dnes je 26.01.2020 a svátek má Zora

Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Přidat na Seznam.cz
Kompostovatelné sáčky vyrobené z prvotřídního švýcarského vlákna přináší nejenom útěchu naší planetě a její budoucnosti, ale jsou odrazem toho, co dokážou dvě šikovné české holky dotáhnout až na světovou úroveň.

Kdysi studovaly medicínu, dnes ve velkém vyrábí ekologické sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Vlastně jsou to sáčky, do kterých můžete uložit naprosto cokoliv, a přitom budete mít jistotu, že vaše dění nijak nenarušuje ekologii. Hana Fořtová a Tereza Dvořáková před pár lety založily značku Frusack, která se od svého prvopočátku až do dnešního dne dostala do povědomí statisíců domácností v Česku, na Slovensku, ale třeba také v Německu, Španělsku, Maďarsku a v Norsku. Dalším cílem jsou Spojené státy americké.

Frusack je vyrobený z kompostovatelného PLA, tedy polymléčné kyseliny, což je materiál na bázi kukuřičného škrobu pocházející ze Švýcarska. Celá výroba Frusacku probíhá v České republice ruční metodou. Tyto sáčky můžete opakovaně nosit na své nákupy a již nikdy nebudete muset sáhnout po mikrotenové verzi sáčku na ovoce a zeleninu.

Hana Fořtová a Tereza Dvořáková se zabývají i vzdělávacími aktivitami na základních a středních školách, kdy se snaží děti učit kritickému myšlení, jak se ke svému okolí chováme. Co je správně, co špatně a co můžeme změnit. Designérky projektu Frusack berou svou vzdělávací metodu pozitivní motivací, aby děti na školách jednotlivé kroky zařadily do běžného života samy. I tyto vzdělávací aktivity Hanka s Terezou dále rozvíjí, a tak se můžeme třeba právě na Vánoce těšit nejenom na udržitelný a praktický dárek, ale také na další novinky od značky Frusack.

frusack.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD FRUSACK EKOLOGIE SÁČEK NA PEČIVO SÁČEK NA OVOCE EKOLOGICKÝ SÁČEK RUČNÍ VÝROBA ČESKÝ VÝROBEK

Související články

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Celý článek

Romantickou atmosféru, nejenom na svátek zamilovaných, navodí svíčky

Den svatého Valentýna je o lásce, romantice a strávení cenného času s tím, koho máme rádi. Znáte lepší způsob, jak podtrhnout romantickou atmosféru než krásnou svíčkou?

Celý článek

Výběr zajímavých pražských výstav

Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.

 

Celý článek

Nakupujte oblečení s odloženou platbou

Nakupování na internetu je pohodlné, jednoduché a často i levnější než v kamenné prodejně. A zejména u oblečení to platí dvojnásob. Proč byste si tak nekoupili ty krásné nové lodičky nebo tu úžasnou kabelku?

Celý článek

5 tipů, jak vybrat ten pravý diář

Ještě jste to také nestihli? Nevadí, nebudete první ani poslední. Mnozí z nás pořizují diáře a kalendáře na rok 2020 až v průběhu ledna, někdy i února… Přinášíme vám pět tipů, na co se při výběru toho své dokonalého diáře zaměřit.

Celý článek

Jak zvládat home-office a stylově si zařídit pracovnu

Pracovat z domova není snadné, i když se na první pohled zdá, že je to ideální práce. Nemusíte vstávat brzo, oblékat se a představa vypadá asi tak, že v teple sedíte v posteli s notebookem na klíně. Realita je většinou jiná. Je potřeba si domácí prostředí přeměnit na vkusnou pracovnu, kde se budete cítit dobře.

Celý článek

Tři diáře, které vám v roce 2020 usnadní život a motivují vás k lepším zítřkům

Také byste bez diáře neudělali ani krok? Možná si ve výsledku ani neuvědomujeme, kolik času nám rozvážné a přesné plánování každého dne ušetří času. Vybrali jsme tři designové a praktické diáře, které vám nabídnou něco navíc.

Celý článek

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

Celý článek