dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Přidat na Seznam.cz
Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Kolekci Resort 2020 představila Alberta Ferretti v jachtařském klubu v Monte Carlu. Příznačně vybrané prostředí korespondovalo s hlavní inspirací, kterou návrhářce poskytlo právě moře. Alberta patří mezi designéry, kteří znají své zákazníky a ví, co jim nabídnout. Tolik oblíbené šifonové šaty nesměly chybět ani tentokrát. Volány tvořící krásné zvonečky v barvách korálové, modré a zelené poutaly všechny přísedící oči.

Ferretti nešetřila průhlednými materiály, které zdůrazňují ženskou krásu, a přitom neodhalují nic navíc. A přesto, že jde o kolekci pro běžné nošení, Ferretti se domnívá, že krok k výstřednosti za poslední roky udělala většina žen. „Ženy se dnes již nebojí odvážit,“ řekla Ferretti o odvážnějších kouscích ve své aktuální kolekci.

V kolekci najdeme manšestrová sáčka, lesklý kožený overal ve výrazné rudé, klasické dámské kalhotové kostýmky a širokou variaci šatů i sukní. Široká škála barev působí v kolekci jako malířovo plátno a nejenom díky tomu se na její práci díváme s upřímným nadšením.

Detaily zde hrají velkou roli. Všimněte si jednoduchých, a přesto elegantních pásků u většiny modelů, výraznějších náhrdelníků nebo cross kabelek sladěných do posledního puntíku. Jednotlivé části kolekcí na sebe barevně perfektně navazovaly, a tak to byla opravdu krásná podívaná.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ALBERTA FERRETTI resort 2020 MANŠESTR KOŽENÝ OVERAL ŠIFON

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek