dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Přidat na Seznam.cz
Kompostovatelné sáčky vyrobené z prvotřídního švýcarského vlákna přináší nejenom útěchu naší planetě a její budoucnosti, ale jsou odrazem toho, co dokážou dvě šikovné české holky dotáhnout až na světovou úroveň.

Kdysi studovaly medicínu, dnes ve velkém vyrábí ekologické sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Vlastně jsou to sáčky, do kterých můžete uložit naprosto cokoliv, a přitom budete mít jistotu, že vaše dění nijak nenarušuje ekologii. Hana Fořtová a Tereza Dvořáková před pár lety založily značku Frusack, která se od svého prvopočátku až do dnešního dne dostala do povědomí statisíců domácností v Česku, na Slovensku, ale třeba také v Německu, Španělsku, Maďarsku a v Norsku. Dalším cílem jsou Spojené státy americké.

Frusack je vyrobený z kompostovatelného PLA, tedy polymléčné kyseliny, což je materiál na bázi kukuřičného škrobu pocházející ze Švýcarska. Celá výroba Frusacku probíhá v České republice ruční metodou. Tyto sáčky můžete opakovaně nosit na své nákupy a již nikdy nebudete muset sáhnout po mikrotenové verzi sáčku na ovoce a zeleninu.

Hana Fořtová a Tereza Dvořáková se zabývají i vzdělávacími aktivitami na základních a středních školách, kdy se snaží děti učit kritickému myšlení, jak se ke svému okolí chováme. Co je správně, co špatně a co můžeme změnit. Designérky projektu Frusack berou svou vzdělávací metodu pozitivní motivací, aby děti na školách jednotlivé kroky zařadily do běžného života samy. I tyto vzdělávací aktivity Hanka s Terezou dále rozvíjí, a tak se můžeme třeba právě na Vánoce těšit nejenom na udržitelný a praktický dárek, ale také na další novinky od značky Frusack.

frusack.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD FRUSACK EKOLOGIE SÁČEK NA PEČIVO SÁČEK NA OVOCE EKOLOGICKÝ SÁČEK RUČNÍ VÝROBA ČESKÝ VÝROBEK

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek