dnes je 23.02.2019 a svátek má Svatopluk

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Proč právě 70. léta? Kors se snažil vytvořit kolekci plnou pozitivismu a optimismu. Sandálky a plavky, vysoké krejčovské umění, satén, květinové výšivky na šatech i nadměrné velikosti jsou jen hrstkou v moři.

Střihy vojenských sak a kabátů v kratších i dlouhých verzích s mosaznými knoflíky, matné i lesklé látky, olivový kostýmek s vrstvenou sukní, kozačky s hadím vzorem, pruhované ponožky v sandálcích a téměř všudypřítomné sluneční i dioptrické brýle popisují ženu Michaela Korse. K tomu ladí i dostatek růžových tónů na šatech, kabelkách či botách. Snad jen růžový kožich se stříbrnými efekty na rukávech i v pase je víc, než bychom si mohli a chtěli přát.

Kolekce nafocená u cihlové zdi s lístky růží kopíruje zemité tóny všech modelů. Vážnost, elegance i inspirace ve skutečné ženě, která je na svou ženskost hrdá, je skutečným pozitivním přístupem k módě.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MICHAEL KORS COLLECTION PRE-FALL 2019 70. LÉTA

Související články

Emilia Wickstead zahalila svoji přehlídku do gangsterského hávu

Velkým překvapením lze nazvat nejnovější kolekci talentované novozélandské návrhářky s jemnou a křehkou duší, která si pro inspiraci došla ke slavné filmové trilogii The Godfather.

Celý článek

Vivienne Westwood vyjádřila nespokojenost s politikou prostřednictvím nové kolekce

Androgynní kolekce britské návrhářky Vivienne Westwoood nesla jasná poselství: nespokojenost se současnou politickou a ekologickou situací. Nechyběly proto narážky na brexit, zbytečné kácení deštných pralesů či globální oteplování.

Celý článek

Michael Kors přivezl do New Yorku vzpomínky na dobré časy módy v čele s modelkou Patti Hansen

Říká se, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nikdy ne napořád. Značce Michael Kors se v letošní kolekci ready-to-wear podařilo probudit sedmdesátá léta.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek