dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Přidat na Seznam.cz
Není to poprvé, kdy odborníci z Pantone Color Institute zvolili dva odstíny pro jeden rok, není to však úplně tradiční. Rok 2021 budou symbolizovat barvy praktické a pevné, stejně jako hřejivé a optimistické. Věříme, že nám přinesou sílu a pozitivní zprávy.

Šedá (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray) a zářivě žlutá (PANTONE 13-0647 Illuminating) jsou dvě nezávislé barvy, které možná na první pohled nemají nic společného, v důsledku se však doplňují a navzájem podporují. Barva roku 2021 symbolizuje pocit ohleduplnosti s příslibem něčeho slunného a přátelského.

Kombinace žluté a šedé je poselstvím štěstí, odvahy a naděje, což je pro lidského ducha teď opravdu zásadní. Nemalou roli v tom, jak se cítíme hraje i naše oblečení. Obklopení do povzbuzujících odstínů, se vždy budeme cítit lépe. I proto společnost PANTONE zvolila jednou z barev zářivě žlutou, která je veselá, hřejivá a plná vitality. Šedá je vedle ní symbolem pevných základů, barvou oblázků na pláží a přírodních prvků, jejichž letitý vzhled podporuje schopnost obstát v těžké zkoušce. Šedá odráží vytrvalost a odolnost.

Šedá a žlutá jsou spojením respektu, moudrosti, inovace a inteligence, stejně jako regenerace a nových způsobů myšlení.

žlutý blejzr 749 Kč / bonprix.cz

 

papuče s kožíškem Bear 199 Kč / casnaboty.cz

 

kabát 1 799 Kč / reserved.com

 

šaty bavlněné 3 200 Kč / mayda.cz

 

klobouk kapitánka 1 500 Kč / tonak.cz

 

šedá sukně Tom Tailor 839 Kč / aboutyou.cz

 

žluté tenisky VANS 1 555 Kč / aboutyou.cz

 

kalhoty se sklady v pase 17 200 Kč / POP by Zuzana Kubíčková

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DESIGN PANTONE BARVA ROKU BARVA ROKU 2021 ŠEDÁ ZÁŘIVÁ ŽLUTÁ ŽLUTÁ

Související články

40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design

Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek