dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Přidat na Seznam.cz
Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Kreativní ředitel dámské divize italského módního domu Salvatore Ferragamo, Paul Andrew, vytvořil kolekci, která byla, co se barevné palety týče, inspirovaná italským malířem Agnolo Bronzinem. Právě jeho obrazy nyní vystavuje Galleria degli Uffizi (galerie výtvarného umění v italské Florencii). Barevná paleta kolekce odkazovala na několik obrazů ze 16. století. A ačkoliv sbírka obsahovala mnoho tlumených barev, nechyběla ani tmavě zelená, modrá či rumělková. „Snažíme se některé ikonické prvky módního domu převést do moderního pojetí,” řekl Paul Andrew. Při hledání v archivních materiálech narazil Andrew na fotografie z 80. let, které vyobrazovaly nadměrné kabáty a právě ty se staly klíčovým prvkem dámské kolekce.

Zatímco se Paul Andrew inspiroval manýristickými obrazy, kreativní ředitelka pánské divize Guillaume Meillandová se rozhodla vytvořit kolekci inspirovanou excentrickým britským spisovatelem Paulem Bowlesem. Nechyběly však ani ikonické kódy módního domu Ferragamo, proto bylo k vidění mnoho elegantních sak, košil, kalhot či kožených bund. 

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SALVATORE FERRAGAMO PRE-FALL 2019 MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek