dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Přidat na Seznam.cz
Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

foto: se svolením značky DieNikolai

Bohatství skryté nejen pod slupkou

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Bobule hroznového vína jsou bohaté na vitamín C, skupinu vitamínů B (kromě vitamínu B12), mangan, hořčík, draslík, železo a další minerály a stopové prvky. Listy zase obsahují látky s výraznými detoxikačními účinky. Z větviček při jarním prořezu kapou „slzy vinné révy“, které obsahují řadu látek účinných pro regeneraci pokožky. Nejcennější poklad však vinná réva skrývá ve slupce a v jadérkách – resveratrol.

Resveratrol v boji proti stárnutí pleti

Tato látka se složitým názvem se řadí mezi rostlinné flavonoidy ze skupiny polyfenolů a patří k nejsilnějším přírodním antioxidantům. Ty omezují aktivitu škodlivých volných radikálů, zabraňují oxidačnímu stresu a zpomalují proces stárnutí organismu. Pro srovnání, v boji proti vráskám je resveratrol až 10 000krát aktivnější než vitamín E. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Rodinné vinařství Nikolaihof, nacházející se ve starobylé rakouské vinařské oblasti Wachau, již od 70. let minulého století výhradně dodržuje ty nejpřísnější směrnice pro biodynamické zemědělství. V roce 2016 zde vznikla pod názvem dieNikolai 1. biodynamická kosmetika z vinných hroznů na světě. Ochranná známka Demeter zaručuje, že při pěstování vinné révy nebyla použita žádná chemická hnojiva ani postřiky. Zároveň se v hotových kosmetických přípravcích nenacházejí parabeny, silikony, palmový tuk ani syntetická barviva či aromata. Firma dieNikolai klade důraz na co nejmenší počet surovin a čistě přírodní složení, a proto jsou kosmetické produkty velice vhodné i pro přecitlivělou pokožku.

Když princ Charles s manželkou Camillou navštívili Rakousko v roce 2017, byli pozváni rakouským prezidentem na večeři do paláce Hofburg ve Vídni. Jelikož je princ Charles nadšený bio farmář, podávala se večeře z čistě bio surovin vypěstovaných lokálně v Rakousku. Princ Charles a jeho manželka Camilla již dlouhá léta znají a oceňují kvalitu vinařství Nikolaihof. Na večeři se pilo výhradně víno v biodynamické kvalitě z Nikolaihofu, odkud pochází i kosmetická řada dieNikolai.

Majitelka Nikolaihof, Christine Saahs, která se večeře s princem Charlesem a jeho chotí rovněž zúčastnila, se před vévodkyní rovněž zmínila o biodynamické kosmetice dieNikolai, pod kterou je podepsán její nejmladší syn Martin a je založena na bázi hroznového vína. Vévodkyně byla z toho tak unesena, že již během večeře požádala o vyzkoušení produktů. “Od té doby používá britská vévodkyně biodynamickou kosmetiku dieNikolai a je s ní velmi spokojena,” říká zakladatel značky Martin Saahs.

První biodynamický salon v Českých Budějovicích

Biodynamická kosmetika dieNikolai má v Česku nejen své zastoupení, v Českých Budějovicích má přímo vlastní kosmetický salón, který jako první v ČR používá výhradně biodynamickou kosmetiku. Kosmetické studio dieNikolai slouží jako oáza klidu v každodenním shonu, zákazníky svou atmosférou přenese na biodynamické vinice do Wachau, z nichž dieNikolai pochází. Nejpřísnější bio certifikace na světě, díky které si můžete být opravdu jisti, že kosmetika, která je na pleť nanášena, je té nejryzejší kvality a napomáhá jí znovu spustit samo-ozdravovací procesy.

foto: se svolením značky DieNikolai

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY DIENIKOLAI BIODYNAMICKÁ KOSMETIKA BRITSKÁ KRÁLOVSKÁ RODINA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Související články

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Emma Watson je tváří nové kampaně Prada, stejně tak režisérkou jejího krátkého filmu

Krásná herečka v pixie střihu zapózovala pro kampaň nafocenou k nové vůni módního domu Prada. Vzala si na starost i režii krátkého propagačního filmu. Flakon vůně je znovu plnitelný a má tvar trojúhelníku, symbolu italské značky.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

Celý článek