dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Přidat na Seznam.cz
Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

zdroj: Vogue

Když jsme viděli na rozvrhu Fashion Weeku v Paříži značku Balenciaga, naše módní srdce zaplesala. I přes nepřízeň osudu uvidíme zbrusu novou jarní kolekci 2021 z tužky návrháře Demny Gvasalia. Přehlídka však nebyla ani zdáním blízká našim představám. Show totiž byla prezentována jako film natočený v ulicích nádherné noční Paříže. 

Zdroj: Vogue

Sestříhaní modelové a modelky procházeli nejznámějšími místy Paříže v noci v nové tmavé kolekci v rytmu nesmrtelného songu “Sunglasses at Night” - neboli Sluneční brýle v noci. Netřeba dodávat, že produkce samozřejmě ke každému modelu přidala i sluneční brýle, aby byl dokreslen celý podtext. Zvláštní spojení slunečních brýlích v noční Paříži bylo to poslední, co outfitům chybělo.

Zdroj: Vogue

Message filmu byla tak jasná - musíme se pohnout kupředu a hodit za hlavu zkázu, kterou nám pandemie přinesla. Prošli jsme temnotou, ale na konci nás čeká opět světlo. Část kolekce byla pak věnována primárně street stylu. Ve filmu tuto část tvůrci zasadili do prostředí podzemního tunelu v Paříži. Underground, svoboda a Paříž jsou věci, které nelze od sebe oddělit. Ačkoli se většina návrhářských elit z hlediska street style vyřádí především extravagancí, vulgaritou a neotřelostí, Demna Gvasalis tento styl v kolekci pojal velmi konzervativně. Konzervativně v tom smyslu, že si vytyčil pohodlí jako hlavní atribut této části kolekce. Snad se tím inspiroval například u návrháře Giorgia Armaniho, který o pár týdnů dříve předvedl svou "pohodlnou" kolekci v Miláně.

Aktuálně návrhář Gvasalia pracuje na nové kolekci haute couture, ve které by chtěl snoubit pařížskou eleganci s americkou modernou. Jak se ale dají spojit americké džíny a francouzské tradiční róby, se budeme muset nechat překvapit v příštím roce na dalším ročníku pařížského týdne módy.

Přidat na Seznam.cz
PARIS FASHION WEEK MÓDNÍ TÝDEN V PAŘÍŽI 2021 BALENCIAGA DEMNA GVASALIA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PFW 2020

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek