dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Balenciaga vzdala hold Ukrajině přehlídkou ve sněhové bouři 

Přidat na Seznam.cz
Na pařížském módním týdnu překvapila Balenciaga celý svět. Přehlídka nové kolekce se totiž konala v hangáru na kraji Paříže v simulované sněhové bouři a doslova pobláznila internet a sociální sítě. Značka přehlídkou vzdala hold válčící Ukrajině.

zdroj: Balenciaga

Na první pohled se to celé zdálo jako jedna velká šílenost. Módní show značky Balenciaga se na pařížském fashion weeku konala v uměle vytvořené sněhové bouři a podmínky pro modely a modelky tak nebyly vůbec jednoduché – vítr a sníh jim značně komplikovaly chůzi. Málokdo by v tom všem našel symboliku související s válkou na Ukrajině, opak je ale pravdou.


 zdroj: Balenciaga

Kreativní ředitel Balenciagy Demna Gvasalia si totiž na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je být uprchlíkem. Pochází z Gruzie a jako dvanáctiletý kluk z ní uprchl kvůli občanské válce. Ve světle nedávného dění se mu tyto traumatizující vzpomínky vrací a rozhodl se přehlídkou své kolekce vzdát boji zmítané Ukrajině hold.

 
 zdroj: Balenciaga

Vše bylo do detailu promyšlené. Hosté na svých židlích našli trička v barvách ukrajinské vlajky, a dokonce vizuál přehlídky jako by připomínal válečné podmínky – nechyběla hlasitá hudba a světelné efekty připomínající exploze. Na začátku přehlídky pak Demna, který na Ukrajině chodil do školy, pronesl proslov v ukrajinštině.


zdroj: IG thefashionnwrld

Sněhová bouře měla symbolizovat apokalyptickou realitu, a i ona vycházela z Demnových vlastních zkušeností, když se jako dítě snažil uniknout právě takové bouři při trekkingu v Gruzii. „Tato show nepotřebuje žádné vysvětlení. Je věnována nebojácnosti, odporu a vítězství lásky a míru,“ uvedl na oficiálním Instagramu Balenciagy.


zdroj: IG thefashionnwrld

 

Přehlídka každopádně nabídla kromě silného zážitku také zajímavé modely – dominovala černá barva, z materiálů pak kůže a častým doplňkem byly mohutné tašky. Mezi hosty nechyběla například Kim Kardashian, která se „oblékla“ do žlutočerné výstražné pásky. Tento look se objevil také na přehlídkovém mole. Přehlídku zakončily modely v modré a žluté barvě symbolizující jak jinak než svobodnou Ukrajinu.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁRHÁŘI BALENCIAGA KIM KARDASHIAN UKRAJINA

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

AFKA: Nová česká upcycled & sustainable & morph to fit fashion značka spustila prodej první kolekce

Návrhářka Vendula Niklová spustila prodej první kolekce své designové značky Afka – morfující módy pro ty, kteří rádi staví svůj styl na originalitě, kvalitě a udržitelnosti. 

Celý článek

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku.

Celý článek

Diamanty z Ruska oficiálně přestane nakupovat společnost Tiffany & Co.

Tiffany & Co. se v posledních dnech dostává pod velký tlak společnosti, která žádá zastavení prodeje produktů pocházejících z Ruska. Přidávají se tak k dalším klenotníkům, kteří dělají krok na podporu Ukrajiny.

Celý článek

Jak se k situaci na Ukrajině staví světové módní značky

Situace na Ukrajině se dotkla asi každého z nás a dále eskaluje, jak se k tomu staví módní svět? Někteří módní giganti prvně mlčeli, pak začali konat. Jak se známé módní domy postavily k situaci na Ukrajině a co poskytly na zlepšení situace?

Celý článek

Brilantní kolekce módního domu Schiaparelli uchvátila Paříž

Haute Couture přehlídky pro jaro/léto 2022 navozují pocit skutečného návratu k životu. Návrhář Daniel Roseberry utekl ve své mysli do vesmírného světa a nastolil tak trošku sci-fi.

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek