dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Alice Temperley do své Resort kolekce 2017 zachytává sny

Přidat na Seznam.cz
Nebylo tak těžké poznat námět, který tvorbu Alice Temperley provázel. Lapače snů byly v hlavní roli. A jak to tak vypadá, návrhářka se s námi podělí jen o ty barevné. 

Modely Resort kolekce anglické návrhářky pod značkou Temperley London se odvolávají k tématice snů. Jedny šaty nejčastěji kombinují vícero barev stejně jako vzorů, což odkazuje k zmatené povaze snů, které nás provázejí během spánku. Jasně také vidíme, že od snů nevede nijak zvláště dlouhá cesta k oblíbenému boho stylu. Alice spojila obě části do jedné kolekce a vzešly modely dívčí, romantické, hravé a dosti barevné. 

Ke konci necelé čtyřicítky uvedených modelů se ukázaly šaty pojaté více perfekcionalisticky a s důrazem na luxusní dojem. Barvy se vytratily a do jedné byly nahrazeny tóny roku 2016 - baby blue a světlou růžovou. Délka šatů se prodloužila, vzory nahradily jemné třpytky nebo bohatě postačil saténový finish. Najednou jsme si prohlíželi šaty hodny princezen. Jak na tom jsou s výběrem šatů princezny, tedy úplně nevíme, ale Vévodkyně z Cambridge má Temperley London ráda. Tak třeba některý z modelů zahlédneme v příštích měsících právě na ní. 

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ALICE TEMPERLEY TEMPERLEY LONDON RESORT 2017

Související články

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek