dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Přidat na Seznam.cz
Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

 „Otevření kamenné prodejny je přirozený krok ve vývoji. Zájem o naše první trička uvedená před dvěma lety předčil naše očekávání a utvrdil nás v názoru, že lidé dají lásku k vlasti rádi najevo, pokud tak mohou učinit elegantním způsobem,“ říkají zakladatelé Bohémy, Eliška a Oldřich Neubergerovi.

Nyní už má Bohéma více než padesátku motivů na tričkách ve variantách dámské, pánské a dětské a k tomu další sortiment jako mikiny, sešity, knihy, plátěné tašky a drobné kožené zboží, vše s odkazem na českou tradici a dědictví. Když se podařilo najít prostor, který nejenže oplývá výjimečným duchem místa a historií, ale současně také umožnil vybudování prodejny spojené s malou galerií, bylo rozhodnuto. Přání spojit obchod s galerií bylo od začátku jasné, protože Bohéma klade velký důraz na estetiku a výběr výtvarně originálních motivů. Tvoří je neokoukané fotografie velkých Čechů, samotná umělecká díla i vlastní grafiky vzniklé ve spolupráci s nadanými výtvarníky, především se studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. 

Nový obchod a galerie se nacházejí na adrese Palackého 7 na pražském Novém Městě, v  tzv. MacNevenově paláci, který se v 19. století stal centrem českého obrozenectví. Dveře  si zde podávaly nejvýznamnější české osobnosti tehdejší doby v čele s Františkem  Palackým a Františkem Ladislavem Riegerem. Design interiéru navrhly Adéla Lipár  Kudrnová a Petra Stein. Jejich pojetí reflektuje samotnou podstatu Bohémy a snoubí  respekt a pokoru k minulosti se zcela současným stylem. V interiéru se projevuje  kontrastem klasického základu, který dává vyniknout původní architektuře domu, s  moderním mobiliářem Bohémy. Na přední místnost prodejny s renesanční valenou  klenbou navazuje zčásti prosklená spojovací chodba, která se proměnila v galerii. Jejím  ústředním bodem je signifikantní nábytek Modernista, konkrétně pohovka, která je  adaptací křesla s područkami z ohýbaného dřeva z dílny Jindřicha Halabaly, a sada konferenčních stolků pavouček z masivního dubového dřeva. „Budeme rádi, když tento  unikátní prostor znovu oživí svou přítomností lidé zajímající se o češství tak, jak tomu bylo na  tomto místě před více než 200 lety,“ vysvětlují Neubergerovi svůj záměr se založením  galerie. 

Kurátorkou zahajovací výstavy se stala akademická malířka Ditta Jiřičková a studenti  jejího ateliéru na Sutnarce. Výstava nese název České dědictví a poukazuje na to, že pojmy vlastenectví a dědictví vnímáme každý zcela subjektivně podle toho, kdy, kde a za jakých  podmínek jsme vyrostli, ale zároveň jsou přesně tím, co nás spojuje. Vystaveny jsou grafiky  odkazující na slavnou českou avantgardu, umění, vynálezy, významné osobnosti českých  dějin, ale i díla zaměřující se na vtip a nadsázku, které jsou pro Čechy tak příznačné. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHÉMA DESIGN

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Jane Fonda a JaQuel Knight vyzívají s novou sportovní značkou H&M MOVE celý svět k pohybu!

Společnost H&M si dala nový cíl, rozhýbat celý svět. Proto dnes celosvětově uvádí na trh svou novou značku H&M MOVE. Po jejím boku stojí i dvě americké hvězdy Jane Fonda a JaQuel Knight.

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek

Svět fantazie a drzý humor spojuje Mimoně se značkou Levi’s

Chaotická skupinka malých žlutých mimoňů se v kinech právě teď pyšní svým novým filmem, který je zasazený do 70. let. Značka Levi’s se rozhodla tuto premiéru oslavit po mimoňovsku.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Jak se obléknout na brunch? Inspirujte se u známých osobností ve Varech

Existuje spousta společenských akcí s jasně daným dress code. Pokud jde o to, co si vzít na brunch, pravidla jsou méně přísná, avšak pokud ještě váháte, podívejte se, jak probíhal brunch v Karlových Varech.

Celý článek