dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Přidat na Seznam.cz
Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

 „Otevření kamenné prodejny je přirozený krok ve vývoji. Zájem o naše první trička uvedená před dvěma lety předčil naše očekávání a utvrdil nás v názoru, že lidé dají lásku k vlasti rádi najevo, pokud tak mohou učinit elegantním způsobem,“ říkají zakladatelé Bohémy, Eliška a Oldřich Neubergerovi.

Nyní už má Bohéma více než padesátku motivů na tričkách ve variantách dámské, pánské a dětské a k tomu další sortiment jako mikiny, sešity, knihy, plátěné tašky a drobné kožené zboží, vše s odkazem na českou tradici a dědictví. Když se podařilo najít prostor, který nejenže oplývá výjimečným duchem místa a historií, ale současně také umožnil vybudování prodejny spojené s malou galerií, bylo rozhodnuto. Přání spojit obchod s galerií bylo od začátku jasné, protože Bohéma klade velký důraz na estetiku a výběr výtvarně originálních motivů. Tvoří je neokoukané fotografie velkých Čechů, samotná umělecká díla i vlastní grafiky vzniklé ve spolupráci s nadanými výtvarníky, především se studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. 

Nový obchod a galerie se nacházejí na adrese Palackého 7 na pražském Novém Městě, v  tzv. MacNevenově paláci, který se v 19. století stal centrem českého obrozenectví. Dveře  si zde podávaly nejvýznamnější české osobnosti tehdejší doby v čele s Františkem  Palackým a Františkem Ladislavem Riegerem. Design interiéru navrhly Adéla Lipár  Kudrnová a Petra Stein. Jejich pojetí reflektuje samotnou podstatu Bohémy a snoubí  respekt a pokoru k minulosti se zcela současným stylem. V interiéru se projevuje  kontrastem klasického základu, který dává vyniknout původní architektuře domu, s  moderním mobiliářem Bohémy. Na přední místnost prodejny s renesanční valenou  klenbou navazuje zčásti prosklená spojovací chodba, která se proměnila v galerii. Jejím  ústředním bodem je signifikantní nábytek Modernista, konkrétně pohovka, která je  adaptací křesla s područkami z ohýbaného dřeva z dílny Jindřicha Halabaly, a sada konferenčních stolků pavouček z masivního dubového dřeva. „Budeme rádi, když tento  unikátní prostor znovu oživí svou přítomností lidé zajímající se o češství tak, jak tomu bylo na  tomto místě před více než 200 lety,“ vysvětlují Neubergerovi svůj záměr se založením  galerie. 

Kurátorkou zahajovací výstavy se stala akademická malířka Ditta Jiřičková a studenti  jejího ateliéru na Sutnarce. Výstava nese název České dědictví a poukazuje na to, že pojmy vlastenectví a dědictví vnímáme každý zcela subjektivně podle toho, kdy, kde a za jakých  podmínek jsme vyrostli, ale zároveň jsou přesně tím, co nás spojuje. Vystaveny jsou grafiky  odkazující na slavnou českou avantgardu, umění, vynálezy, významné osobnosti českých  dějin, ale i díla zaměřující se na vtip a nadsázku, které jsou pro Čechy tak příznačné. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHÉMA DESIGN

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek

Nákupní tip: Stylový vánoční design od české značky ELKA LOUNGE

Pokud jste v srdci minimalista, ale zároveň fanoušek nejkrásnějších svátků v roce, vánoční design české značky ELKA LOUNGE vás nadchne.

Celý článek

Mužská i dámská elegance v nadčasové kolekci Gino Rossi

Podzimní modely značky GINO ROSSI pozvednou každý look o stupeň výš. Klasika, která se zrcadlí v nejnovějších trendech, se hodí jak do kanceláře, tak k večernímu outfitu. Nová kolekce představuje propracované modely dámské i pánské obuvi a doplňků.

Celý článek

Čtyři hlavní módní trendy podzim zima 2022

Co nás čeká na podzim a zimě, co se týká oblečení a módy? Jaké trendy opět povstaly a můžeme se na ně těšit? Podívali jsme se na mola nejznámějších návrhářů a vybrali to nejlepší pro tuto sezónu.

Celý článek

Začalo to vlastními šaty na svatbu, dnes je Monika Srovnalová oblíbenou krejčovou

Vše začalo snem o tom, ušít si vlastní svatební šaty. Jako vyučená dámská krejčová věděla Monika Srovnalová, jak na to a výsledek se skutečně líbil. Zrodila se myšlenka šít šaty nevěstám na míru.

Celý článek