dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Birkin kabelka od Hermès je symbolem bohatství a luxusu!

Přidat na Seznam.cz
Francouzská společnost Hermès je jednou z nejluxusnějších módních společností 

Birkin kabelka je ručně vyrobená kabelka společností Hermès. Své jméno „Birkin“ získala po herečce a zpěvačce Jane Birkin. Birkinka od Hermès je ve společnosti považovaná za symbol bohatství, a to hlavně díky své vysoké ceně, která vsobě odráží hned několik luxusních aspektů. CHCETE VĚDĚT VÍCE?

VÍCE O NOVINKÁCH

Zrození Birkin kabelky
V roce 1981, generální ředitel Hermès, Jean-Louis Dumas byl přisvém letu zPaříže do Londýna posazen právě vedle herečky a zpěvačky Jane Birkin. Když si Jane přesouvala svou kabelku do úložného prostoru nad sedadlem, vypadl jí zkabelky celý její obsah. Poté co si Jane Birkin posbírala všechny věci, vysvětlila prý Dumasovi, že je docela náročné, najít víkendovou kvalitní koženou kabelku, která by se jí líbila. Vroce 1984 tak pro ni Jean-Louis Dumas vytvořil černou koženou kabelku. A tak vznikla Birkin kabelka, módní ikona mezi kabelkami.

DALŠÍ KABELKY

Cena Hermès Birkin kabelek není pro obyčejné smrtelníky
Cena takové Birkinky se může pohybovat mezi cca 9000 až 150000 $, což je v přepočtu něco mezi 154620 a 2577000 Kč. Zastavil se vám dech. Ve srovnání s birkinkami jsou vuittonky levnou záležitostí! Cena birkinek je odlišná v závislosti na typu materiálu. Kabelky jsou do Hermès butiků distribuovány v nepředvídatelných časech a v limitovaných množstvích, v takovém, aby bylo skutečně vidět, že se jedná o exkluzivitu a vzácnost. Materiál, velikost a barvy jsou u birkinek pestrém, ale vždy luxusní Brikin kabelky se prodávají v několika různých velikostech, stejně jako z různých materiálů, jako například telecí kůže, pštrosí, krokodýlí nebo ještěrčí kůže.

Jedna z nejdražších kabelek je vyrobena ze slanovodní krokodýlí kůže. Kabelky menší váhy jsou cenově dražší než kabelky těžší. Birkinky jsou lemovány kozí kůží. Ceny mimo jiné závisí také na barvě nebo zdobení. Z velikostí můžete vybírat mezi 20, 30, 35 a 40 centimetrovými velikostmi. 50 a 55 cm velikosti birkinek jsou pak určené pro cestování. Oslnivé je i množství výběru barev birkinek, jako je růžová, červená, hnědá, jemně modrá, námořnická modrá, oranžová, bílá, černá nebo žlutohnědá barva.

O ZNAČCE A NOVINKY

Birkinka – kabelka se zámkem a klíčkem
Kabelky mají vždy zámek a klíče, které jsou přiložené v koženém poutku, známém jako „ clochette“ (z francouzštiny zvoneček). Zámky a klíče mají své číselné kódy. Tato čísla mohou být stejná pro stovky zámků, protože se jedná o skupinová čísla, podle kterých byly zámky vyrobeny. Hardware birkinek se neopotřebí! Metalické zdobení, kterému se v angličtině charakteristicky říká „hardware“ (zámek, klíče, cvočky, apod.) jsou pokryty zlatem nebo palladiem, aby bylo zabráněno ztrátě jejich lesku. Jiným materiálem nacházejícím se na Birkin kabelkách mohou být také diamanty. Kromě toho se na birkinkách nachází zlaté nebo stříbrné razidlo říkající „Hermès, Paris made in France“. Jen zřídka kdy je ražení neviditelné nebo bez barvy. Birkinky, stejně jako jiné Hermès kabelky, mohou být jednou ročně vyrobené nezávislým umělcem. V tomto případě je na známce kabelky uvedeno, kdo stojí za výrobou onoho modelu.

Zajímavosti ze světa birkinek
Ačkoliv taková Birkinka nemá žádné poznávací logo, je jednou z nejvíce rozpoznatelných kabelek vůbec. Touží po ní kde kdo. Po dobu několika let si na ni ten, kdo ji chtěl, musel počkat ž 6 let, v historii nejdelší čekací doba na kabelku. V květnu 2010 oznámila společnost Hermès, že tento čekací list ruší, naznačujíc přitom, že kabelka je tak potenciálně dostupná pro všechny. Spa pro Vaši kabelku? Jistě, proč ne. Pro často a dlouho používané kabelky Birkin nabízí společnost Hermès takové SPA lázně.

 

Zdroj obrázků: Polyvore.com, Google.com

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY BIRKIN HERMÉS KABELKY KABELKA IKONA LUXUS MODNI HERMES BIRKIN BIRKINKA #moda

Související články

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Mladá modelka Fien Kloos se opět stala tváří kampaně značky Versace

Zimní kampaň pro sluneční i dioptrické brýle obsadila dvojice modelů Fien Kloos a Davide Lenoci. Nová kolekce brýlí Versace představuje zlaté detaily, nápadité tvary i jemné řetízky.

Celý článek

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Maxi šála je stále trendy

Dlouhá šála kolem krku nejen krásně zahřeje, ale taky skvěle vypadá. Správná kombinace vykouzlí z vašeho oblečení krásný look. Jak můžete využít tuhle maxi šálu a jak ji správně uvázat?

Celý článek

Gisele Bündchen do vánoční kampaně šperků Vivara přinesla slavnostní kouzlo

Supermodelka, která nestárne, se zapojila do nové módní kampaně vzývající nádherné šperky Vivara. Vánoční kampaň tak získala dvojnásobné kouzlo a Vánoce podtrhne se vším všudy.

Celý článek