dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Přidat na Seznam.cz
Kompostovatelné sáčky vyrobené z prvotřídního švýcarského vlákna přináší nejenom útěchu naší planetě a její budoucnosti, ale jsou odrazem toho, co dokážou dvě šikovné české holky dotáhnout až na světovou úroveň.

Kdysi studovaly medicínu, dnes ve velkém vyrábí ekologické sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Vlastně jsou to sáčky, do kterých můžete uložit naprosto cokoliv, a přitom budete mít jistotu, že vaše dění nijak nenarušuje ekologii. Hana Fořtová a Tereza Dvořáková před pár lety založily značku Frusack, která se od svého prvopočátku až do dnešního dne dostala do povědomí statisíců domácností v Česku, na Slovensku, ale třeba také v Německu, Španělsku, Maďarsku a v Norsku. Dalším cílem jsou Spojené státy americké.

Frusack je vyrobený z kompostovatelného PLA, tedy polymléčné kyseliny, což je materiál na bázi kukuřičného škrobu pocházející ze Švýcarska. Celá výroba Frusacku probíhá v České republice ruční metodou. Tyto sáčky můžete opakovaně nosit na své nákupy a již nikdy nebudete muset sáhnout po mikrotenové verzi sáčku na ovoce a zeleninu.

Hana Fořtová a Tereza Dvořáková se zabývají i vzdělávacími aktivitami na základních a středních školách, kdy se snaží děti učit kritickému myšlení, jak se ke svému okolí chováme. Co je správně, co špatně a co můžeme změnit. Designérky projektu Frusack berou svou vzdělávací metodu pozitivní motivací, aby děti na školách jednotlivé kroky zařadily do běžného života samy. I tyto vzdělávací aktivity Hanka s Terezou dále rozvíjí, a tak se můžeme třeba právě na Vánoce těšit nejenom na udržitelný a praktický dárek, ale také na další novinky od značky Frusack.

frusack.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD FRUSACK EKOLOGIE SÁČEK NA PEČIVO SÁČEK NA OVOCE EKOLOGICKÝ SÁČEK RUČNÍ VÝROBA ČESKÝ VÝROBEK

Související články

Vánoční dárky pro kamarádky

Jestliže máte to štěstí a po svém boku máte úžasnou kamarádku, která je vám oporou v dobrém i zlém, určitě i vy přemýšlíte, čím ji na Vánoce udělat radost. Máme pro vás pár tipů, kterými zaručeně potěšíte nejenom svou nejlepší kamarádku, ale také třeba zároveň i sebe…

Celý článek

Jak udržet v kondici svou imunitu i přes přibývající věk?

Nic není věčné, ani imunita si nedokáže udržet svou obranyschopnost na plné obrátky po celý život. Existují však jednoduché metody, jak jí s tím můžeme pomoct.

 

Celý článek

Vibrační plošina vám pomůže vytvarovat postavu

Blíží se Vánoce, spolu s nimi i období přibírání, a tak je na čase začít přemýšlet o tom, jak se udržíte v kondici. Tip se vám bude hodit i tehdy, jestli si jako novoroční předsevzetí dáte zhubnout. 

Celý článek

Ušetřete se slevovými kupony a kódy!

Máte omezený rozpočet, ale své blízké o vánoční dárky ochudit nechcete? Máme pro vás řešení! Pořiďte je se slevovými kupony a kódy! Za zlomek jejich plné ceny! 

Celý článek

Známe nejmódnější parfémy letošních Vánoc!

Přemýšlíte, zda darovat k Vánocům krásné šaty, stylové lodičky, kabelku věhlasné značky, nebo voňavý parfém? Co kdybyste to spojili a udělali vaší partnerce, kamarádce, sestře či mamince radost exkluzivním parfémem, který vypadá jako povedený módní doplněk?

Celý článek

Nová kolekce Project Rehab Human Kindness 2019/2020

Ručně malované kousky na polonahých sportovcích! To je nová kolekce Project Rehab Human Kindness 2019/2020

Celý článek

Parfémy a kosmetika nikdy žádnou ženu neomrzí

Kosmetické přípravky a parfémové sady jsou vděčnými dárky, které udělají radost každé ženě. Víte o tom, že na jejich nákupu můžete ušetřit? Stačí si počkat na svátek nakupování, jímž je Black Friday.

Celý článek

Co je to minimalismus a jak funguje v praxi

Minimalismus je hodně omílané téma, ale přesto jej někdo ještě nezná. Ukážeme vám kouzlo minimalismu, uvedeme zajímavé příklady a možná se vám život v minimalistickém měřítku zalíbí.

Celý článek