dnes je 30.09.2022 a svátek má Jeroným

Brilantní kolekce módního domu Schiaparelli uchvátila Paříž

Přidat na Seznam.cz
Haute Couture přehlídky pro jaro/léto 2022 navozují pocit skutečného návratu k životu. Návrhář Daniel Roseberry utekl ve své mysli do vesmírného světa a nastolil tak trošku sci-fi.

foto se svolením Schiaparelli

Přehlídka jaro/léto 2022 Daniela Roseberryho se jednoznačně dostává na seznam těch, na které nezapomeneme. Hlavní návrhář značky Schiaparelli za poslední rok oblékl hned několik hvězd, mezi nimi i Beyoncé, Lady Gagu, Cardi B, Adele, Reginu King, Zendayu a Cynthiu Erivo. Přehlídky se osobně zúčastnil i nový pár Kanye West s Julii Fox.

foto se svolením Schiaparelli

Útěk hlavního návrháře značky Schiaparelli do „vesmírného světa“ odráží symboly, jako jsou Duna, Prometheus, Interstellar, Arrival a další. V dobách misí na Mars a závodů do vesmíru vznikaly podobné vhledy do vzdálených galaxií, jen Roseberry zde hledal módní inspiraci. Což je způsob myšlení, který je v Schiaparelli přirozený, kde surrealismus jde ruku v ruce s existencialismem.

foto se svolením Schiaparelli

Na šatech tak můžeme vidět velké mosazné prstence Saturnu, které se pyšní kolem černého plátěného korzetového živůtku protkaného černými květy v žakáru doplněné o pozlacené detaily. Šaty nazvané Medusa představily novou techniku vyvinutou pro tuto kolekci, v níž byla mokrá zlatá kůže natažena a tvarována přes hliněné sochy domovních emblémů, které ve finále zdobí drahokamy a kameny s názvem kabošony ze 30. let 20. století. Kolekce vyzařuje několika různými sci-fi tvary, které jsou zakomponovány do konkrétní podoby šatů.

foto se svolením Schiaparelli

Svěží haute couture kolekcí představil Roseberry „aerodynamické“ detaily, díky kterým posunul kolekci o pořádný kus dopředu. Nebo možná spíš velký kus do vesmíru.

foto se svolením Schiaparelli

foto se svolením Schiaparelli

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SCHIAPARELLI DANIEL ROSSEBERY HAUTE COUTURE JARO/LÉTO 2022

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

PUMA x Winnie Harlow: nová kolekce plavek a spodního prádla

Puma v nové kolekci plavek a spodního prádla Radiate Boldness společně s Winnie Harlow oslavuje sebevědomí

 

Celý článek

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku.

Celý článek

Balenciaga vzdala hold Ukrajině přehlídkou ve sněhové bouři 

Na pařížském módním týdnu překvapila Balenciaga celý svět. Přehlídka nové kolekce se totiž konala v hangáru na kraji Paříže v simulované sněhové bouři a doslova pobláznila internet a sociální sítě. Značka přehlídkou vzdala hold válčící Ukrajině.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek