dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Přidat na Seznam.cz
Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Kreativní ředitel dámské divize italského módního domu Salvatore Ferragamo, Paul Andrew, vytvořil kolekci, která byla, co se barevné palety týče, inspirovaná italským malířem Agnolo Bronzinem. Právě jeho obrazy nyní vystavuje Galleria degli Uffizi (galerie výtvarného umění v italské Florencii). Barevná paleta kolekce odkazovala na několik obrazů ze 16. století. A ačkoliv sbírka obsahovala mnoho tlumených barev, nechyběla ani tmavě zelená, modrá či rumělková. „Snažíme se některé ikonické prvky módního domu převést do moderního pojetí,” řekl Paul Andrew. Při hledání v archivních materiálech narazil Andrew na fotografie z 80. let, které vyobrazovaly nadměrné kabáty a právě ty se staly klíčovým prvkem dámské kolekce.

Zatímco se Paul Andrew inspiroval manýristickými obrazy, kreativní ředitelka pánské divize Guillaume Meillandová se rozhodla vytvořit kolekci inspirovanou excentrickým britským spisovatelem Paulem Bowlesem. Nechyběly však ani ikonické kódy módního domu Ferragamo, proto bylo k vidění mnoho elegantních sak, košil, kalhot či kožených bund. 

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SALVATORE FERRAGAMO PRE-FALL 2019 MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Sázka na ženskou rafinovanost v kolekci Proenza Schouler

Podzimní kolekce značky Proenza Schouler je pro nás příjemným překvapením. Mísí se v ní moderní styl, elegance, trocha vášně, a především prvky ženskosti.

Celý článek