dnes je 11.08.2020 a svátek má Zuzana

Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Přidat na Seznam.cz
Kompostovatelné sáčky vyrobené z prvotřídního švýcarského vlákna přináší nejenom útěchu naší planetě a její budoucnosti, ale jsou odrazem toho, co dokážou dvě šikovné české holky dotáhnout až na světovou úroveň.

Kdysi studovaly medicínu, dnes ve velkém vyrábí ekologické sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Vlastně jsou to sáčky, do kterých můžete uložit naprosto cokoliv, a přitom budete mít jistotu, že vaše dění nijak nenarušuje ekologii. Hana Fořtová a Tereza Dvořáková před pár lety založily značku Frusack, která se od svého prvopočátku až do dnešního dne dostala do povědomí statisíců domácností v Česku, na Slovensku, ale třeba také v Německu, Španělsku, Maďarsku a v Norsku. Dalším cílem jsou Spojené státy americké.

Frusack je vyrobený z kompostovatelného PLA, tedy polymléčné kyseliny, což je materiál na bázi kukuřičného škrobu pocházející ze Švýcarska. Celá výroba Frusacku probíhá v České republice ruční metodou. Tyto sáčky můžete opakovaně nosit na své nákupy a již nikdy nebudete muset sáhnout po mikrotenové verzi sáčku na ovoce a zeleninu.

Hana Fořtová a Tereza Dvořáková se zabývají i vzdělávacími aktivitami na základních a středních školách, kdy se snaží děti učit kritickému myšlení, jak se ke svému okolí chováme. Co je správně, co špatně a co můžeme změnit. Designérky projektu Frusack berou svou vzdělávací metodu pozitivní motivací, aby děti na školách jednotlivé kroky zařadily do běžného života samy. I tyto vzdělávací aktivity Hanka s Terezou dále rozvíjí, a tak se můžeme třeba právě na Vánoce těšit nejenom na udržitelný a praktický dárek, ale také na další novinky od značky Frusack.

frusack.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD FRUSACK EKOLOGIE SÁČEK NA PEČIVO SÁČEK NA OVOCE EKOLOGICKÝ SÁČEK RUČNÍ VÝROBA ČESKÝ VÝROBEK

Související články

Značka Burberry v letní kampani na sluneční brýle zachytila svobodného ducha

Svobodný duch i optimismus jsou průvodci letní kolekce #TBSummerMonogram značky Burberry. Nadnesené pojetí, éterická pouštní krajina i surrealismus v digitálním zpracování vás budou bavit.

Celý článek

Čokoládové pralinky v podání La Vie Chocolat

Když se skloubí vášeň, umění a zapálení pro práci, nemůže z toho vzniknout nic jiného než rodinná pralinkárna - La Vie Chocolat, za kterou stojí Jakub Vobořil. Pokud jste milovníkem čokolády, jste tu na správném místě.

Celý článek

Nový robotický vysavač Rowenta Explorer Serie 60 vám usnadní práci

Zvířecí chlupy, prach a chmoury nebo třeba rozsypaná čočka, saze a šmouhy… Nepořádek, který je třeba uklidit. Pro ten nejpohodlnější úklid domácnosti vyvinula značka Rowenta nejtenčí a zcela intuitivní robotický vysavač Explorer Serie 60. Takže se už jednou pro vždy obejdete bez kouzel či něčí pomoci.

Celý článek

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

Celý článek

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek