dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Přidat na Seznam.cz
Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

zdroj: Vogue

Když jsme viděli na rozvrhu Fashion Weeku v Paříži značku Balenciaga, naše módní srdce zaplesala. I přes nepřízeň osudu uvidíme zbrusu novou jarní kolekci 2021 z tužky návrháře Demny Gvasalia. Přehlídka však nebyla ani zdáním blízká našim představám. Show totiž byla prezentována jako film natočený v ulicích nádherné noční Paříže. 

Zdroj: Vogue

Sestříhaní modelové a modelky procházeli nejznámějšími místy Paříže v noci v nové tmavé kolekci v rytmu nesmrtelného songu “Sunglasses at Night” - neboli Sluneční brýle v noci. Netřeba dodávat, že produkce samozřejmě ke každému modelu přidala i sluneční brýle, aby byl dokreslen celý podtext. Zvláštní spojení slunečních brýlích v noční Paříži bylo to poslední, co outfitům chybělo.

Zdroj: Vogue

Message filmu byla tak jasná - musíme se pohnout kupředu a hodit za hlavu zkázu, kterou nám pandemie přinesla. Prošli jsme temnotou, ale na konci nás čeká opět světlo. Část kolekce byla pak věnována primárně street stylu. Ve filmu tuto část tvůrci zasadili do prostředí podzemního tunelu v Paříži. Underground, svoboda a Paříž jsou věci, které nelze od sebe oddělit. Ačkoli se většina návrhářských elit z hlediska street style vyřádí především extravagancí, vulgaritou a neotřelostí, Demna Gvasalis tento styl v kolekci pojal velmi konzervativně. Konzervativně v tom smyslu, že si vytyčil pohodlí jako hlavní atribut této části kolekce. Snad se tím inspiroval například u návrháře Giorgia Armaniho, který o pár týdnů dříve předvedl svou "pohodlnou" kolekci v Miláně.

Aktuálně návrhář Gvasalia pracuje na nové kolekci haute couture, ve které by chtěl snoubit pařížskou eleganci s americkou modernou. Jak se ale dají spojit americké džíny a francouzské tradiční róby, se budeme muset nechat překvapit v příštím roce na dalším ročníku pařížského týdne módy.

Přidat na Seznam.cz
PARIS FASHION WEEK MÓDNÍ TÝDEN V PAŘÍŽI 2021 BALENCIAGA DEMNA GVASALIA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PFW 2020

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek