dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Přidat na Seznam.cz
Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Kolekci Resort 2020 představila Alberta Ferretti v jachtařském klubu v Monte Carlu. Příznačně vybrané prostředí korespondovalo s hlavní inspirací, kterou návrhářce poskytlo právě moře. Alberta patří mezi designéry, kteří znají své zákazníky a ví, co jim nabídnout. Tolik oblíbené šifonové šaty nesměly chybět ani tentokrát. Volány tvořící krásné zvonečky v barvách korálové, modré a zelené poutaly všechny přísedící oči.

Ferretti nešetřila průhlednými materiály, které zdůrazňují ženskou krásu, a přitom neodhalují nic navíc. A přesto, že jde o kolekci pro běžné nošení, Ferretti se domnívá, že krok k výstřednosti za poslední roky udělala většina žen. „Ženy se dnes již nebojí odvážit,“ řekla Ferretti o odvážnějších kouscích ve své aktuální kolekci.

V kolekci najdeme manšestrová sáčka, lesklý kožený overal ve výrazné rudé, klasické dámské kalhotové kostýmky a širokou variaci šatů i sukní. Široká škála barev působí v kolekci jako malířovo plátno a nejenom díky tomu se na její práci díváme s upřímným nadšením.

Detaily zde hrají velkou roli. Všimněte si jednoduchých, a přesto elegantních pásků u většiny modelů, výraznějších náhrdelníků nebo cross kabelek sladěných do posledního puntíku. Jednotlivé části kolekcí na sebe barevně perfektně navazovaly, a tak to byla opravdu krásná podívaná.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ALBERTA FERRETTI resort 2020 MANŠESTR KOŽENÝ OVERAL ŠIFON

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek