dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Barvou roku 2019 je korálová

Přidat na Seznam.cz
Bude pro nadcházející sezonu hitem korálová? Experti tvrdí, že ano! Konkrétně je to barva Pantone 16-1546 Living Coral.

Odstín korálu je na pomezí červené, růžové a oranžové. Je výrazný, ale jemný. Obklopuje nás teplem a životem. Korálová je barvou přirozenou, temperamentní, ale také hravou, díky čemuž povzbuzuje naši vnitřní aktivitu.

Tato barva vychází z přírody, oživuje mořské dno v podobě korálových útesů a je přirozenou součástí našeho ekosystému. Navoďte si do svého šatníku barvy plné životního optimismu, vnitřního klidu a pohody. Oblečte se žensky a stylově. Najděte krásu a lehkost v saku, svetříku, kalhotách či šatech. 

Každé z Vás tato barva nemusí přirůst k srdci, ale pokud i přesto toužíte být trendy, nebojte se oživit šatník malými či drobnými doplňky, které oživí Váš outfit – náramek, náhrdelník, prsten, náušnice či dokonce gumička, do vlasů, šátek, peněženka.

Nesmíme zapomenout ani na líčení, které je nám ženám velice blízké – stíny na oči, tvářenku, rtěnku, lesky na rty i lak na nehty jednoduše seženete v korálovém odstínu. Tato barva se nám ale také dostane do našich interiérů. Nebojte se jí lehce oživit svou domácnost. Ručníky, deky, květiny, vázy, misky, hrníčky, apod.

Již 20 let ovlivňuje značka Pantone díky rozhodování o barvě roku, vývoj a nákup produktů v mnoha průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového designu i grafiky. Proces výběru barvy roku vyžaduje důkladnou úvahu a analýzu trendů. Pro zvážení se proto berou v úvahu i zábavní průmysl, film, cestování, umění, móda, turistika, životní styl, sociální a ekonomické podmínky, nebo také design. A výhercem pro rok 2019 je Living Coral!

pantone.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DESIGN LIFESTYLE PANTONE KORÁLOVÁ BARVA ROKU

Související články

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Francouzská stylistka a editorka francouzské Vogue Géraldine Saglio vytvořila kolekci vzývající nómádky

Zavřete na chvíli oči a představte si divokou přírodu, vyprahlou a rozpálenou zem od slunce, tváře ošlehané větrem a nekonečno svobody, kterou vám tento pocit přináší. Pokud jste se do tohoto pocitu dokázala vžít, pak vám tahle móda uhrane.

Celý článek

14. ročník módního večera Fashion Stars Night nás upřímně oslovil

Pražská křižovatka kostel sv. Anny opět ožil módními přehlídkami. Přijali jsme pozvání a šli kouknout na nové kolekce čtyř designérů z Česka a Slovenska.  

Celý článek