dnes je 25.06.2018 a svátek má Ivan

AKTUÁLNĚ: Hubert de Givenchy zemřel

Svět opustilo další významné jméno. Hubert de Givenchy zemřel ve věku 91 let.

V sobotu 10. března 2018 zemřel jeden z největších francouzských návrhářů - Hubert de Givenchy. Bylo mu 91 let a své poslední chvilky strávil ve svém domově mimo Paříž. Proslavil se zejména tím, že oblékal několik ikonických žen od Jacqueline Kennedy, přes Grace Kelly až po Audrey Hepburn v populárním filmu Snídaně u Tiffanyho. Právě malé černé šaty, které oblékala Hepburn ve filmu, se posléze vydražily za dvacet tisíc korun. 

Givenchy patřil k dekádě návrhářů, kteří znovu rozhýbali pařížskou módu v poválečné době. Ve své tvorbě stavěl na eleganci, romantičnosti a ženskosti. Přestože tolik populární malé černé zpopularizovala spíše Coco Chanel, původní nápad spadá právě pod jméno Givenchyho. "Malé černé jsou to nejtěžší na vytváření. Protože je pořád musíte udržet jednoduché," vyjádřil se o nich sám návrhář.

newyorktimes.com
foto: David Hartley

NÁVRHÁŘI HUBERT DE GIVENCHY GIVENCHY AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Nápis na bundě první dámy Spojených států amerických vzbudil skandál a opovržení

Manželka prezidenta Donalda Trumpa se dopustila mezinárodního módního a zároveň politického faux pas, když si oblékla bundu s nápisem "I REALLY DON'T CARE DO U?".

Celý článek

L'oréal vytvoří novou kolekci makeupu spolu s Isabele Marant

Po velmi úspěšném partnerství Oliviera Rousteinga a L'oréal přichází módní gigant s další skvělou zprávu. Nově se dá dohromady s jiným velkým návrhářským jménem - Isabele Marant.

Celý článek

Stella McCartney začne prodávat repliky večerních svatebních šatů Meghan Markle

Na svůj svatební den oblékla Meghan hned dvoje šaty. Kromě těch svatebních od Givenchy se večer převlékla do dlouhých šatů Stella McCartney. Právě ty si bude možné pořídit.

Celý článek

Stížnost zákaznice na Facebooku dohnala H&M k zvětšování velikostí

Módní značky si často neuvědomují, jak moc závažné je pro zákazníka to, jakou velikost jeho oblečení má. Přesvědčili se o tom například v H&M po negativních ohlasech, které rozpoutal jeden Facebookový příspevěk.

Celý článek

Felipe Oliveira Baptista, kreativní ředitel značky Lacoste, odstoupil

Zdá se, že změny ve vedení módních domů jsou letos na denním pořádku. Odchod hlásí kreativní ředitel známé francouzské značky.

Celý článek

Královská svatba: Jak se oblékla na svatbu Harryho a Meghan Kate Middleton?

Svatba roku 2018 proběhla v nejlepším pořádku. Zúčastnila se jí také Harryho švagrová, Kate Middleton. A to pouhé čtyři týdny po narození svého třetího potomka.

Celý článek

Zajímavosti z královské svatby Harryho a Meghan

Princ Harry, vnuk královny Alžběty II. se ve svých 33 letech oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markle. Jaké zajímavosti svatbu provázely?

Celý článek

Královská svatba: Svatební šaty Meghan Markle

Dlouho očekávaná královská svatba Harryho a Meghan je tu. V jakých šatech zazářila Meghan Markle?

Celý článek