dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Přidat na Seznam.cz
Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Kreativní ředitel dámské divize italského módního domu Salvatore Ferragamo, Paul Andrew, vytvořil kolekci, která byla, co se barevné palety týče, inspirovaná italským malířem Agnolo Bronzinem. Právě jeho obrazy nyní vystavuje Galleria degli Uffizi (galerie výtvarného umění v italské Florencii). Barevná paleta kolekce odkazovala na několik obrazů ze 16. století. A ačkoliv sbírka obsahovala mnoho tlumených barev, nechyběla ani tmavě zelená, modrá či rumělková. „Snažíme se některé ikonické prvky módního domu převést do moderního pojetí,” řekl Paul Andrew. Při hledání v archivních materiálech narazil Andrew na fotografie z 80. let, které vyobrazovaly nadměrné kabáty a právě ty se staly klíčovým prvkem dámské kolekce.

Zatímco se Paul Andrew inspiroval manýristickými obrazy, kreativní ředitelka pánské divize Guillaume Meillandová se rozhodla vytvořit kolekci inspirovanou excentrickým britským spisovatelem Paulem Bowlesem. Nechyběly však ani ikonické kódy módního domu Ferragamo, proto bylo k vidění mnoho elegantních sak, košil, kalhot či kožených bund. 

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SALVATORE FERRAGAMO PRE-FALL 2019 MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek