Výtoně, patří svým povrchem k nejlepším v České republice.


Zdoj: Lipno.info


Zdoj: Lipno.info

Na Lipně si můžete také užít vodní radovánky. Zejména pak kánoe, jachting, katamarány, windsurfing a kiteboarding jsou v létě nadmíru oblíbenými aktivitami. Díky obrovské vodní ploše a nadmořské výšce, kvůli které jsou zde skvělé povětrnostní podmínky, je Lipno jedním z nejlepších míst pro milovníky těchto sportů v České republice. V okolí se nacházejí krásné písečné pláže spolu s čistou vodou. Vedle pláží je přístaviště Marina Lipno, kde je řada restaurací a cukráren, kde si můžete dát oběd nebo třeba jen zmrzlinu Při nepřízni počasí je na Lipně také aquapark Aquaworld Lipno s tobogány a atrakcemi. Vedle něj je herna Hopsárium plná prolézaček a trampolín, kde se nezabaví jen děti, ale i dospělí.


Zdoj: Lipno.info


Zdoj: Lipno.info

Pokud vás zajímá spíše svět pod hladinou vody, navštivte expozici Svět pod hladinou ve wellness hotelu Frymburk. Čeká vás výstava plná akvárií a artefaktů nejen z českých vod. 

Povinnou zastávkou na Lipně by měla být známá Stezka korunami stromů, díky níž se dostanete až do výšky 24 metrů a do žil se vám nahrne adrenalin. Navíc toto léto si Stezka připravila na každé prázdninové úterý prodlouženou otevírací dobu. Pokud by adrenalinu ale bylo málo, Lipno nabízí i další atrakce – bobovou dráhu, lanový park nebo paintball.


Zdoj: Lipno.info

To ale neznamená, že na Lipno jezdí jen sportovci. Dovolená je přece také o relaxu. Návštěvníkům jsou tak k dispozici lázeňské a wellness procedury všech typů (masáže, sauny, bazény, solné jeskyně atd.) na té nejvyšší úrovni, včetně největšího wellness zařízení v České republice.

Historie a příroda

Na své si na Lipně přijdou také obdivovatelé architektury, historie a umění. V okolí Lipna se nachází spousta historických památek, galerií, muzeí a kostelů. Mezi nejznámější památky patří určitě zámek Hluboká nad Vltavou nebo hrad Rožmberk. Lipno je obklopeno nádhernou přírodou, tudíž nabízí skvělé podmínky také pro pěší turistiku. Velkým lákadlem jsou také přírodní památky, například Čertova stěna a Luč či Plešné jezero. Pokud chcete prozkoumat zdejší lesy, navštivte atrakci zvanou Království lesa. Je to nové lesní hřiště plné zábavných i poučných atrakcí. Strávíte zde hodiny času zábavou, která je určena úplně pro všechny generace, a ještě se naučíte něco nového o šumavské přírodě


Zdoj: Lipno.info


Zdoj: Lipno.info

Hudební léto na Lipně

Hudební léto na Lipně je už tradicí. I letošní rok nebude výjimkou a letošní sérii Letní hudební Stezky zahájí Xindl X. Ten svými hity rozezní 7. července večerní osvícenou Stezku korunami stromů. V druhé polovině prázdnin, přesněji 4. srpna, vystoupí na Stezce dámská kapela VESNA, kterou založila zpěvačka a textařka Patricie Fuxová. Koncerty začínají vždy ve 20 hodin a vstupenkou na ně je vstupenka na Stezku.


Zdroj: lipno.info

Všechny atrakce, včetně těch adrenalinových, jsou přístupny pro všechny - ať už jste malí, velcí, dospělí nebo děti, ať už jste odvážní či opatrnější. Pouze na Stezku korunami stromů platí zákaz vstupu s pejsky.

Lipno tedy stejně jako žádný z minulých let nezklamalo a opět si pro své návštěvníky připravilo nabitý program, který snad ani nudit nemůže. Na Lipně to letos zkrátka bude žít a pokud chcete zažít aktivní dovolenou v nádherné přírodě, neváhejte a vyrazte na Lipno!

Zdroj: lipno.info

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE LIPNO DOVOLENÁ 2020 VODNÍ NÁDRŽ LIPNO STEZKA KORUNAMI STROMŮ AQUAPARK HUDEBNÍ LÉTO 2020 HRADY ZÁMKY DOVOLENÁ V ČESKU

Související články

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Letošní dovolenou si budeme užívat v Česku

Vzhledem k nejisté situaci kolem pandemie a všeobecně omezeným možnostem cestování po světě, bude hodně lidí měnit plány na letní dovolenou. Hranice mnoha států jsou stále uzavřené, letiště výrazně omezila provoz, ne všude fungují hotely nebo stravovací zařízení, proto mnoho rodin  i jednotlivců bude volit dovolenou v České republice.

Celý článek

Dovolená v Rakousku. Letní svěžest s alpskou silou hor

Konečně! Hranice s Rakouskem je opět otevřená a léto stojí přede dveřmi! Je nejvyšší čas se zhluboka nadechnout a rezervovat bezpečnou dovolenou uprostřed nedotčené přírody. Toužíme po snových horských scenériích, křišťálově čistých jezerech a fantastických příležitostech pro volný čas.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Letní kousky, ve kterých se blýsknete i na dovolené v tuzemsku

Letošní dovolená možná bude trochu jiná než ty předešlé, ale nic to nemění na tom, že si ji jistě všichni i tak užijeme. Co si tedy letos pořídit na dovolenou po tuzemsku nebo i k moři.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Ekobox je krabička plná ekologických a zero-waste produktů

Záleží vám na životním prostředí, vnímáte nezbytnost recyklace, bezobalových vychytávek a minimum nebezpečné chemie? Pojďte se seznámit s Ekoboxem!

Celý článek