dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Přidat na Seznam.cz
Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

foto: se svolením značky Anntracit

Anntracit, to jsou autorské dřevěné (ručně malované) a akrylové brože a náušnice vyrobeny s citem k designu a s láskou ke tvarům a barvám.

Navrženy a vyrobeny jsou povětšinou v pražském bytě plném řízeného kreativního chaosu, kytek, inspirací polepených stěn, a hlavně *emotion alert* s výhledem na to nejhezčí město.

“Příběh Anntracitu se začal psát při mém studiu na umělecké univerzitě v Anglii, kde mě uchvátily tamní dílny. Možnosti tvorby byly v ateliéru takřka neomezené a trávila jsem v něm většinu času. Piny jsem začala tvořit právě tam a zůstaly se mnou dodnes. Anntracit je projektem, který postupně krystalizuje z mého neutuchajícího nadšení pro design a ruční práci,” říká autorka šperků a doplňků.  

Anntracit se začíná rozkoukávat na uměleckých trzích, prodává se ve vybraných design shopech a také se zaměřuje na zakázkovou výrobu personalizovaných broží.

 

 

 

"Anntracit nezůstane pouze u doplňků. Nejbližší vizí jsou tištěné produkty jako přání, pohledy nebo plakáty. Tím se Anntracit přiblíží mému kreativnímu alter egu, tedy ilustrující grafičce," říká Annemarie Havlíčková.

Anntracitové nápady vznikají v komplexnosti městské inspirace. Ať už se jedná o pozorování okolního dění z tramvaje, návštěvy divadel, sbírání filmových nebo kávových zážitků. 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ŠPERKY DESIGN AUTORSKÁ TVORBA DŘEVĚNÉ BROŽE DŘEVĚNÉ NÁUŠNICE ANNTRACIT

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Pro nejhezčí kameny jezdím do Kolumbie, říká šperkař Luboš Korbička

Luboš Korbička je šperkařem i velkým dobrodruhem v jednom. Svým zákazníkům se snaží najít jen to nejlepší a pro drahé kameny lítá po celém světě. I když mu ještě nebylo ani čtyřicet, zažil toho díky své profesi více než mnozí za celý život.

Celý článek
Šperky Louis Vuitton

OSOBITÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON EMPREINTE

Nadčasová kolekce šperků Louis Vuitton Empreinte se rozrůstá o nové kousky, které nás berou na cestu za objevováním svého vlastního já a osobního vkusu.

Celý článek
Pandora pro mazlíčky

PANDORA ŠPERKY, KTERÉ PADNOU VÁM I VAŠIM MAZLÍČKŮM

Poprvé v historii uvádí Pandora na trh doplňky, které budou moci nosit vaši čtyřnozí parťáci a mazlíčci. 

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

Bella Hadid v kampani Swarovski přináší jiskřičku navíc

Dynamické snímky známé šperkařské společnosti Swarovski společně s hvězdnou modelkou Bellou Hadid dohromady přináší velmi zajímavou kampaň.

Celý článek