dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Kreativní ředitel dámské divize italského módního domu Salvatore Ferragamo, Paul Andrew, vytvořil kolekci, která byla, co se barevné palety týče, inspirovaná italským malířem Agnolo Bronzinem. Právě jeho obrazy nyní vystavuje Galleria degli Uffizi (galerie výtvarného umění v italské Florencii). Barevná paleta kolekce odkazovala na několik obrazů ze 16. století. A ačkoliv sbírka obsahovala mnoho tlumených barev, nechyběla ani tmavě zelená, modrá či rumělková. „Snažíme se některé ikonické prvky módního domu převést do moderního pojetí,” řekl Paul Andrew. Při hledání v archivních materiálech narazil Andrew na fotografie z 80. let, které vyobrazovaly nadměrné kabáty a právě ty se staly klíčovým prvkem dámské kolekce.

Zatímco se Paul Andrew inspiroval manýristickými obrazy, kreativní ředitelka pánské divize Guillaume Meillandová se rozhodla vytvořit kolekci inspirovanou excentrickým britským spisovatelem Paulem Bowlesem. Nechyběly však ani ikonické kódy módního domu Ferragamo, proto bylo k vidění mnoho elegantních sak, košil, kalhot či kožených bund. 

Vogue.com, WWD.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SALVATORE FERRAGAMO PRE-FALL 2019 MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

TOP 26 nejkrásnějších plesových šatů od návrhářských špiček

Blíží se plesová sezóna. Večerní róba je klíčovým vyjádřením sebe samé. Co nabízí nejluxusnější značky a mistři v oboru? Výběr toho nejlepšího zde… 

Celý článek

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Celý článek

Prada v nové kampani představila západ slunce připomínající peklo

Západ slunce v opravdu velkém provedení působí, spíše jako by samotné peklo vystoupilo na zem. Netradičně pojatá kampaň je z rukou fotografa Willy Vanderperre.

Celý článek

Nejoblíbenější návrhář celebrit pro rok 2018: Marc Jacobs

Geniální kreace od Marca Jacobse si zamilovaly celebrity mnoha zemí při každé významné příležitosti během tohoto roku. Jaké je jeho tajemství?

Celý článek

Maxmara se v kolekci Pre-Fall 2019 inspiroval svou kamarádkou baletkou

Blízký vztah návrháře a kamarádky, profesionální baletky se hluboce otiskl do jeho nejnovější tvorby. Jak vypadá šatník pro balerínu?

Celý článek