dnes je 17.06.2019 a svátek má Adolf

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Přidat na Seznam.cz
Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

New York a architektura

Dva návrháři Lazaro Hernandez a Jack McCollough stojí za kreativitou značky Proenza Shouler. Po dvou přehlídkách v minulých sezónách konaných v Paříži se nyní vrátili do svého rodného New Yorku. Podzimní konfekční kolekce byla plná návrhářových subjektivních pocitů z města, které nikdy nespí. Zaměřili se zejména na architekturu a tyto linie přenesli i do rezervované kolekce. Strohé střihy byly však oživeny kombinací materiálů a novými experimentálními střihy.

Sexy v pánském obleku

Městský pocit z uvolněných pánských obleků šitých pro ženy s vykukujícími šálami byl znát z každého modelu. Jako by modelky právě přišly z pracovní schůzky z Wall Street. Neokázalý přístup k ženské sexualitě byl znát z toho, že modelky neměly košile. Měly jen oblek. Chytrý způsob, jak neztratit dámský půvab v pánském modelu. Jemně působící bylo i pštrosí peří opatrně sešité po stranách roláku na rukávech. 

Dekonstrukce známého oblečení

Návrháři se zaměřili hlavně na dekonstrukci úpletových šatů, klasických trenčových kabátů a kožených bund. Překvapili tím pro svou originalitu. Nesnažili se vymyslet nic nového. Naopak šli o krok zpět. Vzali něco dlouhodobě existujícího, rozebrali, předělali to a po kouskách vrstvili, až vznikl nový oděv. Povedené jsou zejména úpletové šaty, vesty, trička, mini svetry s průstřihy spolu s krejčovsky dokonalým pánským oblekem. Kožené vesty nošené přes kabát dodávaly na drsnosti. Vrstvení materiálů a jejich struktur je oblíbeným tématem tohoto dua. Trenč se setkala se šálovým límcem místo klasických klop.

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PROENZA SHOULER NYFW FALL 2019 PODZIM 2019 READY TO WEAR KONFEKCE

Související články

Jeremy Scott vytvořil hororovou kolekci pro módní dům Moschino

Hororové téma si vybral sám návrhář Jeremy Scott, na pomoc si přizval známého fotografa Huntera Abrams, který zvěčnil momenty ze zákulisí pánské a resort přehlídky. Modelky a modelové si vzali příklad z ikonických hororů. Nejdivočejší momenty si prohlédněte v tomto článku.

Celý článek

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek