dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Přidat na Seznam.cz
Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

 „Otevření kamenné prodejny je přirozený krok ve vývoji. Zájem o naše první trička uvedená před dvěma lety předčil naše očekávání a utvrdil nás v názoru, že lidé dají lásku k vlasti rádi najevo, pokud tak mohou učinit elegantním způsobem,“ říkají zakladatelé Bohémy, Eliška a Oldřich Neubergerovi.

Nyní už má Bohéma více než padesátku motivů na tričkách ve variantách dámské, pánské a dětské a k tomu další sortiment jako mikiny, sešity, knihy, plátěné tašky a drobné kožené zboží, vše s odkazem na českou tradici a dědictví. Když se podařilo najít prostor, který nejenže oplývá výjimečným duchem místa a historií, ale současně také umožnil vybudování prodejny spojené s malou galerií, bylo rozhodnuto. Přání spojit obchod s galerií bylo od začátku jasné, protože Bohéma klade velký důraz na estetiku a výběr výtvarně originálních motivů. Tvoří je neokoukané fotografie velkých Čechů, samotná umělecká díla i vlastní grafiky vzniklé ve spolupráci s nadanými výtvarníky, především se studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. 

Nový obchod a galerie se nacházejí na adrese Palackého 7 na pražském Novém Městě, v  tzv. MacNevenově paláci, který se v 19. století stal centrem českého obrozenectví. Dveře  si zde podávaly nejvýznamnější české osobnosti tehdejší doby v čele s Františkem  Palackým a Františkem Ladislavem Riegerem. Design interiéru navrhly Adéla Lipár  Kudrnová a Petra Stein. Jejich pojetí reflektuje samotnou podstatu Bohémy a snoubí  respekt a pokoru k minulosti se zcela současným stylem. V interiéru se projevuje  kontrastem klasického základu, který dává vyniknout původní architektuře domu, s  moderním mobiliářem Bohémy. Na přední místnost prodejny s renesanční valenou  klenbou navazuje zčásti prosklená spojovací chodba, která se proměnila v galerii. Jejím  ústředním bodem je signifikantní nábytek Modernista, konkrétně pohovka, která je  adaptací křesla s područkami z ohýbaného dřeva z dílny Jindřicha Halabaly, a sada konferenčních stolků pavouček z masivního dubového dřeva. „Budeme rádi, když tento  unikátní prostor znovu oživí svou přítomností lidé zajímající se o češství tak, jak tomu bylo na  tomto místě před více než 200 lety,“ vysvětlují Neubergerovi svůj záměr se založením  galerie. 

Kurátorkou zahajovací výstavy se stala akademická malířka Ditta Jiřičková a studenti  jejího ateliéru na Sutnarce. Výstava nese název České dědictví a poukazuje na to, že pojmy vlastenectví a dědictví vnímáme každý zcela subjektivně podle toho, kdy, kde a za jakých  podmínek jsme vyrostli, ale zároveň jsou přesně tím, co nás spojuje. Vystaveny jsou grafiky  odkazující na slavnou českou avantgardu, umění, vynálezy, významné osobnosti českých  dějin, ale i díla zaměřující se na vtip a nadsázku, které jsou pro Čechy tak příznačné. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHÉMA DESIGN

Související články

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

První pánská kolekce české značky FOLBEUR spatřila světlo světa

Pánské aktovky Etienne právě vypouští do světa česká značka kožených kabelek a doplňků FOLBEUR. Teď už máme jasno, jak vypadá kompletní obraz moderního úspěšného muže.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON HRAJE VŠEMI BARVAMI

Louis Vuitton rozehrává s novou kolekcí match point na kurtech nejznámějších turnajů od French Open až po Wimbledon. Kolekce je neodolatelným mixem zajímavých detailů a působivých dynamických barev.

Celý článek

501®: Číslo, které vše změnilo

Příští rok oslaví Levi’s® 150. výročí ikonických 501® džínů. Tento kus oblečení symbolizuje trvalou módní stálici, ze které se stala globální ikona s velmi bohatou historií.

Celý článek

Tenisová kolekce Michael Kors x Ellesse nemá chybu

Tentokrát se módní velikán rozhodl spojit se sportovní značkou a vytvořit kolekci plnou aktivního oblečení, doplňků, plavek a dalšího. Mrkněte, jak to vypadá, když se spojí vintage a sport.

Celý článek

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

Jarní měsíce strávené poznáváním nevšedních krás české krajiny? Jakožto milovníci přírody si neumíme představit nic lepšího. Průvodcem jedenácti výletů vám bude Lukáš Langmajer.

Celý článek