dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

Americká herečka Jane Fonda byla zatčena za protest na ochranu klimatu

Přidat na Seznam.cz
Držitelka dvou Oscarů i cen Emmy je celoživotní aktivistkou. V pátek byla spolu s dalšími 15 lidmi ve Washington D.C. před kapitolem zatčena za pořádání protestu bez povolení.

Policie několikrát jednaosmdesátiletou herečku i další pořádající protest vyzvala, aby opustili místo před kapitolem, jelikož se tak nestalo, přišlo neodkladné zatčení. To natočilo několik kamer a video se teď šíří prostřednictvím sociálních sítí.

K protestu se nechala herečka „strhnout“ hnutím mladých lidí s názvem Fridays for Future, které založila Greta Thunberg, a které podle ní tvoří pevná základna lidí. Herečka se nechala slyšet, že krize ohledně klimatické změny je největší hrozbou. „Je to jako tikající bomba. Nemáme moc času,“ dodala o důležitosti situace Jane Fonda. „Tohle je kolektivní krize, která nyní vyžaduje kolektivní akci,“ uvedla herečka ve videu, které se šíří světem.

V rámci protestu držela americká herečka nápisy, jako „Hlasujte, mluvte, jednejte“, nebo také „Žádná další fosilní paliva“, kterými chtějí popostrčit americké politiky k větší činnosti kolem celé problematiky. Ostatně přestěhování se do Washingtonu bylo ze strany Jane Fondy pouze dočasný akt, aby mohla být poblíž organizaci, se kterou chtěla vystoupit na demonstraci.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KLIMATICKÉ ZMĚNY PROTEST JANE FONDA GRETA THUNBERG FRIDAYS FOR FUTURE

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Na konci června ožije Praha hudbou

Tolik očekávané období je tady! Kulturní půst pomalu končí a za pár dní se Praha rozezní v tónech hudebního pouličního festivalu. Praha Žije Hudbou proběhne ve dnech 25.až 27. června 2020.

Celý článek