dnes je 24.03.2019 a svátek má Gabriel

AKTUÁLNĚ: Hubert de Givenchy zemřel

Přidat na Seznam.cz
Svět opustilo další významné jméno. Hubert de Givenchy zemřel ve věku 91 let.

V sobotu 10. března 2018 zemřel jeden z největších francouzských návrhářů - Hubert de Givenchy. Bylo mu 91 let a své poslední chvilky strávil ve svém domově mimo Paříž. Proslavil se zejména tím, že oblékal několik ikonických žen od Jacqueline Kennedy, přes Grace Kelly až po Audrey Hepburn v populárním filmu Snídaně u Tiffanyho. Právě malé černé šaty, které oblékala Hepburn ve filmu, se posléze vydražily za dvacet tisíc korun. 

Givenchy patřil k dekádě návrhářů, kteří znovu rozhýbali pařížskou módu v poválečné době. Ve své tvorbě stavěl na eleganci, romantičnosti a ženskosti. Přestože tolik populární malé černé zpopularizovala spíše Coco Chanel, původní nápad spadá právě pod jméno Givenchyho. "Malé černé jsou to nejtěžší na vytváření. Protože je pořád musíte udržet jednoduché," vyjádřil se o nich sám návrhář.

newyorktimes.com
foto: David Hartley

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI HUBERT DE GIVENCHY GIVENCHY AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Celý článek

Prada a její objevování Frankensteinova monstra a dalších příšer

Na milánském Fashion Weeku toho bylo k vidění hodně. Návrháři se snažili ukázat spíše než originalitu promyšlenost a splynutí se společenskou poptávkou. Odlišně to viděla značka Prada. V dnešní době ale není prostor pro experimenty.

Celý článek

Maison Margiela vytvořil kolekci zaměřenou na bezpohlavní jedince a GeneracI Z

Přísnost střihů v nové kolekci s chvilkovou dávkou barevné rozpustilosti pro třetí pohlaví se vymyká standardním normám i tradicím. Klasické dělení žen a mužů je passe. 

Celý článek

Vítězství feminismu a sportu u Christiana Dior

Síla žen, návštěva minulosti a sportovní siluety jsou jen zlomkem toho, co Christian Dior v nové podzimní kolekci nabízí. Co vedlo návrhářku Chiuri právě k těmto tématům?

Celý článek

Kdyby elegance měla jméno, nazývá se Rhapsody in Blue od Giorgio Armani

Kdyby elegance měla jméno, budeme jí všichni říkat Giorgio Armani - přesně to, totiž vystihuje první dojmy z přehlídky podzimní a zimní kolekce pro rok 2019-20.

Celý článek

Návrhářka Zuzana Kubíčková otevírá dva jarní POP-up story

Sluneční paprsky začínají pomaloučku nabírat na síle a my již cítíme příslib jara. Tím jsou i dva nové POP-up story české návrhářky v Praze.

Celý článek