dnes je 21.09.2017 a svátek má Matouš

Alexander Wang kolekci Fall 2016 přinesl v punkovém stylu

Kolekce Alexandera Wanga nejspíš nikoho nepřekvapila. Rádoby neupravený vzhled modelek v punkovém vzhledu přinesly to, co všichni očekávali.

Nápisy provázely tuto kolekci ve velkém. Nejčastěji byly k vidění protichůdné výrazy jako „strict“ či „tender“. Ať už přísný nebo něžný, Alexander pojal svou další podzimní kolekci absolutně po svém.

Uchopení společenských kostýmků po svém vlastním stylu získává za naši redakci v této kolekci asi největší ohlas. V kombinaci s kůží, výraznými pruhy a především stylingu modelek totiž celkový dojem není tak velkolepý.

V kolekci nechyběly designérovy oblíbené průsvitné materiály, vyzývavé košilky i šaty, které si odváže obléknout jen málo která žena. Zamračené obličeje modelek a lehce depresivní hudba tomu všemu jen přizvukovaly.

V ženské části kolekce se Wang zaměřil v základu na bílo černou kombinaci, nejčastěji v podobě pruhů. K nim ladily barevné, plyšové kabelky, kulichy a tílka.

Sem tam se v kolekci objevily šaty z lesklejších materiálů, které tam jakoby vůbec nepatřily. Detaily zaměřil Wang na různé řetězy na krku modelek, výrazné náušnice i celou kolekci proplétající decentní odstín růžové.

Svetry větších velikostí, kalhoty vyhlížející jako tepláky, volné mikiny s nápisy či se siluetou dívky svíjející se u tyče, působily hodně pohodlně. Osobně si umím představit, že bych se do nich zachumlala v sychravém podzimním dnu doma u televize.

Průstřihy na džínách, vzor marihuany na šatech a lesklé drobnosti jsou rovněž tím, co se vám na kolekci může líbit. Chce to však hodně osobitý nadhled a schopnost vidět kolekci z pohledu samotného návrháře.

vogue.com/fashion-shows

ALEXANDER WANG FALL 2016 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Ostrá silueta a sofistikovanost pro jaro Derek Lam

Přírodní barvy a tkaniny se objevily v kolekci Derek Lam pro jaro 2018. Celá práce je zakořeněná v městské a dynamické ženskosti.

Celý článek

Rachel Zoe otevřela jarní kolekci 2018 vzorem palmových listů

Palmové listy nalákaly obecenstvo na domněnku, že jarní kolekce Rachel Zoe bude plné vzorů a barev, opak se stal pravdou.

Celý článek