dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

Barevně sladěný pár je na společenské akci vždy obdivován

Přidat na Seznam.cz
Sezóna plesů a vánočních večírků se blíží mílovými kroky. Po více než roční pauze snad budeme moct vyrazit na taneční parket nebo firemní akci. Většina žen chce vypadat dokonale a outfit má vybraný několik týdnů dopředu.

Jak ale obléct partnera, abyste spolu barevně ladili? 

Pokud chcete udělat dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečení, které hraje velkou roli ve vašem společenském životě. Je dobré vědět, že oblečení, které nosíte do práce, se nemusí hodit na ples a naopak. Oblečení totiž velkou měrou ovlivňuje to, jak vás lidé vnímají. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka.

Ideální je, když se s partnerem na oblečení domluvíte. Pokud máte v plánu jít na ples například v modrých šatech, určitě nedoporučujte partnerovi například zelenkavou košili nebo růžovou kravatu. Mějte na paměti, že ples je večerní společenskou událostí a tomu musí odpovídat i volba oblečení. „Například k výrazně červeným šatům s černými doplňky, dejte partnerovi do hluboce černého saka, vášnivou barvu jako je například bordó. Barev se nebojte, odstíny nelaďte přesně, ale spíše ztmavujte. Tím docílíte společné dokonalosti,“ radí Denisa Vámoš Gróffová, kreativní vizionářka společnosti Pánské obleky BANDI.

V případě, že si žena vybere modré šaty a stříbrné doplňky, mají muži několik variant, jak se s partnerkou sladit:

1. barevné sladění pomocí tmavě modrého nebo stříbrného kapesníčku, který si muž vloží do kapsy saka 

2. partner si vybere jednu z barev, například modrou, a oblékne si tmavě modrou košili a k ní si uváže kontrastní černou kravatu

3. nejpůsobivější je, když si muž oblékne tmavě modrou košili, černou kravatu a stříbrný kapesníček

Vsaďte na sílu doplňků

Barevného souladu také docílíte, když společně vyberete podobnou barvu kravaty, motýlka nebo kapesníčku do saka. Stačí, aby tyto pánské doplňky barevně korespondovaly s vašimi doplňky, jako je kabelka, opasek nebo brož. S motýlkem lze sladit také šle. Váš muž s nimi bude vypadat stylově i v případě, když si sundá sako. Důležité je také vědět, že sako by muž neměl ve společnosti odkládat při významných momentech události, jako je slavnostní uvítání nebo předávání ocenění a podobně.

„Detaily tvoří celek. A právě tyto detaily dodávají muži na eleganci. Jasným návodem k úspěchu je vždy tmavý, dobře padnoucí oblek, košile barevně sladěná s kravatou, kožený opasek v barvě obuvi a další doplňky.  Nezapomeňte ani na ponožky s prodlouženou délkou, aby při usednutí nebyly vidět muži holeně.“ dodává Denisa Vámoš Gróffová.

 

Když už si dáte práci s výběrem dokonalého outfitu, nepřipusťte, aby partner pokazil váš celkový dojem tím, že si na oblek vezme sportovní nebo volnočasovou bundu. Jedinou správnou volbou je v tomto případě pánský kabát. Bez něj se muži, kteří jdou v zimě na společenskou událost, neobejdou.

bandi_-_kabat.jpg

Dress code: Black Tie?

V případě, že se s partnerem chystáte na významnou společenskou událost, věnujte pozornost pozvánce, kterou jste obdrželi. Pokud je na ní uveden Dress code, řiďte se jím. Jen tak budete mít jistotu, že se pro danou událost obléknete správně. Pro formální společenské akce platí striktnější pravidla oblékání, než pro večírek s přáteli nebo standardní ples. Z převážné většiny se jedná o Dress code: Black-Tie, kde už bude muž potřebovat černý smoking

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA SMOKING BANDI DRESS CODE BLACK TIE PÁNSKÉ DOPLŇKY JAK SE OBLÉKNOUT NA PLES PLES

Související články

Tenisová kolekce Michael Kors x Ellesse nemá chybu

Tentokrát se módní velikán rozhodl spojit se sportovní značkou a vytvořit kolekci plnou aktivního oblečení, doplňků, plavek a dalšího. Mrkněte, jak to vypadá, když se spojí vintage a sport.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

Jarní měsíce strávené poznáváním nevšedních krás české krajiny? Jakožto milovníci přírody si neumíme představit nic lepšího. Průvodcem jedenácti výletů vám bude Lukáš Langmajer.

Celý článek

Rozhovor: Veronika Kašáková a její inspirativní projekt Restart se spojili se značkou C&A

C&A nabízí oblečení pro celou rodinu, ale nejvíce se zaměřuje na dámskou módu. Ve svých kolekcích jde vždy dál, hledá nové způsoby zpracování materiálu i výroby, ale hledá i inspirativní ženy, mezi kterými je i Veronika Kašáková.

Celý článek

Plus size mužští modelové, kteří inspirují ke stylovému oblékání

Pozitivní přístup ke svému tělu ve spojitosti s plus size velikostmi se netýká jenom žen. Tito muži s nadměrnými velikostmi inspirují pomocí svých instagramových účtů tisíce dalších.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Jarní kousky, které by neměly chybět stylovým gentlemanům

Vyšlápněte si za jarními zážitky a obklopte se novinkami pro všechny stylové gentlemany. Připravili jsme pro vás výběr z trendy obuvi, bund, zavazadel, ale i ponožek.

Celý článek

Must have březen: Obklopte se jarem i láskou

Možná právě té lásky teď potřebujeme ještě o kousek více než jara samotného. I když sluníčko začíná pomalu nabírat síly a jarní kousky za chvíli budeme oprašovat ze skříně.

Celý článek