dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Baťa uvádí na vánoční trh dárky s perfektními parametry i přesahem: B by Lada

Přidat na Seznam.cz
Co vás napadne, když se řekne dárek s přesahem? Funkčnost, nadčasovost, kvalita, udržitelnost a originalita. To vše letošní limitovaná série dárků pro vaše blízké, ale i pro vás samotné B by Lada splňuje.

Zdroj: se svolením Lady Vyvialové

A jak vlastně vzniklo spojení české zavedené značky s českou návrhářkou Ladou Vyvialovou, známou především díky své práci s nano materiály? A na co konkrétně se už nyní můžeme těšit?

  
Zdroj: se svolením Lady Vyvialové

Celý příběh spolupráce začal na první pohled docela obyčejně a kvůli tehdejším podmínkám i poněkud neosobně. Módní návrhářka Lada Vyvialová a její Creative Platform přijali pozvánku k setkání s týmem značky Baťa a samotná schůzka v době vrcholící koronavirové vlny proběhla v rouškách a po předchozím otestování. Ovšem důvod společného potkání se byl už o něco přívětivější. Vymyslet vánoční dárek, který vydrží, je originální a přesto plně funkční a splňuje vše, co si představujeme pod slovem luxusní. Kvalitní produkt, který jinde neseženete. Výrobek s vysokou exkluzivitou plynoucí z autorského přístupu a velmi limitované série. Originalitu ve všech aspektech, která obdarovanému sděluje: “Myslím na Tebe.” A přesně tak, za poslouchání písničky od Oasis, bez žádných složitých prezentací, dat a briefů vznikla 100% česká módní kolekce doplňků Baťa by Lada, která předává jasný vzkaz. Přestaňme fňukat, život jde dál a my s ním.


Zdroj: se svolením Lady Vyvialové

Spolupráce, která má význam, duši (a navíc sluší)

Návrhářka Lada Vyvialová a tým Creative Platform staví na kvalitě, ručním zpracování a respektu k životu kolem nás. Fungují ruku v ruce s filozofií slow fashion a věří v oděvní minimalismus, v kvalitní materiály a zodpovědnou produkci udržitelného oblečení. Jak sama návrhářka říká, ona a její tým se účastní projektů, které dávají smysl a jejich vize a cíle si vzájemně rozumí. Proto společně se značkou Baťa navrhla limitovanou unisex kolekci čepic a nákrčníků. Část je vyrobena z patentovaného úpletu, upraveného technologií využívající funkční antibakteriální nanočástice a s originálními graffiti potisky, druhá část je velmi luxusní, minimalistická a vyrobena z té nejkvalitnější 100% vlny zpracované starobylou technologií úpravy polotovaru plstěním. Vše kompletně vyrobené do nejmenšího detailu v České republice. Kolekce je navržená tak, aby byla unisex, variabilní a mohly ji nosit všechny generace.


Zdroj: se svolením Lady Vyvialové

Autorský design s odrazem současnosti

Baťa zvolil právě takovou cestu spolupráce s Ladou Vyvialovou především proto, že chce do budoucna oslovit své zákazníky skrze kooperaci s českými designéry, kteří navrhují kvalitní, luxusní výrobky. Cílem je spojit progresivní a tradiční materiál v jedno. Modernita nano materiálu a jeho spojení s originálním potiskem, který má přesah a lze ho využít k nošení na mnoho způsobů. Exkluzivitu výrobku podtrhuje i autorské řešení dárkového obalu a označení včetně loga. Čepice i nákrčníky vznikly hned v několika variacích a je jen na vás, který si vyberete pro sebe a který budete chtít věnovat svým nejbližším třeba pod stromeček. Jistotou je, že darujete kvalitní, udržitelný produkt, který odráží současnost, ovšem vydrží v perfektní kondici mnohem déle než jednu, dvě sezóny.

 

 

B by Lada Nano nákrčník, cena 1599 Kč - Zdroj: se svolením Lady Vyvialové

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRÁŘI LADA VYVIALOVÁ BAŤA SLOW FASHION AUTORSKÁ TVORBA MINIMALISMUS

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Jak na správný capsule wardrobe

Už jste někdy zaslechli pojem Capsule wardrobe, neboli minimalistický šatník, ale moc nevíte co si pod tím představit? Nevadí! V našem článku se na tuto módní filozofii podíváme zblízka. Navíc vám poradíme, jak si vybudovat svůj osobní minimalistický šatník a co by vám v něm rozhodně nemělo chybět. Tak jdeme rovnou na to.

Celý článek

Módní návrhářka Janine Řezáčová udělala ze své kariéry start-up

Odmalička ji bavilo malovat, když pak doma objevila zaprášený šicí stroj po babičce, našla svou vášeň. Janine Řezáčová se nadchla pro módu a neodradil ji ani fakt, že ji vyhodili z vyšší návrhářské školy.

Celý článek

Oslavte Vánoce udržitelně a pohodlně

Lokální, udržitelná a především etická značka Circlle do své klíčové kolekce Power vítá novou barvu s názvem Shadow, která vás přesvědčí, že sportovní oblečení nemusíte nosit pouze do gymu.

Celý článek

Nová kolekce české značky Leeda je pro sebevědomé a nezávislé ženy

Odvažte se v originálním oversize kimonu nebo bomberu z nové kolekce české značky Leeda, mezi jejíž zákaznice patří (nejen) hollywoodské a české hvězdy.

Celý článek

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Celý článek

Kvalita, důraz na detail a odlišnost. To je značka Venduly Šulanové VS

Detail je vše. To je heslo, jímž se řídí oděvní značka VS, která byla před 4 lety založena módní designérkou Vendulou Šulanovou.

Celý článek

Platforma Slow Femme spojující módu a zodpovědnost spouští HitHit kampaň

Platforma Slow Femme rozhodně stojí za poznání. Propojuje totiž lásku k módě se zodpovědností, která souvisí s životním prostředím a škodami, které mu způsobuje právě módní průmysl.

Celý článek